vaistai.lt

Akupresūra: spausdami tinkamą taškelį galite pagerinti savijautą ir sveikatą (1664/0) 

Akupresūra: spausdami tinkamą taškelį galite pagerinti savijautą ir sveikatąSenosios kinų medicinos atstovai sako, kad visos ligos ir negalavimai atsiranda tada, kai sutrinka mūsų gyvybiškosios energijos tėkmė ir penkių žmogaus elementų – metalo, vandens, žemės, ugnies bei medžio veikla. Kad atkurtume pusiausvyrą ir sugrąžintume sveikatą, pasitelkime akupresūrą.

„Žmogus nuo seno laikomas kompleksine sistema, turinčia kūną, sielą, energiją. Rytų tradicija išskiria penkis žmoguje veikiančius elementus. Kiekviename elemente (metale, vandenyje, žemėje, ugnyje, medyje) yra pusiausvyra – in ir jang, pliusas ir minusas, išsiplėtimas ir susitraukimas (atkreipkite dėmesį, kaip dirba širdies raumuo, kaip vyksta įkvėpimas ir iškvėpimas). Kad visi elementai veiktų harmoningai, juos tarpusavyje jungia gyvybinė energija – či.

Či mūsų kūne teka šviesos keliais-kanalais, arba meridianais, kurie kūną išvagoję kaip šaltiniai, upės, ežerai, jūros ir vandenynai Žemę, – aiškina specialistė. – Kūne yra daugybė biologiškai aktyvių taškų – rezonatorių, kuriuos stimuliuodami ir aktyvindami galime pasiekti gyvybinės energijos tėkmę. Spausdami pirštu, delnu, krumpliu ar net alkūne, galime optimizuoti gyvybinės energijos tėkmę ir sumažinti ar panaikinti skausmą, pažadinti žmogaus gyvybines jėgas, padėti ligai pasitraukti.“

Kaip teisingai spausti?

Kiekvienas taškelis veikia tiek fizinę (pavyzdžiui, galvos skausmas, gerklės skausmas ir pan.), tiek dvasinę bei emocinę, tiek informacinę (sielos) žmogaus būklę. Taigi, prieš taikant akupresūrą, reikėtų tiksliai žinoti, už ką atsakingas kiekvienas taškas.

„Spausti reikia su intencija, aiškiai žinant, ką norime paveikti, ir apie tai galvojant. Galima spausti nykščiu statmenai arba spaudinėti – tris kartus po devynis spustelėjimus (iškvepiant). Arba įspausti taškelį ir virpinant laikyti 1–3 minutes. Jei nerimaujate dėl tikslumo, galite taškelį pamasažuoti nykščiu ar kitais pirštais iš pradžių prieš, tada pagal laikrodžio rodyklę, – pataria J. Marcinkevičienė. – Spaudžiant reikiamą tašką, impulsas perduodamas į smegenis, o iš ten – į pažeistą organą ar kūno dalį. Jie geriau aprūpinami krauju ir deguonimi – skatinamas gijimas.“

Anot specialistės, daugelį taškelių galima spaudyti kasdien profilaktiškai, tačiau akupresūros geriau vengti, jei sergama onkologinėmis ligomis, kai vartota alkoholio, tuoj po lytinių santykių ir grįžus iš tolimos kelionės, kai būta kitoje laiko juostoje. „Galima taškelius spausti per ploną audeklą ar drabužį, kad neliktų mėlynių. Nepamirškite spausti tik tiek, kad jausmą galėtumėte apibūdinti kaip malonų skausmą. Nereikia savęs žaloti“, – pabrėžia ji.

Beje, visi rankų ir kojų taškai yra poriniai – jei yra ant kairės rankos, ten pat ir ant dešinės. Veiksmingiausia pradėti nuo kairėje esančių taškų ir tik tada spaudyti dešinius.

Gali padėti diagnozuoti ligas

J. Marcinkevičienė atskleidžia, kad akupresūra gali ne tik padėti malšinti skausmą, bet ir diagnozuoti sutrikimus, tam tikrus pažeidimus. „Rezonatoriai dažnai būna gana toli nuo pažeidimo vietos. Kiekvienas taškelis atlieka skirtingą funkciją, todėl juos spaudžiant patiriamas skirtingas poveikis. Pavyzdžiui, galvos skausmą galime malšinti spausdami pėdoje esantį tašką ir pan. Jei spaudžiamas taškelis labai skausmingas, kažkuris organas ar kūno liauka pažeista, neretai pacientus siunčiame pasidaryti išsamų kraujo tyrimą, inkstų echoskopiją ar kardiogramą. Dirbame išvien su vakarietiškąja medicina. Sužinoję tikslią diagnozę, ir toliau galime padėti gydydami akupresūra“, – sako specialistė.

Taškai, taškeliai...

„Tiksliai pataikyti į reikiamą taškelį nėra paprasta, todėl visada praverčia specialisto konsultacija. Atminkite: taškeliai bus ne ant kaulo, bet tarp sausgyslių ar kaulų – duobutėje, – atkreipia dėmesį J. Marcinkevičienė. – Jei jaučiate, kad peršalote ar tuoj sunegaluosite, kankina stresas, nuovargis, maudžia sąnarius, reikia susirasti tašką „Zu San Li“. Tai supertaškas, nes ne tik normalizuoja kraujospūdį, gerina virškinimą, valo kraują, didina organizmo atsparumą, bet ir ilgina gyvenimą. Kaip rasti? Po kelio girnele dėkite keturis pirštus, taškelis bus ne ant blauzdikaulio, bet šiek tiek į šalį išorinės kojos pusės link.

Jei peršti ar skauda gerklę, ieškokite „Žuvies kampo“. Jis bus žemiau nykščio, viduryje iškilimo, kuris nuo likusio delno atskirtas gyvenimo linijomis.

Įsimetus peršalimui su infekcija, reikia susirasti už plaučių veiklą atsakingą tašką. Sunerkite rankas, sukeisdama tik nykščius. Smilius atsidurs virš kitos rankos riešo, kur ir slepiasi reikiamas taškelis.

Slogą gydome sukamaisiais judesiais (galima iš pradžių prieš, tada pagal laikrodžio rodyklę) masažuodami trečią akį – kur baigiasi nosikaulis ir dar neprasidėjusi kakta, tarp akių rasite duobutę. Šiuo atveju padeda ir dar du taškeliai – abiejuose nosies šonuose, iškart po ja.

Galvos skausmą, migreną, nemigą, nerimą, peties ir sprando skausmus, nuovargį, ūžimą ausyse malšina galvoje esantys taškai. Sunerkite rankas, sukryžiuodama visus pirštus (nykščiai lieka laisvi). Sukryžiuotas plaštakas uždėkite ant pakaušio, o nykščiai pataikys tiesiai į reikiamus taškus. Jei skausmas labai intensyvus, atlikite akupresūrą rankas pasikišusi po galva, gulomis. Galite iš pradžių sukti ratus prieš laikrodžio rodyklę, kad išsklaidytumėte skausmą, tada pagal ją – kad tonizuotumėte.“

Specialiai moterims

Yra keli taškai, kuriuos moterys turėtų spaudyti kasdien, pavyzdžiui, rytais ir vakarais. „Pirmiausia tai jau minėtas supertaškas, kuris ilgina gyvenimą. Artėjant prie keturiasdešimtmečio ir vėliau, jį reikėtų spaudyti kasdien.

Moteriškus negalavimus ir ligas padės slopinti taškas, esantis tiesiojoje tarp didžiojo piršto ir kulno, statmenai aukščiausiai kelties daliai. Šis taškas veikia visą meridianų sistemą, todėl jį spausdama suaktyvinsite viso organizmo gyvybinės energijos tėkmę. Tai ypač svarbu, jei daug mąstote, lanko įkyrios mintys, nes šie dalykai kaupiasi blužnyje, skrandyje, kasoje ir skatina formuotis akmenis bei cistas. Suaktyvinusi meridianų veiklą, pašalinsite visas nereikalingas sankaupas.

Dar vienas moteriai labai svarbus taškas – keturi pirštai žemiau bambos, pačiame pilvo centre. Malšina menstruacijų sukeltus pilvo dieglius, labai gerai veikia psichinę ir emocinę sveikatą.

Paskutinis taškas, kurį moterims verta spaudyti kasdien, yra krūtinės centre tarp spenelių. Nesunkiai rasite krūtinkaulyje esančią duobutę, kuri yra nuoširdumo centras, paleidžiantis sielvartą, nerimą, liūdesį, emocijas“, – atskleidžia specialistė.

 

Informacija iš:

Ji24

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos