vaistai.lt

Desirett 75mcg plėvele dengtos tabletės N28

Vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 9.58
su receptu
 
Vartojimas : Neatsižvelgiant į valgymą Neatsižvelgiant į valgymą
Gamintojas :  Exeltis Baltics
Veiklioji :  Desogestrel
ATC kodas :  G03AC09
Brūkšninis kodas :  4779034450209
Grupė :   Urogenitalinę sistemą veikiantys vaistai ir lytiniai hormonai -> Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai -> Progestogenai -> Desogestrel

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Desirett 75mcg plėvele dengtos tabletės N28

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

DESIRETT 75 mikrogramai plėvele dengtos tabletės

dezogestrelis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  •  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  •  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  •  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  •  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra DESIRETT ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant DESIRETT
  3. Kaip vartoti DESIRETT
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti DESIRETT
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

  1. Kas yra DESIRETT ir kam jis vartojamas

 

DESIRETT vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.

DESIRETT sudėtyje yra nedaug vienos rūšies moteriškojo lytinio hormono, progestogeno dezogestrelio. Todėl DESIRETT yra vadinama tik progestogeno turinčia tablete (PTT), arba mini piliule.

 

Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, PTT arba mini piliulės sudėtyje nėra moteriškojo hormono estrogeno.

 

Dauguma PTT arba mini piliulių veikia, pirmiausia saugodamos nuo spermijų patekimo į gimdą, bet ne visada slopina kiaušinėlio brendimą (ką pirmiausiai veikia sudėtinės tabletės). DESIRETT skiriasi nuo daugelio PTT tuo, kad jame yra pakankamai hormonų, kad būtų slopinamas ir kiaušinėlio brendimas. Todėl DESIRETT yra labai veiksmingas kontraceptikas. Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, DESIRETT gali vartoti moterys, netoleruojančios estrogenų arba žindančios kūdikį.

 

DESIRETT vartojimo trūkumas yra tas, kad gali nereguliariai kraujuoti iš makšties arba gali iš viso nekraujuoti.

 

 

  1. Kas žinotina prieš vartojant DESIRETT

 

DESIRETT, kaip ir visos hormoninės kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo užsikrėtimo ŽIV liga (AIDS) ar kitų lytiškai plintančių užkrečiamųjų ligų.

 

DESIRETT vartoti draudžiama:

  • Jeigu yra alergija dezogestreliui arba bet kuriai pagalbinei DESIRETT medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
  • Jeigu sergate tromboze. Trombozė yra susidaręs kraujo krešulys kraujagyslėje (pvz., kojų (giliųjų venų trombozė) arba plaučių (plaučių embolija)).
  • Jeigu sergate ar sirgote gelta (kai pagelsta oda) arba sunkia kepenų liga ir vis dar yra pakitę kepenų funkcijos rodmenys.
  • Jeigu sergate ar manote, kad galite sirgti jautriu lytiniams steroidiniams hormonams vėžiu, pvz., kai kuriomis krūties vėžio rūšimis.
  • Jeigu kraujavote ar kraujuojate iš makšties dėl neaiškių priežasčių.
  • Jeigu esate alergiškas žemės riešutams ar sojai.

 

Jeigu Jums yra bent viena iš nurodytų būklių, pasakykite apie tai savo gydytojui prieš pradėdama vartoti DESIRETT. Gydytojas gali patarti vartoti nehormoninį kontracepcijos būdą.

 

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu bet kuri iš šių būklių atsirado pirmą kartą pradėjus vartoti DESIRETT.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba slaugytoja (-u), prieš pradėdami vartoti DESIRETT.

 

Pasakykite savo gydytojui prieš pradedant vartoti DESIRETT, jeigu:

  • sergate arba sirgote krūties vėžiu;
  • sergate kepenų vėžiu, kadangi negalima paneigti galimo DESIRETT poveikio;
  • yra buvusi trombozė;
  • sergate cukriniu diabetu;
  • sergate epilepsija (žr. skyrių „Kiti vaistai ir DESIRETT“);
  • sergate tuberkulioze (žr. skyrių „Kiti vaistai ir DESIRETT“);
  • Jūsų aukštas kraujospūdis;
  • yra arba buvo rudmė (gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje); tada negalima ilgai degintis saulėje ar švitintis ultravioletiniais spinduliais.

 

Kai DESIRETT vartojama esant bet kuriai šių būklių, gali reikėti atidaus Jūsų būklės stebėjimo. Gydytojas paaiškins Jums apie tai.

 

Krūties vėžys

 

Labai svarbu reguliariai tikrinti savo krūtis ir nedelsiant kreipitis į gydytoją, jei krūtyje atsiranda sukietėjimas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims krūties vėžys buvo diagnozuotas šiek tiek dažniau negu to paties amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus jas vartoti, per 10 metų šis nedidelis skirtumas pamažu išnyksta. Krūties vėžys moterims iki 40 metų nustatomas retai, tačiau senstant ši rizika didėja. Todėl papildomų krūties vėžio atvejų nustatoma tuo daugiau, kuo vyresnė moteris vartoja kontraceptines tabletes. Mažiau svarbu, kiek ilgai vartojamos šios tabletės.

 

Kiekvienai 10000 moterų, vartojusių kontraceptines tabletes iki 5 metų, bet nutraukusių jas iki 20 metų amžiaus, bus registruotas mažiau negu 1 papildomas krūties vėžio atvejis, be įprastai šio amžiaus moterims diagnozuojamų 4 atvejų, nustatytas per 10 metų po vaisto nutraukimo. Kiekvienai 10000 moterų, vartojusių kontraceptines tabletes iki 5 metų, bet nutraukusių jas iki 30 metų amžiaus, bus registruoti 5 papildomi krūties vėžio atvejai, be įprastai šio amžiaus moterims diagnozuojamų 44 atvejų. Kiekvienai 10000 moterų, vartojusių kontraceptines tabletes iki 5 metų, bet nutraukusių jas iki 40 metų amžiaus, bus registruota 20 papildomų krūties vėžio atvejų, be įprastai šio amžiaus moterims diagnozuojamų 160 atvejų.

 

Manoma, kad moterims, vartojančioms tik progestagenų turinčias tabletes, įskaitant DESIRETT, krūties vėžio rizika turėtų būti panaši kaip ir vartojančioms geriamųjų kontraceptikų (GK), tačiau duomenys yra ne tokie įtikinami.

 

Atrodo, jog kontraceptines tabletes vartojančioms moterims nustatomas mažiau išplitęs krūties vėžys negu šių tablečių nevartojančioms. Ar krūties vėžio rizikos skirtumas yra dėl kontraceptikų poveikio, nėra žinoma. Tai gali būti dėl to, kad juos vartojančios moterys buvo dažniau tikrinamos, todėl krūties vėžys galėjo būti pastebėtas anksčiau.

 

Trombozė

 

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebėjote trombozės požymių (žr. „Reguliarus sveikatos patikrinimas“). Trombozė - tai būklė, kai susidaro kraujo krešulys, galintis užkimšti kraujagyslę.

Kartais krešulių susidaro giliosiose kojų venose, t. y. pasireiškia giliųjų venų trombozė. Atsiskyręs krešulys gali patekti į plaučių arterijas ir jas užkimšti – tai vadinamoji plaučių embolija. Plaučių embolija gali sukelti skausmą krūtinėje, dusulį, alpimą ar net mirtį. Paprastai giliųjų venų trombozė reta. Ji gali ištikti ir nevartojant kontraceptinių tablečių. Trombozė gali ištikti ir nėščiąsias. Geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims trombozės tikimybė yra didesnė negu jų nevartojančioms. Manoma, jog moterims, vartojančioms tik progestogenų turinčią tabletę, pavyzdžiui, DESIRETT, trombozės rizika yra mažesnė negu vartojančioms sudėtines kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra ir estrogenų.

 

Psichikos sutrikimai

 

Kai kuriuos hormoninius kontraceptikus, įskaitant DESIRETT, vartojusios moterys pranešė apie depresiją arba slogią nuotaiką. Depresija gali turėti rimtų pasekmių ir kartais sukelti minčių apie savižudybę. Jeigu Jums pasireiškia nuotaikos svyravimai ir depresijos simptomai, kiek galima greičiau kreipkitės į savo gydytoją dėl tolesnio gydymo.

 

Vaikams ir paauglėms

Klinikinių duomenų apie veiksmingumą ir saugumą jaunesnėms kaip 18 metų paauglėms nėra.

 

Kiti vaistai ir DESIRETT

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir augalinius vaistus, arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui.

Be to, apie DESIRETT vartojimą informuokite kiekvieną gydytoją, odontologą arba vaistininką, skiriantį Jums kitų vaistų. Jie paaiškins, ar turite naudotis papildomomis kontraceptinėmis priemonėmis (pvz., prezervatyvais), ir, jeigu jų reikia, kiek laiko bei ar nereikia pakeisti kito Jums būtino vaisto vartojimo.

Kai kurie vaistai:

  • gali keisti DESIRETT veikliųjų medžiagų koncentraciją kraujyje;
  • gali susilpninti jo sukeliamą apsaugą nuo pastojimo;
  • gali sukelti netikėtą kraujavimą.

 

Tai vaistai, kurie vartojami gydyti šioms ligoms:

  • epilepsijai (pvz., primidonas, fenitoinas, karbamazepinas, okskarbazepinas, felbamatas, topiramatas ir fenobarbitalis);
  • tuberkuliozei (pvz., rifampicinas, rifabutinas);
  • ŽIV infekcijai (pvz., ritonaviras, nelfinaviras, nevirapinas, efavirenzas);
  • hepatito C viruso infekcijai (pvz., bocepreviras, telapreviras);
  • kitoms infekcinėms ligoms (pvz., grizeofulvinas);
  • padidėjusiam kraujospūdžiui plaučių kraujagyslėse (bozentanas);
  • depresinei nuotaikai (jonažolė);
  • tam tikroms bakterinėms infekcijoms (pvz., klaritromicinas, eritromicinas);
  • grybelinėms infekcijoms (pvz., ketokonazolas, itrakonazolas, flukonazolas);
  • padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai), anginai ar tam tikriems širdies ritmo sutrikimams (pvz., diltiazemas).

 

Jeigu Jūs vartojate vaistų arba augalinių preparatų, kurie gali sumažinti DESIRETT veiksmingumą, taip pat taikykite barjerinę kontracepciją. Baigus vartoti kitą vaistą, jo įtaka DESIRETT veiksmingumui gali trukti dar iki 28 dienų, todėl visą tą laiką reikia papildomai taikyti barjerinę kontracepciją. Gydytojas pasakys, ar būtina naudotis papildomomis kontracepcijos priemonėmis ir, jeigu reikia, kiek laiko.

 

Be to, DESIRETT gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui: gali jį sustiprinti (pvz., vaistų kurių sudėtyje yra ciklosporino) arba susilpninti (pvz., lamotrigino).

 

Prieš pradėdami vartoti bet kurį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Nėštumas

Nevartokite DESIRETT, jei esate nėščia arba manote, kad pastojote.

 

Žindymas

DESIRETT galima vartoti žindymo laikotarpiu. Atrodo, kad DESIRETT neturi įtakos motinos pieno gamybai ir jo kokybei. Tačiau retais atvejais gaunama pranešimų apie vartojant sumažėjusį motinos pieno kiekį. Į pieną patenka nedidelis DESIRETT veikliosios medžiagos kiekis.

 

Vaikai, kurių motinos vartojo DESIRETT ir žindė juos 7 mėnesius, buvo tirti iki 2,5 metų amžiaus. Poveikio vaikų augimui ir raidai nebuvo.

 

Kreipkitės į gydytoją, jeigu žindymo laikotarpiu norite vartoti DESIRETT.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

DESIRETT gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

 

DESIRETT sudėtyje yra laktozės (pieno cukrus) ir sojų aliejaus.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Jeigu esate alergiška žemės riešutams ar sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.

 

Vartojimas paaugliams

Nėra klinikinių duomenų apie vaisto veiksmingumą ir saugumą paaugliams, jaunesniems nei 18 metų.

 

Reguliarus sveikatos patikrinimas

Jei vartojate DESIRETT, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą. Paprastai tikrinimų dažnis ir pobūdis priklauso nuo Jūsų individualios būklės.

  

Nedelsdamos kreipkitės į gydytoją, jeigu:

  • atsirado stiprus bet kurios kojos skausmas arba tinimas, netikėtas krūtinės skausmas, dusulys, neįprastas kosulys, ypač su krauju (tai gali būti trombozės požymiai);
  • atsirado staigus, stiprus skrandžio srities skausmas arba gelta (pagelto oda, akių baltymai ar patamsėjo šlapimas, tai gali būti kepenų ligos požymiai);
  • krūtyje aptikote gumbą (tai gali būti krūties vėžio požymis);
  • pajutote staigų ar stiprų apatinės pilvo dalies arba skrandžio srities skausmą (tai galimas negimdinio nėštumo (ne gimdoje) požymis);
  • numatoma imobilizacija arba operacija (pasitarkite su savo gydytoju iki procedūrų likus ne mažiau kaip 4 savaitėms);
  • neįprastai ir stipriai kraujuoja iš makšties;
  • įtariate, kad pastojote.

 

 

  1. Kaip vartoti DESIRETT

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kada ir kaip vartoti DESIRETT

DESIRETT pakuotėje yra 28 tabletės. Ant lizdinės plokštelės yra išspausdintos savaitės dienos ir rodyklės, rodančios, kokia seka vartoti tabletes. Viena tabletė atitinka vieną dieną.

 

Kiekvienąkart, pradėdama naują DESIRETT pakuotę, išimkite tabletę iš viršutinės eilės. Neišimkite bet kurios tabletės. Pavyzdžiui, pradėdama tabletes gerti trečiadienį, privalote imti tabletę iš viršutinės eilės, kurios kitoje pusėje pažymėta T. Vartokite po vieną tabletę per parą tol, kol pakuotė ištuštės. Tabletes iš pakuotės imkite rodyklės kryptimi. Pažiūrėjusi į kitą pakuotės pusę, kasdien galėsite lengvai įsitikinti, ar suvartojote tos dienos tabletę.

 

Tabletę vartokite kasdien, maždaug tuo pačiu laiku. Nurykite tabletę visą, užsigerdama vandeniu. Nors Jums vartojant DESIRETT gali kiek kraujuoti iš makšties, būtinai toliau gerkite tabletes įprasta tvarka. Pabaigusi DESIRETT pakuotę, kitą dieną turite imti naują pakuotę, t.y. nedaryti pertraukos ir nelaukti kraujavimo.

 

Pirmosios DESIRETT tablečių pakuotės vartojimas

 

Jeigu pastarąjį mėnesį nevartojote hormoninių kontraceptikų

 

Palaukite, kol prasidės mėnesinės. Pirmąją DESIRETT tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių ciklo, t. y. kraujavimo, dieną. Papildomos kontracepcijos nereikia.

 

Šį vaistą galima pradėti gerti ir 2–5-ąją kraujavimo dieną, tačiau tada pirmojo ciklo pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia vartoti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį).

 

Pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo, transderminio pleistro

 

DESIRETT galite pradėti gerti iš karto po suvartotų visų ankstesniojo kontraceptiko pakuotės tablečių, ištraukus makšties žiedą ar nuėmus transderminį pleistrą (t. y. be pertraukos tarp tablečių, žiedų ar pleistrų). Jeigu anksčiau vartoto vaisto pakuotėje yra ir neveikliųjų tablečių, DESIRETT galite pradėti gerti po suvartotos paskutiniosios veikliosios tabletės (jeigu nežinote, kurios tabletės yra neveikliosios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Jei laikysitės šių nurodymų, nereikės papildomų kontracepcijos būdų.

Taip pat Jūs galite pradėti vėliausiai kitą parą po įprastos pertraukos be tablečių, be pleistro arba po suvartotų ankstesnio sudėtinio hormoninio geriamojo kontraceptiko placebo tablečių, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo paras patariama papildomai naudoti barjerines kontracepcijos priemones.

 

Pradedant vartoti vietoj kitų tik progestogeno turinčių piliulių (mini piliulių)

 

Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pat laiku pradėti gerti DESIRETT. Papildomos kontracepcijos nereikia.

 

Pradedant vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestogeną atpalaiduojančios gimdos spiralės

 

DESIRETT pradėkite gerti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto arba gimdos spiralės išėmimo dieną. Papildomos kontracepcijos nereikia.

 

Po gimdymo

 

DESIRETT galite pradėti gerti po gimdymo praėjus 21-28 dienoms. Jeigu tabletes pradedate gerti vėliau, pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia vartoti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį). Jei jau turėjote lytinių santykių, prieš pradėdama vartoti DESIRETT įsitikinkite, ar nesate pastojusi.

Daugiau informacijos žindyvėms rasite skyriuje 2 „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“. Pasitarkite su savo gydytoju.

 

Po persileidimo arba nėštumo nutraukimo

 

Pasitarkite su savo gydytoju.

 

Pamiršus pavartoti DESIRETT

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  • Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, DESIRETT tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai.
  • Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, DESIRETT tabletė gali veikti silpniau. Kuo daugiau tablečių iš eilės neišgėrėte, tuo silpnesnis bus kontraceptinis poveikis. Išgerkite paskutinę užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai. Kitas 7 vaisto vartojimo dienas prireiks papildomos kontracepcijos (barjerinės kontracepcijos). Pastojimo galimybė ypač padidėja, jei pamiršote išgerti vieną ar daugiau pirmųjų pakuotės tablečių ir lytiškai santykiavote savaitę iki praleistųjų tablečių. Pasitarkite su savo gydytoju.

 

Jeigu yra virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vemiate ar viduriuojate)

Tokiu atveju elkitės taip, kaip pamiršus išgerti tabletę, kaip nurodyta skyriuje aukščiau. Jeigu vemiate  per 3-4 val. po DESIRETT pavartojimo arba viduriuojate, į organizmą gali patekti nepakankamai veikliosios tabletės medžiagos.

 

Ką daryti pavartojus per didelę DESIRETT dozę

Išgėrus iš karto per daug DESIRETT tablečių, nebuvo pranešta apie pavojingas komplikacijas.  Simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, jaunoms merginoms – nestiprus kraujavimas iš makšties.  Dėl daugiau informacijos, kreipkitės į savo gydytoją..

 

Nustojus vartoti DESIRETT

DESIRETT galite nustoti vartoti bet kada. Kai tablečių nebegersite, nebūsite apsaugota nuo nėštumo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

 

 

  1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Sunkūs šalutiniai reiškiniai, susiję su DESIRETT vartojimu, yra išvardyti 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant DESIRETT“ skirsniuose „DESIRETT ir krūties vėžys“ ir „DESIRETT ir trombozė“. Atidžiai perskaitykite minėtą skyrių, o prireikus iš karto kreipkitės į gydytoją.

 

Skubiai kreipkitės į gydytoją, jeigu jums pasireiškia alergijos (padidėjusio jautrumo) simptomai, tokie kaip veido, liežuvio ar ryklės patinimas; dėl kurio tampa sunku kvėpuoti ar ryti (angioneurozinė edema ir (arba) anafilaksija).

 

Vartojant DESIRETT, gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties. Tai gali būti tik nestiprus tepimas, dėl kurio net nebūtinas įklotas, arba stipresnis kraujavimas, panašiai kaip negausios mėnesinės, kai prireikia higienos priemonių. Gali ir iš viso nekraujuoti. Nereguliarus nestiprus kraujavimas nereiškia, kad kontraceptinis DESIRETT poveikis yra susilpnėjęs. Paprastai Jums nieko nereikia imtis; tiesiog įprastai vartokite DESIRETT toliau. Tačiau kraujavimui labai sustiprėjus arba užsitęsus, kreipkitės į savo gydytoją.

Vartojant DESIRETTbuvo pasireiškę šie šalutiniai poveikiai:

 

  • Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų): pakitusi nuotaika, prislėgta nuotaika, susilpnėjęs lytinis potraukis (libido), galvos skausmas, pykinimas, spuogai, krūtų skausmas, nereguliarios menstruacijos, menstruacijų nebuvimas, padidėjęs kūno svoris.
  • Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų): makšties infekcija, kontaktinių lęšių netoleravimas, vėmimas, plaukų slinkimas, skausmingos mėnesinės, kiaušidės cista, nuovargis.
  • Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų): išbėrimas, dilgėlinė, melsvai rausvi mazgai odoje (mazginė raudonė (erythema nodosum)). Įvairios odos būklės.
  • Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): alerginės reakcijos.

 

Be minėtų nepageidaujamų reiškinių, gali atsirasti išskyrų iš krūtų.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

  1. Kaip laikyti DESIRETT

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, DESIRETT vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Aktyvioji vaisto medžiaga kelia pavojų aplinkai, t.y. žuvų populiacijai.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

  1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

DESIRETT sudėtis

 

  • Veiklioji medžiaga yra dezogestrelis (75 mikrogramai).
  • Pagalbinės medžiagos yra: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas K-30, d-α-tokoferolis, sojų aliejus, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, hidratuotas koloidinis silicio dioksidas, stearino rūgštis, hipromeliozė, makrogolis, titano dioksidas (E 171) (taip pat žr. 2 skyrių „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines DESIRETT medžiagas“).

 

DESIRETT išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vienoje DESIRETT lizdinėje plokštelėje yra 28 baltos, apvalios plėvele dengtos tabletės. Kiekvienoje dėžutėje yra 1, 3, 6 arba 13 lizdinių plokštelių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

UAB „Exeltis Baltics“

Islandijos pl. 209A

Kaunas, LT-49163

Lietuva

 

Gamintojas

Laboratorios León Farma, S.A.

C/La Vallina s/n, Pol. Ind. Navatejera,

24008 Navatejera – León

Ispanija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Bulgarija

Desirett

Čekija

Velavel 0.075 mg

Jungtinė Karalystė

Desogestrel 75 micogram film-coated tablets

Estija

DESIRETT

Latvija

DESIRETT 75 mikrogramí apvalkotās tabletes

Lenkija

Desirett

Lietuva

DESIRETT 75 mikrogramai plėvele dengtos tabletės

Rumunija

Desirett 75 micrograme

Slovakija

Desirett 75 microgramov

Slovėnija

Desirett 75 mikrogramov filmsko obložene tablete

Vengrija

Desirett 75 mcg

Vokietija

Desirett 75 mcg

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-07-20.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Desirett 75mcg plėvele dengtos tabletės N28

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 



hormonai lytiniai desogestrel lytinę plėvele progestogenai exeltis desirett tabletės sistemą vaistai dengtos urogenitalinę baltics veikiantys

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos