vaistai.lt
Modernus lėtinio skausmo gydymo metodas – nugaros smegenų stimuliacija

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose pradėtas taikyti modernus lėtinio skausmo gydymo metodas – nugaros smegenų stimuliacija. Pirmieji trys pacientai, kuriems atlikta nugaros smegenų stimuliacija, jau išleisti į namus. Pasak Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausmo medicinos centro skyriaus vedėjo dr. Alfredo Vaitkaus, šis metodas sudėtingas ir brangus.

Burnos sveikata svarbi ne tik dantims, bet ir visam organizmui

Birželio 17 dieną pasaulyje minima Tarptautinė burnos higienisto diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos higienistų svarbą ir jų darbo reikšmę visuomenei. Burnos higienistai yra svarbi sveikatos priežiūros specialistų grupė, kuri atlieka labai svarbų darbą rūpinantis žmonių burnos sveikata. Jie atlieka prevencinius tyrimus, profesionalios burnos higienos procedūras, teikia rekomendacijas dėl teisingos burnos higienos, moko pacientus tinkamai prižiūrėti savo dantis ir dėl to išvengti įvairių burnos ligų bei problemų, – skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Nuo 2023 m. pradžios pacientams pradėti kompensuoti beveik 40 naujų vaistų

Kompensuojamųjų vaistų sąrašus kasmet papildo dešimtys naujų vaistinių preparatų, kurie padeda užtikrinti Lietuvos pacientams efektyvų ir šiuolaikišką gydymą. Greičiau įtraukti naujus vaistus į kompensavimo sistemą leidžia ženkliai paspartėjęs naujų vaistinių preparatų vertinimas ir racionalesnis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų naudojimas.

Grilyje kepta mėsa: kaip ja mėgautis saugiai

Šilti orai kiekvieną mūsų skatina praleisti kuo daugiau laiko gryname ore, nesvarbu, ar tai būtų piknikas jaukiame namų kieme, ar nakvynė su draugais prie ežero. Retai kada tokių pasibuvimų metu apsieinama be grilyje keptos mėsos, tačiau netinkamas jos paruošimas gali ne tik sugadinti šventę, bet ir sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Birželio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybė

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 101 maudyklos vandens kokybę. Šiais metais į maudyklų vandens stebėsenos sąrašą įtraukta 121 maudykla. Pranešame, kad Naujosios Vilnios paplūdimio maudykloje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos