vaistai.lt
Kaip gydomas vienas dažniausių kelio sąnario sužeidimų – menisko plyšimas?

Kelio sąnarys – didžiausias ir vienas sudėtingiausių sąnarių, leidžiantis sulenkti, ištiesti bei pasukti koją horizontalioje plokštumoje. Jis turi dvi C formos struktūras, primenančias kremzlę, kurių kiekviena vadinama menisku. Šių struktūrų plyšimai yra vienos dažniausių kelio sąnario patologijų, dėl skirtingų priežasčių galinčios ištikti bet kokio amžiaus asmenis. Kokiais būdais šie sužeidimai gydomi?

Image

Jau anksčiau mokslininkų tyrimai įspėjo, kad astma, šienligė ar atopinis dermatitas gali būti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai. O dabar pirmą kartą daroma prielaida apie alergijos maistui keliamą pavojų. Gali būti, kad ateityje širdies ligų profilaktikai bus rekomenduojama atlikti ir kraujo tyrimus dėl alergijos.  

Veiklą pradėjęs Racionalaus vaistų vartojimo skatinimo komitetas prioritetą teiks saugiam ir efektyviam pacientų gydymui

Kelerius metus Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklos zonoje veikęs vaistų komitetas Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu šiemet tapo nacionaliniu ir nuo šiol visos šalies mastu skatins pacientui palankų racionalesnį vaistų skyrimą ir vartojimą, vykdys stebėseną bei teiks rekomendacijas gydymo įstaigoms ir vaistinėms.  

Kokiuose maisto produktuose gausu vitaminų ir mikroelementų

Vitaminai ir mikroelementai yra būtini sveikam organizmui ir jame vykstančioms gyvybinėms reakcijoms. Deja, greitas gyvenimo tempas, stresas ir netaisyklinga mityba dažnam žmogui sutrukdo užtikrinti jų pusiausvyrą, todėl savijauta suprastėja, pradeda atsiranda nuovargis ir kyla įvairių ligų grėsmė.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Pasaulinė maisto saugos diena: numatyk, kas nenumatoma

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, kasmet pasaulyje 600 mln. žmonių (1 iš 10 žmonių) suserga suvartoję nesaugaus maisto, o 420 000 žmonių tai sukelia nepataisomą žalą sveikatai. Per maistą plintančias ligas sukelia bakterijos, virusai arba cheminės medžiagos, esančios užterštame maiste ar vandenyje. 

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos