vaistai.lt

Kaip per 15 sekundžių švirkštu užgydyti kulkos žaizdą? (1557/0) 

Kaip per 15 sekundžių švirkštu užgydyti kulkos žaizdą?Vargu ar kuris nors pirmąją pagalbą suteikiantis gydytojas šautinę žaizdą imtų gydyti švirkštu. Ką ir bekalbti apie tas 15 sekundžių... Tačiau šios idėjos autoriams iš Oregono valstijos (JAV) viskas pasirodė labai paprasta ir savaime suprantama.

Išradimo autoriai tikina, kad tai išgelbėtų tūkstančius gyvybių. Jų sukurtas švirkštas sugeba šautinę žaizdą užtraukti per 15 sekundžių. Oregone veikiančio startuolio (angl. – startup) "RevMedX"autoriai išrado nedidelį švirkštą "XStat", kurį reikia iššvirkšti tiesiai į šautinę žaizdą. Pasirodo, švirkštas "užtaisytas" daugybe mažyčių, žaizdoje akimirksniu išsiskleidžiančių kempinėlių.

"Žaizdoje "XStat" kempinėlės išsiplečia ir sustabdo kraujo tekėjimą iš žaizdos, skatina kraujo krešėjimą ir švelniai užspaudžia aplink žaizdą esančius kraujo indus, - pasakoja startuolio atstovai. – Su "XStat" nebelieka būtinybės užspausti kraujuojančią žaizdą."

Išradimo autoriai tobulina dvi stebuklingojo švirkšto versijas. Vienos skersmuo – 30 mm, ji skirta didesnių žaizdų gydymui. Kitos – 12 mm. "XStat" kempinėlės gaminamos iš standartinės kempinių gamyboje naudojamos medžiagos. Skirtumas tas, kad jos suvilgytos hemostatiniu (kraujo krešėjimą skatinančiu) preparatu. Ir kaip reikiant suspaustos.

Išradimas jau spėjo rasti fanų JAV kariuomenėje.

"Nukraujavimas mūšio lauke yra viena pagrindinių mirties priežasčių , - pasakoja medicinos daktaras Anthony Pusateri. – Šis išradimas sudaro sąlygas hemostatines medžiagas sušvirkšti tiesiai į žaizdą, kur jos išsiplečia ir stabdo kraujavimą. Tokių galimybių greitosios medicinos pagalbos istorijoje dar neturėjome. Juo tikrai galėtų naudotis karo lauko ar greitosios pagalbos medicinos personalas. Galbūt tokius švirkštus derėtų įtraukti į vaistinėlių sudėtį."

Parengta pagal:
How A Simple New Invention Seals A Gunshot Wound In 15 Seconds 

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos