vaistai.lt

Cystagon 150mg kietosios kapsulės N100

Cistinozė – tai metabolinė liga, vadinama 'nefropatine cistinoze', kuriai būdingas nenormalus aminorūgšties cistino kaupimasis įvairiuose organuose, pavyzdžiui, inkstuose, akyse, raumenyse, kasoje ir smegenyse. Cistino kaupimasis, išsiskiriant dideliam gliukozės, baltymų ir elektrolitų kiekiui, pažeidžia inkstus. Įvairiame amžiuje pažeidžiami skirtingi organai.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 
 
Vartojimas : Valgio metu arba pavalgius Valgio metu arba pavalgius
Gamintojas :  Orphan Europe S.A.R.L.
Veiklioji :  Mercaptamin
ATC kodas :  A16AA04
Grupė :   Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Kiti virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Amino rūgštys ir jų dariniai -> Mercaptamine

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Cystagon 150mg kietosios kapsulės N100

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

CYSTAGON 50 mg kietos kapsulės

CYSTAGON 150 mg kietos kapsulės

cisteamino bitartratas (merkaptamino bitartratas)

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra CYSTAGON ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant CYSTAGON
  3. Kaip vartoti CYSTAGON
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti CYSTAGON
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

1. Kas yra CYSTAGON ir kam jis vartojamas

 

Cistinozė – tai metabolinė liga, vadinama „nefropatine cistinoze”, kuriai būdingas nenormalus aminorūgšties cistino kaupimasis įvairiuose organuose, pavyzdžiui, inkstuose, akyse, raumenyse, kasoje ir smegenyse. Cistino kaupimasis, išsiskiriant dideliam gliukozės, baltymų ir elektrolitų kiekiui, pažeidžia inkstus. Įvairiame amžiuje pažeidžiami skirtingi organai.

Ši reta įgimta liga yra gydoma CYSTAGON. CYSTAGON yra vaistas, kuris reaguoja su cistinu ir mažina jo koncentraciją ląstelėse.

 

2. Kas žinotina prieš vartojant CYSTAGON

 

CYSTAGON vartoti draudžiama:

  • jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra alergija (padidėjęs jautrumas) cisteamino bitartratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu Jūs laukiatės; tai ypač svarbu pirmąjį nėštumo trimestrą;
  • jeigu Jūs maitinate krūtimi.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  • Patvirtinus Jums ar Jūsų vaikui ligą cistino koncentracijos leukocituose tyrimais, gydymą CYSTAGON reikia pradėti kiek galima greičiau.
  • Vaikams, gydytiems didelėmis įvairių cisteamino preparatų dozėmis, buvo pastebėti keli odos pakitimų ant alkūnių (pvz., kieti guziukai) atvejai. Šie odos pakitimai buvo siejami su odos strijomis ir kaulų pakitimais, pvz., lūžiais ir kaulų deformacijomis bei sąnarių silpnumu.

Jūsų arba Jūsų vaiko gydytojui gali prireikti reguliariai atlikti fizinius ir rentgenografinius odos ir kaulų tyrimus, kad galėtų kontroliuoti šio vaistinio preparato poveikį. Rekomenduojama patiems apžiūrėti savo ar savo vaiko odą. Atsiradus bet kokioms odos ar kaulų anomalijoms, reikia nedelsiant informuoti gydytoją.

  • Jūsų gydytojui gali prireikti reguliariai tikrinti kraujo kūnelių skaičių.
  • CYSTAGON nestabdo cistino kristalų nusėdimo akyse, todėl, jei tam vartojama cisteamino akių lašų, šį gydymą reikia tęsti.
  • Priešingai nei fosfocisteamino (kitos į cisteamino bitartratą panašios veikliosios medžiagos), CYSTAGON sudėtyje nėra fosfatų. Jeigu Jūs vartojate fosfatų papildų ir CYSTAGON pradedate vartoti vietoj fosfocisteamino, jų dozę gali reikėti keisti.
  • Šių kapsulių negalima duoti vaikams maždaug iki 6 metų, nes gali įkvėpti į plaučius.
  • Nenurykite buteliuke esančios sausiklio talpyklės.

 

Kiti vaistai ir CYSTAGON

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

CYSTAGON vartojimas su maistu ir gėrimais

Jeigu vaikas 6 metų arba jaunesnis, kapsules reikia atverti ir jų turinį suberti į pieno mišinį ar kitokį maistą (pavyzdžiui, pieną, bulves ar kitus produktus, kuriuose yra krakmolo). Neberkite į rūgščius gėrimus, pavyzdžiui, apelsinų sultis. Tikslius nurodymus duos gydytojas.

 

Nėštumas

Nevartokite CYSTAGON, jeigu esate nėščia. Jei planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju.

 

Žindymo laikotarpis

CYSTAGON žindymo laikotarpiu vartoti draudžiama.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

CYSTAGON gali sukelti mieguistumą. Gydymo pradžioje būtina vengti su galima rizika susijusios veiklos, kol vaisto poveikis taps akivaizdus.

 

3. Kaip vartoti CYSTAGON

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė Jūsų ar Jūsų vaiko gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

CYSTAGON dozė parenkama atsižvelgiant į Jūsų ar Jūsų vaiko amžių ir kūno svorį.

Iki 12 metų vaikams dozė turi būti parenkama atsižvelgiant į kūno paviršiaus plotą. Rekomenduojama paros dozė yra 1,30 g/m2 kūno paviršiaus ploto.

Vyresniems nei 12 metų bei sveriantiems daugiau nei 50 kg ligoniams rekomenduojama paros dozė yra 2 g.

Bet kokiu atveju įprastinė paros dozė neturi viršyti 1,95 g/m2.

CYSTAGON reikia gerti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Kad CYSTAGON poveikis būtų tinkamas:

  • tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Nedidinkite ir nemažinkite vaisto dozės be gydytojo leidimo;
  • 6 metų ar jaunesniems vaikams kietų kapsulių duoti negalima, kadangi jie gali nesugebėti jų praryti ir užspringti. Kapsules reikia atverti ir jų turinį suberti į maistą (pavyzdžiui, pieną, bulves ar kitus krakmolo turinčius produktus) ar pieno mišinį. Neberkite į rūgščius gėrimus, pavyzdžiui, apelsinų sultis;
  • Jums ar Jūsų vaikui, be CYSTAGON, dar gali tekti vartoti ir vieno ar kelių papildų, kompensuojančių svarbių elektrolitų išskyrimą per inkstus. Labai svarbu jų vartoti tiksliai pagal nurodymus. Jei praleidžiamos kelios papildų dozės bei atsiranda silpnumas ar mieguistumas, kreipkitės į gydytoją;
  • norint nustatyti tinkamą CYSTAGON dozę, būtina reguliariai tirti kraują, t. y. nustatyti cistino koncentraciją leukocituose. Gydytojas pasakys, kada tyrimus reikia atlikti. Be to, būtina reguliariai tirti svarbių elektrolitų koncentraciją kraujyje bei šlapime, kad gydytojas galėtų parinkti tinkamą papildų dozę.

CYSTAGON reikia vartoti 4 kartus per parą, kas 6 valandas, geriausia iš karto po valgio ar valgant. Svarbu dozę vartoti kiek įmanoma tiksliau, t. y. kas 6 valandas.

CYSTAGON vartojama neribotą laiką pagal Jūsų gydytojo nurodymus.

 

Ką daryti pavartojus per didelę CYSTAGON dozę?

Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vaisto pavartojote daugiau, nei paskirta, atsirado mieguistumas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninės skubios pagalbos skyrių.

 

Pamiršus pavartoti CYSTAGON

Jei pamiršote pavartoti vaisto, išgerkite jo kiek įmanoma greičiau, tačiau jei iki kitos dozės liko mažiau kaip dvi valandos, pamirštąją dozę praleiskite ir vaisto toliau vartokite pagal nustatytą grafiką. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

CYSTAGON kai kuriems žmonėms gali sukelti mieguistumą ir sumažinti budrumą. Prieš atlikdami pavojingą ar budrumo reikalaujantį darbą, įsitikinkite, kad žinote, kaip vaistas veikia Jus ar Jūsų vaiką.

 

Pastebėtas toks šalutinis poveikis: labai dažni (pasireiškia bent vienam iš 10 pacientų), dažni (pasireiškia bent vienam iš 100 pacientų), nedažni (pasireiškia bent vienam iš 1 000 pacientų), reti (pasireiškia bent vienam iš 10 000 pacientų), labai reti (pasireiškia bent vienam iš 100 000 pacientų).

 

  • Labai  dažnas:  vėmimas,  pykinimas,  viduriavimas,  apetito  netekimas,  karščiavimas  ir mieguistumas.
  • Dažnas: pilvo skausmas ar diskomfortas, nemalonus burnos bei kūno kvapas, odos išbėrimas, gastroenteritas, nuovargis, galvos skausmas, encefalopatija (smegenų sutrikimas) ir nenormalūs kepenų funkcijos rodmenys.
  • Nedažnas: odos strijos, odos pakitimai (kieti guziukai ant alkūnių), sąnarių silpnumas, kojų skausmai, kaulų lūžiai, skoliozė (stuburo iškrypimas), kaulų deformacijos ir trapumas, plaukų spalvos pokytis, sunki alerginė reakcija, mieguistumas, traukuliai, nervingumas, haliucinacijos, leukocitų kiekio sumažėjimas, kraujavimu į virškinimo traktą pasireiškianti skrandžio ar žarnos opa bei patinimu ir svorio didėjimu pasireiškiantis poveikis inkstams.

Kadangi kai kuris šalutinis poveikis yra sunkus, paprašykite gydytojo nurodyti pavojingus simptomus.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti CYSTAGON

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje; pakuotę lakyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos bei drėgmės.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

CYSTAGON sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra cisteamino bitartratas (merkaptamino bitartratas). Kiekvienoje CYSTAGON 50 mg kietoje kapsulėje yra 50 mg cisteamino (merkaptamino bitartrato pavidalu). Kiekvienoje CYSTAGON 150 mg kietoje kapsulėje yra 150 mg cisteamino (merkaptamino bitartrato pavidalu);
  • Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, gelifikuotas krakmolas, magnio stearatas/natrio laurilsulfatas, koloidinis silicio dioksidas, natrio kroskarmeliozė; kapsulės apvalkalas: želatina, titano dioksidas, juodi kietų kapsulių dažai (E172).

 

CYSTAGON išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kietos kapsulės

  • Cystagon 50 mg: baltos, nepermatomos kietos kapsulės su užrašu CYSTA 50 ant kapsulės pagrindo ir RECORDATI RARE DISEASES ant gaubtelio. 100 ar 500 kietų kapsulių buteliukai. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
  • Cystagon 150 mg: baltos, nepermatomos kietos kapsulės su užrašu CYSTAGON 150 ant kapsulės pagrindo ir RECORDATI RARE DISEASES ant gaubtelio.

100 ar 500 kietų kapsulių buteliukai. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

Recordati Rare Diseases

Immeuble “Le Wilson”

70, Avenue du Général de Gaulle

F-92800 Puteaux

Prancūzija

 

Gamintojas

Recordati Rare Diseases

Immeuble “Le Wilson”

70, Avenue du Général de Gaulle

F-92800 Puteaux

Prancūzija

arba

Recordati Rare Diseases

Eco River Parc

30, rue des Peupliers

F-92000 Nanterre

Prancūzija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

Lietuva

Recordati AB.

Tel: + 46 8 545 80 230

Švedija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Cystagon 150mg kietosios kapsulės N100

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 



cystagon orphan mercaptamin mercaptamine kietosios rūgštis vaistai kiti sistema europe metabolizmą dariniai amino kapsulės veikiantis virškinimo

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos