vaistai.lt
Pirmą kartą Lietuvoje vaikui atlikta sudėtinga procedūra po kepenų transplantacijos

Šešerių metukų Vytis – Kauno klinikų pacientas, kurio gyvybę išgelbėjo jį prižiūrinčių medikų profesionalumas ir gydytojų radiologų techninės galimybės. Kaip pastebi jo tėtis Rimvydas, medikai sūnui gyvybę padovanojo tris kartus – pirmąjį transplantuodami kepenis, antrąjį – padėdami įveikti onkologinę ligą ir trečiąjį – pirmą kartą Lietuvoje vaikui atlikdami perkutaninės transplantuotų kepenų vartų venos ir pasaito venos sujungimą. Pastarosios Vyčiui reikėjo išsivysčius retai komplikacijai po Lenkijoje atliktos kepenų transplantacijos – atsiradus krešuliui tarp šių dviejų venų, jungiančių kepenis ir žarnyną.

Sodininkystės sezonas: kaip saugotis stabligės, prižiūrėti žaizdą susižeidus

Su pavasariu sugrįžo ir sodininkystės sezonas. Jo pradžioje ne visiems pavyksta išvengti įsipjovimų ir įsibrėžimų. Todėl prieš užsiimant augalų priežiūra patariama pasikartoti pirmos pagalbos taisykles susižeidus bei žinoti, kada reikėtų skubėti pas gydytoją dėl stabligės arba sepsio rizikos.

Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir operacijoms. Siekdama maksimaliai išnaudoti operacines bei gerinti su jų veikla susijusį darbo organizavimą, įstaiga pasitelkė tarptautinę eksperto patirtį sukaupusį profesionalą iš Jungtinės Karalystės Rytį Kalinauską. Jau kurį laiką jis gilinasi į KUL vykstančius procesus, o šią savaitę lankosi įstaigoje, kur su medikais dalijasi žiniomis ir gerąja praktika.

Lauko kepsninių sezonas – atidarytas! Pasitikrinkite ar žinote kaip užtikrinti kepamo maisto saugą

Šiltėjant orams vis daugiau laiko norisi praleisti lauke, paįvairinti maisto ruošimo rutiną ir išsikepti maisto seniai nenaudotoje kepsninėje. Visgi, reikėtų nepamiršti - ruošiant maistą ant atviros ugnies būtina žinoti svarbiausias maisto saugos taisykles, kurios padės apsaugoti savo ir šeimos sveikatą. VMVT specialistai dalinasi  svarbiausiais patarimais kepsnių sezono metu:

10 priežasčių, kodėl plaukų transplantacijai verta rinktis Turkiją

Plaukų slinkimas vis dažnesnis reiškinys, su kuriuo įprastai susiduria vyrai. Nemažai daliai jų tai sukelia stresą, kerta per savivertę, gyvenimo kokybę, tačiau šiuolaikinė medicina siūlo sprendimus, kaip šią problemą spręsti. Vienas efektyviausių – plaukų transplantacija, kurios metu sveikų plaukų folikulai yra persodinami į plinkančias, išretėjusias plaukų zonas galvoje. Nors ši procedūra atliekama daugelyje šalių, Turkija yra tokių operacijų lyderė.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

VMVT stiprins vaisių ir daržovių prekeivių kontrolę: reaguojama į pranešimus apie galimą nelegalią prekybą rusiška ir baltarusiška produkcija

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos, Lietuvos šiltnamių asociacijos bei Žemės ūkio rūmų atstovų susitikime šią savaitę su VMVT komanda aptarti įrankiai ir galimybės, galinčios padėti operatyviau įvertinti šviežių daržovių prekybos rinkos dalyvius, tikrinant įtarimus dėl rusiškos ir baltarusiškos produkcijos, galimai nelegaliai patenkančios į Lietuvą.   

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos