vaistai.lt
Šiuolaikinės spindulinės terapijos galimybės: saugumas ir nauda pacientui

„Mažiausiai žmonėms pažįstama spindulinė terapija, apie ją dar daug mitų, neteisingų įsivaizdavimų, internete rasite tik blogus įspūdžius po gydymo“, – sako Irina T., šiuo metu tęsianti krūties vėžio gydymą biologine terapija. Kas naujo spindulinės terapijos srityje? „Pagrindinis proveržis yra saugus spindulinės terapijos derinimas su taikinių terapija ar imunoterapija, o saugus spindulinio gydymo realizavimas yra kiekvieno gydytojo radioterapeuto pagrindinis rūpestis. Dar vienas labai svarbus dalykas – nebeatliekame krūties vėžiu sergančioms pacientėms žymėjimų odoje, vadinamųjų tatuiruočių. Spinduliavimo plotas fiksuojamas pasitelkus optinę paviršiaus kontrolės metodiką“, – sako Nacionalinio vėžio instituto gydytoja onkologė radioterapeutė Rita Steponavičienė.

Sergamumas migrena ir kitais galvos skausmais auga: kokios to priežastys ir kaip jį įveikti?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, su galvos skausmu susiduria 40 proc. populiacijos. Moterims jis pasireiškia dažniau nei vyrams. Specialistai pastebi, kad galvos skausmo paplitimas Lietuvoje auga, o prasidedantis šiltasis vasaros sezonas gali prisidėti prie tam tikrų skausmo rūšių, pavyzdžiui, migrenos, paūmėjimo. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas neurologas Saulius Andruškevičius ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė Skaistė Žukaitienė pranešime žiniasklaidai atskleidžia dažniausias galvos skausmo priežastis, kokie būdai jo malšinimui yra efektyviausi ir saugiausi, bei kokie požymiai signalizuoja apie rimtesnes ligas.

NVSC kviečia pasirūpinti vaikų sveikata nelaukiant rugsėjo

Prieš atostogas dauguma tėvelių skuba pasirūpinti mokinio sveikatos pažymėjimu, kurį prieš pradedant lankyti naują ugdymo įstaigą privalu pristatyti iki rugsėjo 15 dienos, o vėliau – kartą metuose. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai ragina vizito pas vaiko gydytoją neatidėlioti rudeniui ir jo metu nepamiršti, kad vaikus reikia patikrinti ir dėl kai kurių užkrečiamųjų ligų bei sveikatos būklių.

Kokiuose maisto produktuose gausu vitaminų ir mikroelementų

Vitaminai ir mikroelementai yra būtini sveikam organizmui ir jame vykstančioms gyvybinėms reakcijoms. Deja, greitas gyvenimo tempas, stresas ir netaisyklinga mityba dažnam žmogui sutrukdo užtikrinti jų pusiausvyrą, todėl savijauta suprastėja, pradeda atsiranda nuovargis ir kyla įvairių ligų grėsmė.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Savanorystė Etiopijoje: neįtikimų stuburo deformacijų operacijos ir kiti iššūkiai

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas dr. Giedrius Bernotavičius dalį savo atostogų kartą per metus leidžia dirbdamas Etiopijos sostinėje Adis Abeboje įsikūrusioje ligoninėje.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos