vaistai.lt

Gyvenimas be pastiprinančiųjų dozių - Japonija kuria ypatingą COVID-19 vakciną (243/0) 

Gyvenimas be pastiprinančiųjų dozių - Japonija kuria ypatingą COVID-19 vakcinąNors tai dar nėra oficiali informacija, tikėtina, kad ateityje kasmet skiepysimės nuo COVID-19. Sustiprinančioji dozė tikriausiai nebus paskutinė - OMICRON viruso versija jau ragina pagalvoti apie ketvirtąją dozę. Bet Japonijos mokslininkai mato ir kitą išeitį. Ir jų kuriama vakcina iš tikrųjų yra ypatinga.

Pasauli, norėtum COVID-19 vakcinos, kuri siūlytų apsaugą visam gyvenimui ir galėtų būti transportuojama kambario temperatūroje? Prašom!

Tokijuje mokslininkai kuria naują COVID-19 vakciną. Jos pagrindu taps sėkmingiausia visų laikų vakcina, sukurta kovai su raupais. Mokslininkai paėmė raupų viruso pavyzdį, kuris negali sukelti ligos, ir dalį jo pakeitė SARS-CoV-2 baltymu. Vyriausiasis komandos mokslininkas Michinori Kohara mano, kad tokia prieiga ne tik paskatins organizmą kurti antikūnius, saugančius nuo COVID-19, bet ir sukurs ląstelių lygio imunitetą, kuris išliks žymiai ilgesnį laiką.

Eksperimentai su pelėmis parodė, kad aukštas antikūnių lygis išliko 20 mėnesių - vidutinį laboratorinių pelių gyvenimo laiką. Dvi dozės antikūnių kiekį padidino 10 kartų. Eksperimentai su makakomis parodė, kad skiepai efektyviai saugo nuo SARS-CoV-2 viruso. Ne tik nuo sunkių simptomų, bet ir nuo paties viruso - vos po 7 dienų po užsikrėtimo makakų organizmuose viruso jau nebuvo galima aptikti. Vakcina efektyviai saugo nuo keturių registruotų COVID-19 versijų. Tokijuje kuriama vakcina saugotų ir nuo OMICRON.

Norite daugiau gerų naujienų? Kohara teigia, kad jo komandos kuriama vakcina nesukeltų stipraus šalutinio poveikio, nes naudojama viruso versija negali daugintis žinduolių organizmuose. Labai gerai ir tai, kad šią vakciną galima transportuoti kambario temperatūroje - tai stipriai palengvins logistines operacijas ir sumažins vakcinacijos kaštus.

Gerų naujienų daug, bet yra kelios ir ne tokios geros. Visų pirma, nors bandymai su gyvūnais yra sėkmingi, žmogus nėra nei makaka, nei pelė. Taigi, reikės ir klinikinių bandymų, kurie gali būti ne tokie sėkmingi. Geriausiu atveju, japoniškos vakcinos bus prieinamos tik 2024 metais. Blogiausiu - klinikiniai bandymai parodys, kad jos nėra pakankamai efektyvios ar saugios, kad būtų patvirtintos.

 

Parengta pagal:
Tokyo researchers work toward 'dream' COVID-19 vaccine that gives protection for life

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos