vaistai.lt

Pacientų, sergančių retomis ligomis, gydymą palengvina galimybė lankytis dienos stacionare (176/0) 

Pacientų, sergančių retomis ligomis, gydymą palengvina galimybė lankytis dienos stacionare2022 m. Kauno klinikų Neurologijos klinikoje įsteigtame dienos stacionare gydoma vis daugiau pacientų, kurie atvyksta ir po procedūrų išvyksta į namus, nors serga sunkiomis ligomis, o gydymas brangus ir gali būti skiriamas tik šios srities ekspertų. Dienos stacionare gydomi išsėtine skleroze sergantys pacientai, kuriems skiriamas gydymas biologiniais vaistais ar hormonais, o įvairioms distonijos formoms gydyti taikomos botulino injekcijos. Taip pat neurologai dienos stacionare atlieka rutinines procedūras – tokias kaip juosmeninė punkcija, odos biopsija ar trigerinių taškų blokada.

Rita – pirmoji reta nervų ir raumenų liga serganti Kauno klinikų pacientė, kuriai įprastas ligos gydymas perkeltas į dienos stacionarą. Besiplečiančios dienos stacionaro galimybės leidžia lengviau spręsti net sudėtingomis ligomis sergančių pacientų gydymo klausimus, sutaupyti daugybę resursų ir ženkliai sutrumpinti paciento praleistą laiką ligoninėje.

Ritai diagnozuota daugiažidininė motorinė neuropatija, kuriai būdingas progresuojantis, nesimetriškas raumenų silpimas ir jų atrofija. „Liga palaipsniui pasireiškia silpnėjančia jėga galūnėse – rankose dažniau nei kojose“, – apie ligos simptomus pasakoja prof. Renata Balnytė, Kauno klinikų Neurologijos klinikos Nervų sistemos ligų ambulatorinio skyriaus vadovė.

Norint skirti vaistus, reikalingus gydyti šią retą ligą, Rita būdavo stacionarizuojama ligoninėje penkioms dienoms kas tris mėnesius. Atsižvelgiant į pacientės norą bei komandinio darbo galimybes, nuspręsta įprastą gydymą perkelti į dienos stacionarą.

„Šiuolaikinio gydymo koncepcija – personalizuotas gydymas, kai vis labiau atsižvelgiama į paciento pageidavimus, jis įtraukiamas sudarant gydymo planą bei aktyviai dalyvauja priimant sprendimus dėl taktikos. Tokiu būdu ne tik lengviau užmegzti glaudų tarpusavio ryšį, tačiau įmanoma pasiekti ir geresnį gydymo rezultatą, – teigia Evelina Grušauskienė, Kauno klinikų Nervų ir raumenų ligų centro vadovė. – Dienos stacionare gydymo galimybių bei teikiamų paslaugų sąrašas nuolat plečiasi. Tai – ypatingai svarbu pacientams, sergantiems retomis nervų ir raumenų ligomis, kurios dažnai yra sudėtingos, reikalaujančios visapusiškumo. Pacientė Rita pirmoji mus pastūmėjo tobulėti ir ieškoti pacientui patogesnių ligos gydymo galimybių.“

Rita džiaugiasi, kad po procedūrų gali grįžti namo ir nereikia laiko leisti palatoje. „Psichologiškai taip pat lengviau, namuose vis tiek savos sienos“, – šypteli moteris.

„Šiuo metu pacientams, sergantiems retomis nervų ir raumenų ligomis dienos stacionare teikiama ir daugiau paslaugų: čia vyksta sudėtingų atvejų aptarimai, daugiadalykis konsultavimas. Taip pat numatoma pradėti gydymą kai kuriais vaistais, skiriamais į stuburo kanalą, tikimės, kad greitai atsivers galimybės tirti, konsultuoti šiomis ligomis sergančius vaikus“ – teigia E. Grušauskienė.

Kauno klinikų informacija

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos