vaistai.lt
Paneigia mitus apie trombocitais praturtintos plazmos injekcijas į sąnarius

Lietuvoje trombocitais praturtintos plazmos (PRP) terapija sąnarių skausmui mažinti ir traumoms gydyti taikoma jau dešimtmetį, tačiau visuomenėje vis dar vyrauja tam tikri mitai, dėl kurių vengiama rinktis šį autologinį gydymo būdą. Dažniausiai tai lemia klaidingi įsitikinimai, kad naujoviška metodika nėra įrodyta tyrimais, procedūra skausminga, rizikinga, o po jos savijauta pagerėja tik laikinai.

Gydytoja: joks skiepų priešininkas nenorėtų susidurti su šiomis ligomis

Europoje baiminamasi pamirštomis laikytų užkrečiamųjų ligų sugrįžimo ir dažnai pabrėžiama, kad nepakankamas vaikų skiepijimas tam daro didelę įtaką. Tačiau nereikėtų pamiršti ir apie nepaskiepytus suaugusiuosius. Nors Lietuvoje difterijos ir stabligės atvejai yra gana reti, tačiau šios infekcinės ligos vis dar egzistuoja. Stabligė – tai ypač sunki ir gyvybei pavojinga liga, kuria galima užsikrėsti tiek susižeidus namie, tiek darbuojantis savo sode, tiek kelionių metu. Kaip išvengti stabligės bei difterijos, pataria Vilniaus Centro poliklinikos gydytoja imunoprofilaktikai Liana Žmuidzinavičiūtė.

Baigę mokyklą, nepamirškite pasirūpinti sveikatos draudimu

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Akušerijos-ginekologijos klinikoje vykstančios permainos augina čia teikiamų paslaugų spektrą ir keičia pacienčių patirtis. Medikų komanda siekia, kad ligoninėje būsimos mamos gautų ne tik visą reikiamą pagalbą – nuo įsiklausymo iki aukščiausio profesionalumo reikalaujančių tyrimų ar operacijos, bet ir jaustųsi maksimaliai ramios bei saugios.

Aktyvus gyvenimas bėgant: nauda sveikatai ir gresiančios traumos

Bėgimas – viena populiariausių ir prieinamiausių aktyvių veiklų. Ja gali užsiimti kiekvienas, turintis bent minimalų fizinį pasirengimą. Reguliarus, organizmui pritaikytas bėgimas – tai puikus būdas išlikti sveikam, pagerinti fizinę būklę ir psichologinę savijautą. Tačiau kai nesilaikoma tam tikrų taisyklių ir neatsižvelgiama į savo kūno poreikius, bėgimas, kaip ir bet kuri kita aktyvi veikla, gali nulemti įvairias traumas bei pažeidimus.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Birželio 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena

Kiekvienais metais birželio mėn. 7 d. minima Pasaulinė maisto saugos diena. Šių metų tema „Maisto sauga: pasiruoškite netikėtumams“ skiriama Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (MŽŪO) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įsteigto tarptautinio maisto saugos institucijų tinklo INFOSAN 20-mečiui paminėti.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos