vaistai.lt
Paneigia mitus apie trombocitais praturtintos plazmos injekcijas į sąnarius

Lietuvoje trombocitais praturtintos plazmos (PRP) terapija sąnarių skausmui mažinti ir traumoms gydyti taikoma jau dešimtmetį, tačiau visuomenėje vis dar vyrauja tam tikri mitai, dėl kurių vengiama rinktis šį autologinį gydymo būdą. Dažniausiai tai lemia klaidingi įsitikinimai, kad naujoviška metodika nėra įrodyta tyrimais, procedūra skausminga, rizikinga, o po jos savijauta pagerėja tik laikinai.

Užkritę akių vokai kankina tiek moteris, tiek vyrus: ką daryti?

Užkritę akių vokai nėra tik estetinė problema – tai regėjimui trukdanti būklė, kuria skundžiasi net apie 12 proc. suaugusių žmonių visame pasaulyje. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja" plastikos chirurgė Raminta Česnaitienė įvardija, kad akių vokų odos perteklių gali lemti senėjimas, svorio pokyčiai, neurologiniai sutrikimai ir daugybė kitų, kartais neišvengiamų, aspektų. Tačiau pažengusi medicina gali pasiūlyti ne vieną būdą šiai problemai išspręsti.

Dantų protezavimas: atsakymai į tai, kas neaišku gyventojams

Nors dantų protezavimo, kurį senatvės pensininkams ir kitiems socialiai jautrių grupių gyventojams kompensuoja ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, ilgų eilių problema išspręsta prieš kelerius metus, daliai žmonių vis dar trūksta informacijos šia tema. Ligonių kasos paaiškina tai, kas dažniausiai klaidina gyventojus.

Kas yra elektrolitai? Jų funkcijos, šaltiniai.

Elektrolitai yra svarbūs įvairiems organizmo procesams, pavyzdžiui, nervinių impulsų perdavimui, raumenų susitraukimui, drėkinimui ir pH lygio reguliavimui. Kad jūsų organizmas būtų sveikas, reikia, kad su maistu gautumėte pakankamai elektrolitų.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Birželio 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena

Kiekvienais metais birželio mėn. 7 d. minima Pasaulinė maisto saugos diena. Šių metų tema „Maisto sauga: pasiruoškite netikėtumams“ skiriama Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (MŽŪO) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įsteigto tarptautinio maisto saugos institucijų tinklo INFOSAN 20-mečiui paminėti.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos