vaistai.lt
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas

Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus nei tradicinės chirurginės procedūros ir pagerina pacientų gyvenimo kokybę. Tokios procedūros gali pakeisti daugelį tradicinių atvirų chirurginių būdų.

Imunizacijos savaitę svarbus priminimas – negrįžkime į praeitį

Kiekvienais metais balandžio pabaigoje Europoje minima imunizacijos savaitė. Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras šiemet pabrėžia, kad skiepai apsaugo ištisas kartas – tik dėl sėkmingo skiepijimo praeityje Europoje pavyko išnaikinti raupus ir beveik išnaikinti poliomielitą bei sumažinti mirčių nuo vakcinomis valdomų ligų, tokių kaip tymai, difterija ir kitų skaičių. Tačiau šiuo metu visoje  Europoje susiduriama su kitu iššūkiu – mažėjančiomis vaikų skiepijimo apimtimis ir dėl to didėjančiu sergamumu tymais ir kitomis skiepais valdomomis ligomis. Tad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pabrėžia, kad šiandien turime stengtis ne tik dėl savęs ir dabarties, bet ir dėl  ateities.

Lietuva pereina prie naujos kartos psichikos sveikatos paslaugų

Pasinaudodama gerąja užsienio šalių praktika, Lietuva žengia paradigminį pokytį psichiatrijoje – nuo biomedicininio modelio (gydymo vaistais) pereinama prie platesnį spektrą paslaugų apimančio psichosocialinio modelio. Tam diegiamos į pacientą orientuotos, visa apimančio paciento atsigavimo (angl. – recovery) siekiančios, žmogaus teises atliepiančios psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, tokios kaip atvejo vadyba bei psichikos ir elgesio sutrikimų gydymas bendruomenėje. 

Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas

Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugelį vaistų, bet jokie vaistai negali pakeisti judėjimo“. Šiandien fizinio aktyvumo nauda sveikatai įrodyta moksliniais tyrimais. Ką daryti norintiems sportuoti, bet sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis ar turintiems kitų rizikos veiksnių ir todėl nesiryžtantiems pradėti?

Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti

Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odos apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių. Net jei diena debesuota ar atrodo, kad saulė nepakankamai kaitri, neapsaugota oda vis tiek gali nudegti, joje gali būti suaktyvinami pavojingi procesai.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai (pavyzdžiui, ūkinėje veikloje naudojami šaldymo, vėdinimo įrenginiai ir kt.), dar vadinami stacionariais triukšmo šaltiniais, kurių buvimo vieta yra nekintama.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos