vaistai.lt

Kaip atpažinti melagį: 5 požymiai (1990/0) 

Kaip atpažinti melagį: 5 požymiaiNorite sužinoti, ar jums tikrai sakoma tiesa? Melas mus supa daugelyje gyvenimo ir darbo sričių. Štai vyras galbūt sako, kad keliauja į sporto klubą, tačiau skuba susitikti su draugais bare, bendradarbė prisiekinėja, kad turi neatidėliotinų darbų ir negali jums padėti, vaikas tikina, kad tikrai nebuvo tos 6 pamokos…

Žinoma, kiekvienas mūsų esame sumelavęs tam tikrose situacijose, tačiau ko vertas kasdienis gyvenimas apgaulėje? Mičigano universiteto mokslininkai, tyrinėję teismo bylų įrašus, nagrinėjo, kokie ypatumai būdingi nesąžiningų žmonių kalbai ir gestams. Pasirodo, jie daug dažniau mojuodavo rankomis nei tie, kurie sakydavo tiesą. Kokius dar požymius atrado tyrėjai?

Gestikuliacija abiem rankomis

Melagiai kur kas dažniau meluodami gestikuliavo abiem rankomis nei tie, kurie sakė tiesą. Štai tikinama, kad 25 proc. teisingų žmonių gestikuliuoja abiem rankomis, tačiau taip pat besielgiančių melagių yra net 40 proc. Mokslininkai sako, kad tai gali būti susiję su tuo, kad „jie nori ką nors sufabrikuoti, be to, prireikia daugiau pasiaiškinimų, tad tuomet įtraukiamos ir abidvi rankos melui pagrįsti, sukurti daugiau istorijų“.

Grimasos ir raukymasis

„Rūstumas ir pyktis dažniau būdingas melagiams nei sakantiems tiesą“, – tikina profesorė Rada Mihalcea iš Mičigano universiteto. Tyrimo duomenimis, teisuoliai raukosi kur kas mažiau – jų buvo tik 10 proc., palyginti su melagiais. Pastaruosius pyktis ir rūstumas užvaldo tris kartus dažniau – net 30 proc. melagių buvo pastebėti iškreiptais veidais.

Tiesioginis akių kontaktas​

Daugelis yra įsitikinę, kad melagiai vengia tiesioginio akių kontakto ir iš gėdos stengiasi nusukti savo žvilgsnį. Tačiau neskubėkite – mokslininkai sako, kad melagiai kaip tik dažniau stebeilijasi į savo pašnekovą. Filmuotos medžiagos analizėje 70 proc. melagių nevengė tiesioginio akių kontaktų, o teisuolių tokių būta 60 proc. „Melagiai taip stengiasi įrodyti, kad jie yra nekalti, kad daro viską, ką tik gali, jog patvirtintų sako nekaltumą“, – tikina specialistai.

Nekontroliuojami įterpiniai

Melagiai net patys to nepajausdami, kai pasakoja istoriją, įterpia vieną kitą žodį, tarsi bandydami kažką prisiminti ar papasakoti kažką neįtikėtino. „Tai kontroliuoti yra gana sunku. Kai pasakojate, žodžiai dėliojasi racionaliai, tačiau pauzės bei įterpiniai gali sugadinti visą reikalą ir atskleisti, kad jūs iš tikrųjų bandote nuslėpti tiesą“, – teigia tyrėjai.

Kalbėdami vengia pirmojo asmens

Kai žmonės meluoja, dažniausiai jie bando išlaikyti atstumą, distanciją nuo savo veiksmų ir vietoj įvardžių „aš“, „mes“, jie naudoja „jis“, „ji“ ir pan. Kartais melagiai visiškai sutrumpina savo kalbą ir netgi atsisako veiksnio sakinyje bandydami dar labiau pabrėžti jau minėtą distanciją ir išsivaduoti nuo melo.

Žinoma, to taip paprastai nepavadinsi melo įrodymu, tačiau remiantis kitu tyrimu, suaugusieji net 10 minučių negali išbūti nepamelavę, tad verta atkreipti dėmesį į mus supančių žmonių elgesį.​

 

Informacija iš:

Ji24

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos