vaistai.lt

Augalinės kilmės dietos nuo širdies ligų saugo geriau nei Viduržemio jūros dieta (951/0) 

Augalinės kilmės dietos nuo širdies ligų saugo geriau nei Viduržemio jūros dietaViduržemio jūros dieta ilgą laiką buvo giriama ir priskiriama subalansuotai mitybai. „New England Journal of Medicine“ žurnale publikuotas tyrimas tyrė minėtąją dietą, kadangi ji siejama su širdies ligų prevencija, bei atrado, kad Viduržemio jūros dieta gali apsaugoti nuo širdies smūgio ar insulto.

Tačiau, pasak Vašingtono atsakingos medicinos gydytojų komiteto, geresnis būdas išvengti širdies ligų yra susitelkti į daug ląstelienos turintį augalinės kilmės maistą. Tai – vaisiai, daržovės, ankštinės kultūros bei pilni grūdai. Šie produktai yra sveikas omega-3 riebalų šaltinis, neturintis toksinų, randamų žuvyje.

Nors žuvyje ir yra omega-3 riebalų, tai sudaro vos 15–20 proc. žuvyje esančių riebalų. Mūsų vandenynai yra tarsi daugelio pasaulio toksinų sąvartynas, ir kuo aukščiau kylame mitybos grandine, tuo daugiau toksinų yra sukaupta. Valgydami žuvį, rizikuojate suvartoti didelę koncentraciją šių toksinų.​

2012-aisiais „Journal of the American Medical Association“ atlikta 20–ties tyrimų apžvalga parodė, kad žuvų riebalai nepadeda išvengti širdies smūgių, insultų ar širdies ligų sukeliamų mirčių. Yra daug saugesnių ir ekologiškesnių omega riebalų alternatyvų, reikalingų jūsų organizmui – žaliojo maisto dieta, į kurią įeina sėklos ir riešutai, augalinės kilmės papildai, tokie kaip šalto spaudimo augaliniai aliejai, kuriuose yra teisingos, jūsų kūnui reikalingos omega-3 ir omega-6 riebalų proporcijos.

Lyginant su vegetariškomis dietomis, naujausias tyrimas parodė, kad Viduržemio jūros dieta iš tiesų mažiau saugo nuo širdies ligų. Palyginti su žmonėmis, valgančiais žuvį ir mėsą, tikimybė, kad vegetarai dėl širdies ligų bus paguldyti į ligoninę ar net mirs, yra net 32 proc. mažesnė.

Vegetariška dieta ne tik saugo nuo širdies ligų, tačiau ir padeda mažinti svorį, gydyti diabetą ir išvengti daugelio chroniškų ligų. Augalinės kilmės produktų, kupinų ląstelienos, vartojimas yra vienas geriausių būdų sumažinti uždegimus ir išlikti sveikiems.

Ypač sveika augalinės kilmės produktais grįstos dietos versija yra žalias maistas – kai toksiškas ar perdirbtas maistas yra pašalinamas iš raciono ir visas dėmesys skiriamas gyvai bei šviežiai gamtos produkcijai. Žalio maisto dietos šalininkai teigia, kad žalio – natūraliausio pavidalo – maisto valgymas užtikrina, kad organizmas gaus gausybę vitaminų, mineralų, virškinimo fermentų, antioksidantų bei fitocheminių medžiagų.

 

Informacija iš:

Ji24

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos