vaistai.lt

Mokslininkų išvada – laimė šeimoje priklauso nuo moters (2131/0) 

Mokslininkų išvada – laimė šeimoje priklauso nuo motersVyrai ir moterys – iš skirtingų planetų, tačiau, susieję savo gyvenimą kartu, jie turi stengtis taikytis vienas prie kito įgeidžių. Ir nors skyrybų atveju poros dažniausiai mėgsta kaltinti viena kitą, mokslininkai mano, kad už šeimyninę laimę atsakingesnės visgi yra... moterys!

Taigi naujasis tyrimas teigia, kad santaika santuokoje – tai moters reikalas, tiksliau sakant, po audringo kivirčo pirmiausia nusiraminti turėtų moteris.

Berklio ir Stanfordo universitetų mokslininkai atrado, kad tuo metu, kai abu sutuoktiniai pykstasi ir konfliktuoja vienodai, santuokos tai nepriveda prie gero, nes vyrai ir moterys su savo emocijomis susitvarko labai skirtingai.

„Kai reikalas pakrypsta negatyvių emocijų valdymo link, žmonos būna daug svarbesnės“, – mano tyrimo autorė ir psichologė Lian Bloch.

Trumpai tariant, jeigu po barnio jūs nusiraminate greičiau nei jūsų vyras, tikėtina, kad esate gana laiminga pora, nugyvensianti ilgą santuokinį gyvenimą.

Filmuotoje medžiagoje tyrėjai stebėjo daugiau kaip 80 vidutinio amžiaus ir vyresnių porų gebėjimus spręsti ir valdyti konfliktus, jų kūno kalbą, veido išraišką, toną, balsą ir pan. Paaiškėjo, kad žmonos, ėmusiosios konstruktyvaus mąstymo ir nusiramindavusios greičiau už vyrus, dažniausiai išlošdavo tiek dabartinėje situacijoje, tiek vėlesnėje perspektyvoje.

„Tokios emocijos kaip pyktis ir įtūžis gali būti labai pavojingos poroms, bet mūsų tyrimas atskleidė, kad greičiau nusiraminančios žmonos saugo santuokas“, – sako L.Bloch. Nors ir anksčiau jau buvo kalbama, jog būtent žmonos atlieka taikdarių vaidmenis, šiuo metu tai pagrįsta ir moksliškai.

„Kai žmonos siūlo problemų sprendimus, poroms tai padeda įveikti konfliktines situacijas“, – tikina psichologas Robertas Levensonas

Informacija iš:

Ji24.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos