vaistai.lt

5 ypatingos pasaulio gamtos grožio dovanos (1971/0) 

5 ypatingos pasaulio gamtos grožio dovanosPasaulyje yra šalių, kurios turi unikalių grožio priemonių, sukurtų naudojant vietinius gamtos turtus. Rikiuojame pasaulinį pripažinimą pelniusios kosmetikos penketuką...

► Gasulo molis

Šiaurės vakarų Afrikoje stūksančių Atlaso kalnų požeminėse kasyklose iškastas, kruopščiai išvalytas ir saulėje išdžiovintas gasulo molis Maroke ir Tunise grožio procedūroms naudojamas kelis šimtus metų. Vietiniai grožio meistrai jį ruošia pagal iš kartos į kartą perduodamus receptus. Dažniausiai gasulo molis yra maišomas su apelsinmedžių žiedų ar rožių vandeniu, papildomas vienokio ar kitokio poveikio (drėkinamojo, raminamojo ar kt.) eteriniais augalų aliejais. Jis tinka įvairių tipų odai valyti, šveisti, plaukams trinkti.

Mokslininkai nustatė, kad gasulo prausiklis veikia kitaip nei įprastas muilas. Pastarasis tik nuplauna nuo paviršiaus nešvarumus (dulkes, riebalus ir kt.), o ant odos ar plaukų užteptas ypatingos mineralinės struktūros gasulo molis juos ir toksinus suriša ir sugeria, tada kenksmingas medžiagas belieka nuplauti vandeniu. Gasulo prausiklis neputoja, išsaugo natūralias odos ir plaukų savybes (pvz., natūralią drėgmę), nepažeidžia odos apsauginio rūgščių sluoksnio, nedirgina riebalų liaukų, prisotina odą ar plaukus įvairių mineralų.

Kosmetikos parduotuvėse, vaistinėse, elektroninėse sveikų produktų krautuvėlėse įsigysite gasulo molio miltelių ar pastos.  

Kam naudojamas

Veidui, kūnui prausti. Molio miltelius, kad gautumėte tyrę, maišykite su ekologišku augaliniu (pvz., levandų) hidrolatu arba virintu kambario temperatūros vandeniu. Jei oda sausa, įvarvinkite šlakelį kitą nerafinuoto augalinio aliejaus (pvz., migdolų).

Odai šveisti. Į paruoštą molio tyrę įmaišykite kad ir maltų džiovintų žolelių, kavos tirščių ar smulkaus cukranendrių cukraus.

Valomajai kaukei. Molio miltelius ruoškite su augaliniu hidrolatu, negazuotu mineraliniu vandeniu ar silpna šilta vaistažolių ištrauka.

Plaukams trinkti. Maltą džiovintą gasulą išsukite su šiltu vandeniu, kol gausite geriamojo jogurto tirštumo tyrelę. Užtepusi ją ant plaukų, kelias minutes luktelėkite, tada išskalaukite šiltu vandeniu.     
 
Verta žinoti
Gasulo molio košelę ruoškite atsižvelgdama į odos būklę (kuo ji sausesnė, jautresnė, tuo preparatas turi būti skystesnis). Tepkite ant drėgnos odos.

► Arganų aliejus

Vadinamas skystuoju Maroko auksu ir pasaulyje yra vienas brangiausių augalinių aliejų. Arganų aliejus turi didžiulį kiekį stipriu drėkinamuoju poveikiu pasižyminčių nesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų E ir F.

Iš arganų medžių vaisių kauliukų branduolių rankiniu spaudimo būdu išgautas aliejus tinka visų tipų odai puoselėti. Jis atkuria natūralias odos funkcijas, lėtina senėjimo procesą, veiksmingai maitina, stangrina ir saugo nuo kenksmingo UV spindulių poveikio, gydo jaunatvinius spuogus, reguliuoja riebalų liaukų veiklą. Grožio specialistų pastebėta, kad arganų aliejus ypač tinka saulės spindulių, šalčio ar žvarbaus vėjo sudirgintai odai. Šiam tikslui jį gerai maišyti su raminamojo poveikio eteriniais levandų, ramunėlių, rožių, jazminų aliejais.

Tinka visai šeimai

Kūdikiams. Ramina, švelnina, skatina atsinaujinti iššutusią mažylio odelę, apsaugo ją nuo šaltuko, žvarbaus vėjo.

Paaugliams. Reguliariai naudojamas, ilgainiui pašviesina po spuogų ant veido likusius randelius, pristabdo odos uždegimą.
 
Vyrui. Ramina, maitina ir drėkina veido odą po skutimosi.

Moteriai. Atkuria išsausėjusių plaukų žvilgesį, atstoja naktinį veido kremą, sušvelnina odą aplink nagus, suteikia jiems elastingumo.
 
Verta žinoti
Nerafinuotu arganų aliejumi papildytos naminės stangrinamosios veido kaukės veikia stipriau. Jis labai tinka kūno ir veido masažui, itin gerai ir greitai įsigeria į vos drėgną odą.
 
► Eterinis Damasko rožių aliejus (ataras)

Ši unikali kvapioji substancija įvairias pasaulio šalis pasiekia iš Bulgarijos. Daugybę šimtmečių iš nuostabaus grožio Damasko rožių vandens garais distiliuojamas absoliutas (ataras) yra sertifikuotas šalies vyriausybės patvirtinto mokslinių tyrimų instituto (tiria rožių ir kitų aromatinių augalų savybes) laboratorijos mokslininkų.

Nutarusi šiuo kvapiu produktu papildyti kosmetikos lentyną, būkite apdairi – rinkoje apstu sintetinės kilmės falsifikatų, kurie neturi nieko bendra su eteriniu rožių aliejumi (ataru). Specializuotose kosmetikos parduotuvėse, vaistinėse, elektroninėse sveikų produktų krautuvėlėse prekiaujama natūraliais eteriniais kitų rūšių rožių aliejais, Damasko ir kitokių rožių absoliutais, nerafinuotų augalinių ir eterinių rožių aliejų mišiniais. Taigi atidžiai skaitykite etiketes, konsultuokitės su specialistais.

Kaip galima naudoti

♦ Unikaliu eteriniu Damasko rožių aliejumi pakvepinkite pulsuojančias kūno vietas: rankų riešus, paausius, saulės rezginį, kelių linkius ar kt.

♦ Kelis lašus šio eterinio aliejaus įlašinkite į porciją bekvapės vonios druskos, suberkite ją į vonią, išmaišykite.

♦ Lašeliu eterinio Damasko rožių aliejaus papildykite porciją veido ar kūno kremo, 2–3 lašus įvarvinkite į masažo aliejų, kuriuo tepsitės.
 
► Negyvosios jūros druska

Izraelyje tyvuliuojančios Negyvosios jūros turtai – druska, vanduo, purvas – nuo seno visame pasaulyje naudojami sveikatą stiprinančioms ir kūną gražinančioms procedūroms. Šio vandens telkinio druska pasižymi didžiule mineralų koncentracija, unikalu tai, kad joje daug mažiau natrio nei kitų rūšių druskoje.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliarios vonios, veido kompresai su Negyvosios jūros druska veiksmingai stangrina odą, o raukšlių gylį sumažina net iki 40 procentų. Sūrios maudynės reguliuoja natūralios drėgmės kiekį odoje, stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, skatina organizmo detoksikaciją, valo odos poras.

Specialistai rekomenduoja...

♦ Silpniems nagams du kartus per savaitę ruoškite šiltas voneles su Negyvosios jūros druska ir lašeliu jodo tinktūros.

♦ Stiprios koncentracijos druskos tirpalu (šaukštui vandens – šaukštelis druskos) kelis kartus per dieną patepkite rausvus spuogelius – greičiau sugis.    
 
♦ Negyvosios jūros druskos kristalus sumaišykite su augaliniu aliejumi, gautą masę naudokite suragėjusioms kūno ląstelėms šveisti.
 
► Juodasis muilas

Šis šimtu procentų natūralus prausiklis į daugybę pasaulio šalių importuojamas iš Ganos valstybės (Vakarų Afrika). Juodasis muilas čia naudojamas nuo neatmenamų laikų, jo receptas perduodamas iš kartos į kartą. Kiekviena tenykštė šeima ar gentis (minimaliai nukrypdama nuo per šimtmečius nusistovėjusio recepto) muilą gamina savitu būdu, todėl natūralu, kad daugelį žmonių stebina plati jo spalvų paletė – nuo šviesiai rusvos iki tamsiai rudos, netgi juodos spalvos.

Juodasis afrikietiškas muilas šimtu procentų natūralus, vadinasi, ir sveikas (gausiai putoja, yra švelnaus aromato). Jis tinka visų tipų bet kokio amžiaus (taip pat ir vaikų) odai prižiūrėti. Drėkina, minkština ir ramina odą, saugo nuo spuogų, netgi švelniai gydo egzemą. Šiuo muilu drąsiai galite prausti veidą, kūną, trinkti plaukus.

Verta žinoti

♦ Kiekvienas muilo gabalėlis yra įsuktas į natūralų banano lapą, todėl nereikia stebėtis, jeigu šis kiek trupa.

♦ Juodasis afrikietiškas muilas yra gana minkštas, todėl jo nepatartina laikyti drėgnoje muilinėje. Retkarčiais reikėtų jį padžiovinti gerai vėdinamoje patalpoje.
 

TAI ĮDOMU

Apie gasulą

♦ Maroko ir Prancūzijos mokslininkų tyrimų duomenimis, gasulo molis brinkdamas sugeria 1,66 karto daugiau vandens nei sveria pats,  t. y. 15 g šio molio gali sugerti 25 ml vandens ir išbrinkti iki 35 ml tūrio (palyginkite: keramikoje naudojamas molis gali sugerti tik 0,4 karto daugiau vandens pagal savo svorį).

♦ Gasulo molio įvyniojimai veiksmingai šalina iš kūno toksinus, gydo spuoguotą odą.  
 

Apie arganų aliejų

♦ Iš gimtinės Maroko dideliais kiekiais šis produktas pradėtas eksportuoti tik nuo 2002 metų.

♦ Europos bei Amerikos virtuvėse karaliauja kitoks arganų aliejus, nei naudojamas grožio pramonėje. Pastarasis spaudžiamas iš žalių arganų medžių vaisių branduolių, o kulinarinis – iš švelniai skrudintų. Dar vienas skirtumas: grožiui puoselėti skirtas aliejus spaudžiamas tik iš aukščiausios kokybės arganų medžių vaisių branduolių, o kulinariniam imama ir prastesnės kokybės žaliava.

♦ Dėl didelės vitamino E koncentracijos praimtas arganų aliejus nepakitęs išlieka 12–18 mėnesių.
 

Apie eterinį Damasko rožių aliejų

♦ Iš maždaug 4 kg Damasko rožių žiedlapių išgaunama tik apie litrą eterinio aliejaus.

♦ Eteriniam aliejui išgauti rožės dažniausiai skinamos nuo gegužės pabaigos iki antrosios birželio pusės rytais, nuo 5 iki 10 valandos.
 

Apie Negyvąją jūrą

♦ Daug mineralų turinčią Negyvosios jūros druską grožio procedūroms naudojo ir Egipto karalienė Kleopatra. 

♦ Kiek daugiau nei prieš metus Vokietijos ir Izraelio mokslininkai Negyvosios jūros dugne aptiko naujų gyvybės formų (anksčiau teigta, kad dėl didžiulės druskų koncentracijos organinės gyvybės čia būti negali).
 

Apie juodąjį muilą

Kaip jis gaminamas? Pirmiausia įvairių augalų (palmių, bananų ir kt.) lapai bei žievės džiovinami saulėje. Palaikant pastovią temperatūrą (ji yra labai svarbi siekiant išgauti reikiamą muilo spalvą, konsistenciją bei kvapą), jie skrudinami katile ant laužo arba puode ant viryklės. Galiausiai į gautą masę pilamas vanduo, kokosų ar kitoks tyras augalinis aliejus. Viskas kruopščiai maišoma mažiausiai parą, tada muilo masė paliekama kelioms savaitėms bręsti.

 

Informacija iš:

Ji24.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos