vaistai.lt
Klaipėdoje atlikta pirmoji Baltijos šalyse unikali skrandžio operacija

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis gydant nutukimą – atlikta pirmoji Baltijos šalyse endoskopinė operacija po skrandžio apylankos operacijos. Inovatyvi, saugi ir be pjūvių procedūra pacientei Agnei grąžins sotumo jausmą ir judėjimo laisvę.

Bazalinių ląstelių karcinoma: naujos gydymo galimybės

Pastebima, kad daugėja pacientų, kuriems diagnozuojama bazalinių ląstelių karcinoma. Šis augimas siejamas su geresniu visuomenės sveikatos raštingumu: žmonės vis daugiau žino apie odos ligas, SPF kremų naudą, vizitų pas gydytojus dėl pakitusių apgamų, atsiradusių odos darinių svarbą.

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia.

Kai mokykla tampa nerimo šaltiniu. Pataria psichologė

Reformų bangai siūbuojant švietimo sistemą vis dažniau išgirstame paauglius besiskundžiant pervargimu, nemiga, nenoru eiti į mokyklą, depresyvia nuotaika, nuolatiniu nerimu dėl visokiausių patikrų. Suaugusieji kartais visus šiuos simptomus tiesiog pavadina išlepimu: „Rašėm tuos kontrolinius darbus, laikėm egzaminus ir gyvi esam.“ Iš tiesų žinių patikrinimai mokykloje egzistavo visada, tačiau kodėl šiuo metu jie kelia paaugliams ypatingą nerimą?

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

„TeltoHeart“ apyrankei suteiktas svarbus medicininių prietaisų sertifikatas

„Teltonikos“ gaminamos išmanios medicininės paskirties apyrankės „TeltoHeart“ sistemai suteiktas medicininio prietaiso sertifikatas CE MDR (Class IIa). Šis ženklinimas patvirtina, kad produktas atitinka išsamius medicininiams prietaisams taikomus kokybės standartus, o sertifikatas šiam inovatyviam gaminiui atveria naujas rinkas visame pasaulyje.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos