vaistai.lt
Unikali kepenų transplantacijos operacija – pasaulyje tik ketvirtas žinomas atvejis

Kauno klinikų pacientei Loretai, vienintelei Lietuvoje turinčiai itin retą genų mutacijos Chanarin-Dorfman sindromą, Kauno klinikose atlikta sudėtinga kepenų transplantacija. „Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydomi patys sunkiausi, taip pat itin retomis ligomis sergantys pacientai, daliai iš jų vienintelis gydymo metodas – kepenų transplantacija, o Loretai atlikta kepenų transplantacijos operacija – vos ketvirtas pasaulyje aprašytas toks šios retos ligos gydymo atvejis“, – teigia prof. Juozas Kupčinskas, Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas.

Vasarą – ne tik aktyvus poilsis, bet ir traumos: patarė, ko geriausia imtis susižalojus

Atėję vasariški orai vilioja rinktis aktyvesnes pramogas gamtoje, tačiau specialistai pastebi, kad su augančiu aktyvumu išauga sužeidimų bei traumų tikimybė. Vieniems sužeidimams gydyti pakaks užterštą vietą nuplauti tekančiu vandeniu ir uždėti švarų tvarstį, o kitoms traumoms gali prireikti ilgo gydymo bei reabilitacijos.

Ligonių kasos: kuo naudingas papildomas mėnuo apdraustiesiems

Dėl darbinės veiklos pokyčių, mokslų baigimo ir kitų permainų gali baigti galioti žmogaus privalomasis sveikatos draudimas. Tada kitą mėnesį, vadinamą papildomu, gyventojai vis tiek gali gydytis kaip apdraustieji. Tik neturėtų prasprūsti svarbi šios naudos detalė. Iki šio papildomo mėnesio pabaigos būtina sumokėti draudimo įmoką, kad vėliau netektų grąžinti pinigų už gydymą. 

Psichologinė pagalba savižudybės krizėje esantiems asmenims

Higienos instituto (HI) Psichikos sveikatos centro specialistai kviečia savižudybės krizę išgyvenančius žmones, jų artimuosius naudotis „Tu Esi“ interneto svetainės galimybėmis, Psichikos sveikatos centrų, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, Psichologinių krizių pagalbos centro tel. 1815 teikiamomis paslaugomis.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

VMVT pristato: informacija apie nesaugius produktus realiu laiku!

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įgyvendino naują technologinį sprendimą, kuris ženkliai pagreitins vartotojų ir visuomenės informavimą apie nesaugius produktus. VMVT puslapyje startuoja virtuali švieslentė, kurioje duomenys apie rinkoje išplatintus nesaugius produktus bus skelbiami realiu laiku.  

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos