vaistai.lt
Kardiologai negali gydyti rizikos grupėje esančių pacientų – prašo kompensuoti inovatyvius vaistus

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvos mirtingumo rodikliai gerokai lenkia šalies gimstamumo rodiklius. Kol beveik daugiau nei pusę šalies mirčių sukelia širdies ir kraujagyslių ligos, gydytojai kardiologai pasigenda Vyriausybės reakcijos – jų manymu, situacija nesikeis, kol Lietuvoje nėra vienos strategijos širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti bei perspėti. Viena sudedamųjų dalių - kompensuojami inovatyvus vaistai, kurie jau kompensuojami kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje.

Ką svarbu žinoti apie širdies vožtuvų ligas?

Širdies vožtuvų ligos – dažnos ir galinčios paveikti bet kurį iš keturių širdies vožtuvų bei sukelti komplikacijas, jei nėra laiku diagnozuotos ir gydomos. Dr. Kasparas Briedis, Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytojas kardiologas, pabrėžia, kad ankstyvas simptomų atpažinimas ir tinkamas gydymas gali išsaugoti žmogaus gyvybę bei užkirsti kelią klastingos širdies ligos progresavimui.

Vis daugiau Lietuvos savivaldybių įsitraukia į Ankstyvosios intervencijos programą

Auganti grėsmė jauniems žmonėms vis anksčiau pradėti vartoti alkoholį ir narkotines medžiagas, sulaukia didesnio visuomenės susirūpinimo, ieškoma efektyvių pagalbos būdų, kaip sustabdyti jaunuolius ir įtikinti, kad toks smalsumas gali būti pražūtingas.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Priminė svarbiausias taisykles stiprinant imunitetą: tai padės išvengti rimtų sveikatos problemų

Nuolat varvanti nosis, perštinti gerklė ar užklupusios rimtesnės žiemos sezono ligos dažną priverčia susimąstyti, kodėl nusilpo jo imunitetas ir kaip organizmą sustiprinti? Gydytojai pabrėžia: imunitetą stiprinti būtina visus metus, o didžiausi jo priešai – stresas, per mažas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba. 

TOP 10 knygų apie sveikatą

Žiemą sveikatai skiriamas ypač didelis dėmesys. Ką daryti, kad po vieno šaltesnio vėjo gūsio nesektų savaitė praleista namie, kovojant su peršalimu? Kaip pasirūpinti vaikų sveikata, kai darželiuose ir mokyklose gausu siaučiančių virusų? Kaip sveikai gyventi, neišleidžiant viso uždarbio ant vaistų ir maisto papildų? 

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos