vaistai.lt

Temperamentų suderinamumas: kam koks tinka? (2120/0) 

Temperamentų suderinamumas: kam koks tinka?Kiekvienas žmogus pasižymi tam tikru temperamentu, todėl, išskyrus charakterių panašumus arba moralinius principus, dviejų žmonių santykiuose jis irgi vaidina ne mažiau svarbų vaidmenį.

Visgi nederėtų sutelkti viso dėmesio į šias kategorijas, juk, sutikite, nėra nė vieno žmogaus, kuriam būtų būdingas tik vieno tipo temperamentas. Visi mes – labai skirtingos asmenybės ir kiekvienam mūsų būdingos įvairios savybės, skirtingi bruožai. Tad jei šis temperamentų mokslas jums sako, kad jūsų ir jūsų mylimo žmogaus tipai nesutampa, tai tikrai ne priežastis nutraukti santykius ir padėti viskam tašką.

Taigi egzistuoja dešimt galimų derinių pagal temperamentų tipą:

► Flegmatikas ir flegmatikas

Ramus gyvenimas ir visapusis tarpusavio supratimas – garantuoti. Tačiau... netrukus abu partneriai gali pavargti nuo tokio pasyvumo ir nerūpestingumo. Be to, sunkiai sektųsi išgirsti mylimą žmogų, nes flegmatikai paprastai mėgsta būti panirę į save, savo pasaulį ir tik retkarčiais ryžtasi jį palikti. Šio temperamento asmenys yra kantrūs ir savarankiški, todėl kitų parama ar pagalba jiems ne itin reikalinga. Stabilumas, ramybė ir tyla – štai toks šios poros santykių pamatas.

► Flegmatikas ir sangvinikas

Sangvinikui būdingas praktiškumas, racionalus mąstymas ir aktyvus dalyvavimas socialiniame gyvenime. Jis mielai palaiko flegmatiką, ištraukia jį iš jo pasaulio ir šauniai sugeba su šio temperamento žmogumi aktyviai poilsiauti, o ne šiaip drauge drybsoti paplūdimyje, tūnant kokio krūmo šešėlyje. O štai flegmatikas savo ruožtu moka nuraminti sangviniką, be didelių pretenzijų ir konfliktų atiduoda jam pirmaujančiojo, lyderio laurus jų santykiuose. Nors konfliktų šis tandemas neišvengs, laimei, jie nebus dideli. Vadinasi, ir greitai išsprendžiami. Taigi – tai gana sėkminga sąjunga!

► Flegmatikas ir cholerikas

Cholerikas ilsisi nardydamas po flegmatiko ramybės vandenis, o flegmatikas džiūgauja, kad visos jo problemos slegia ne jo paties, bet gerokai aktyvesnio ir stipresnio už jį partnerio pečius. Flegmatiko sieloje daug kas būna iki galo nesuprasta, o cholerikui tai visiškai nebūdinga: jis visuomet pasiruošęs susidoroti su bet kokiomis kliūtimis ir puikiai geba išjudinti iš sąstingio taško net pačią pasyviausią asmenybę. Tačiau greitai choleriką tai gali pradėti varginti ir jis ims ieškoti panašių į save žmonių. Kokia išvada? Ši sąjunga galima ir gana nebloga, bet... vargu ar ilgam.

► Flegmatikas ir melancholikas

Prieš mūsų akis – pasyvios ir inertiškos poros atstovai. Viską, ką jie įžvelgia vienas kitame, juos tiesiog varo iš proto, erzina. Melancholikas negali pakęsti flegmatiko pasyvumo, šaltumo ir nesugebėjimo išlieti jausmų. O štai flegmatikui beribį erzulį kelia melancholiko nervingumas ir kone niekad neatslūgstantis  nerimastingumas. Jie nėra varžovai vienas kitam, tad tarp jų – neambicingų tipų – gana palankūs santykiai. Aišku, jei nežymūs flegmatiko ir melancholiko kivirčai nevirs sniego gumulu, galiausiai  sukelsiančiu laviną problemų, kurie sujauktų jų namų šilumą.

► Sangvinikas ir sangvinikas

Supranta vienas kitą net iš pusės žodžio. Juos dažnai vienija bendri interesai, panašus požiūris į daugelį dalykų. Abu aktyvūs, protingi, nesunkiai prisitaiko prie antrosios pusės nuotaikos ir visuomet randa kuo užsiimti. Kai šie sangvinikai, spręsdami problemą, suvienija savo jėgas, jiems niekas nebaisu ir niekas prieš juos negali atsilaikyti.

► Sangvinikas ir cholerikas

Pagalba vienas kitam ir savitarpio supratimas šioje poroje užtikrinti. Cholerikas žeria idėjas, o sangvinikas jas realizuoja. Cholerikas sukasi kaip voverė rate, spręsdamas savo problemas savarankiškai. Be atokvėpio pluša ir jo partneris. Tačiau kai pribręsta reikalas drauge spręsti bendras bėdas ir priimti sprendimus, gali įsižiebti konfliktų, nes abu jie užsispyrę, ryžtingi ir nenori užleisti lyderio pozicijos. Tokių temperamentų poroje nuolat varžomasi tarpusavyje. Viena vertus, tai puikus stimulas judėti į priekį, kita vertus, visa tai gali virsti varginančia karusele. Kitas įmanomas scenarijus: sangvinikas gali nuspręsti, kad jam jau to pakaks, ir nueiti pas flegmatiką arba sangviniką, kur būtų lyderis santykiuose arba bent jau ne varžovas mylimam žmogui.

► Sangvinikas ir melancholikas

Jei partneriai gerbs vienas kitą ir apsišarvuos taktu bei kantrybe, didelė tikimybė, kad jų santykiai bus ilgalaikiai. Melancholikas gali užleisti lyderystę sangvinikui, bet jei to nepanorės, jam teks nuolat įrodinėti, kad niekuo nenusileidžia veikliam ir aktyviam savo partneriui. Galimas variantas, kad tai jį paskatins poelgiams, kuriems niekada nebūtų ryžęsis, būdamas poroje su kito temperamento partneriu. Sangvinikui sekasi nudžiuginti melancholiką, tačiau tik tuo atveju, jei jis nepuola jo psichologiškai spausti ir reikalauti paklusnumo. Antraip šios priešingybės vargu ar galėtų taikiai papildyti viena kitą.

► Cholerikas ir cholerikas

O štai triukšminga ir audringa sąjunga. Daug džiaugsmo, konfliktų, kivirčų, sudaužytų indų, daugžodžiavimo ir ašarų... Čia viskas kaip pas italus! Tarpusavio pagalba – minimali, nes cholerikas įpratęs viską daryti pats ir niekieno neprašyti pagalbos. Tiesa, antrasis irgi ne kaži kuo padėtų, juk pas abu tipus yra tos pačios silpnosios vietos. Dažni bandymai tapti vienvaldžiu lyderiu tarp cholerikų sukeltų rimtą konfliktų bangą. Jei tokie santykiai tenkins abi puses, jie vargu ar įtiks aplinkiniams. Tačiau ši sąjunga gali būti labai tvirta, ypač jei cholerikus jungs bendra veikla ar bendri interesai.

► Cholerikas ir melancholikas

Ramus ir nuolankus melancholikas tiesiog neištvers choleriko spaudimo. Gal iš pradžių jis ir bus sužavėtas partnerio aktyvumu, bet, laikui bėgant, prasidės pykčiai ir nesutarimai. Cholerikas ne itin rūpintųsi melancholiko jausmais, kartais net privestų iki ašarų ir isterijos. Jautriam melancholikui sunkiai suvokiamas toks grubumas, nors cholerikui neretai tai neatrodo labai grubu arba įžeidu. Tačiau jei melancholikas cholerikui atsakytų tuo pačiu, jie abu iš to tik skaniai pasijuoktų. Nuolat tiesti pagalbos ranką silpnesniajam cholerikas nebus labai linkęs, tad tokie santykiai greičiausiai jau nuo pat pirmos dienos neturės bendros ateities.

► Melancholikas ir melancholikas

Čia kaip ir dviejų flegmatikų poroje – nedrumsčiama ramybė. Visgi ši ramuma labai laikina ir, tikėtina, tik išorinė, nes abu partneriai neturi vienas kito kuo papildyti.  Šiai melancholikų sąjungai būdingas sudirgimas. Jie pažeidžiami ir neramūs. Mažiausias nepatogumas sukelia tarp jų emocijų audrą. Taip kažkokios pagalbos ir palaikymo nereikėtų laukti šioje melancholikų sąjungoje. Dažni skandalai dėl menkniekių įrodys, kad pora negali kartu egzistuoti. Kita vertus, juk visuose santykiuose būna išimčių...

 

Informacija iš:

Ji24.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos