vaistai.lt

Praėjusiais metais Lietuvoje pagamintų nesaugių produktų atvejų nustatyta mažiau (280/0) 

Praėjusiais metais Lietuvoje pagamintų nesaugių produktų atvejų nustatyta mažiauValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, praėjusiais metais per Europos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF paskelbta 160 pranešimai apie nesaugius negyvūninės kilmės maisto produktus Lietuvoje. Nuolat vykdydama importuojamų bei rinkai tiekiamų maisto produktų ir pašarų kontrolę, VMVT pastebi, kad pranešimų apie nesaugius produktus iš Lietuvos atvejų mažėja, lyginant su ankstesniais metais, o jų pobūdis išlieka panašus.

„Maisto importuotojai, tiekėjai, maisto tvarkymo subjektai tiekdami produktus Lietuvos rinkai, privalo užtikrinti, kad pastarieji atitiktų su įmonių veikla susijusius maisto produktus reglamentuojančių įstatymų reikalavimus arba sąlygas ir, kad tų reikalavimų būtų laikomasi, kad nesaugus maistas į rinką nebūtų tiekiamas. Akivaizdu, kad mūsų pateikiama informacija yra naudinga ir ateityje padės sumažinti dažniausiai pasitaikančius nesaugaus maisto atvejus, atsižvelgiant į RASFF_LT sistemoje gautus Skubius pranešimus pagal produktų grupes, kilmės šalį, rizikos faktorių“, – sako VMVT Maisto skyriaus Vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Martyna Monika Markevičiūtė.

Išanalizavus ir apibendrinus galutinius RASFF_LT sistemoje pateiktus pranešimus dėl nesaugaus gyvūninio maisto, nustatyta, kad pagal rizikos faktorių daugiausia pranešimų buvo apie cheminį maisto užteršimą pesticidais, vienu iš dešimties atvejų konstatuojamos neatitiktys sudėtyje. Dažniausiai nesaugių produktų pasitaiko tarp vaisių ir daržovių, prieskonių bei vaistažolių, su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų, taip pat tarp dietinio maisto bei papildų, grūdų ir įvairių kepinių bei konditerijos gaminių. Pažymėtina, kad užpernai daugiausia nesaugių produktų buvo aptinkama tarp saldumynų.

Praėjusiais metais daugiausiai nesaugių produktų į Lietuvą pateko iš Kinijos, Prancūzijos ir Turkijos. Tuo tarpu 2020 metais dominavo produktai iš Lenkijos, Indijos bei pagaminti Lietuvoje. Apie nesaugius maisto produktus Europoje pernai pranešta daugiau nei užpernai.

ES galioja vieni aukščiausių maisto saugos standartų pasaulyje – daugiausia dėl galiojančių tvirtų ES teisės aktų, užtikrinančių, kad maistas būtų saugus vartotojams, rinkinio. Pagrindinė priemonė, užtikrinanti informacijos srautą, kad būtų galima greitai reaguoti, kai maisto grandinėje aptinkama rizika visuomenės sveikatai, yra RASFF – greito įspėjimo apie maistą ir pašarus sistema. 

1979 metais Europos Komisija sukūrė RASFF duomenų bazę, kad būtų operatyviai keičiamasi informacija tarp institucijų bei reaguojama. Siekiama, kad informacija būtų kuo skaidresnė vartotojams, verslo subjektams ir valdžios institucijoms visame pasaulyje. Lietuva pranešimus dažniausiai gauna iš Europos Komisijos, ar kitų atsakingų šalių institucijų, po to, kai šalių inspektoriai, atrinkdami mėginius, nustato nesaugaus maisto atvejus. Visi pranešimai paskelbiami RASFF_LT sistemoje. Tuomet VMVT inspektoriai atlieka patikrinimus Lietuvos įmonėse, kurių metu surenkama visa su tyrimų susijusi informacija, dokumentai ir priimami atitinkami sprendimai, bei informuojama Europos Komisija ir pranešančios institucijos apie atliktus tyrimus, taikytas poveikio priemones.

Daugiau informacijos dėl importuojamų bei rinkai tiekiamų maisto produktų ir pašarų kontrolę, apie nesaugius maisto, su maistu besiliečiančius produktus ir pašarus, galima rasti VMVT interneto svetainėje Pranešimai apie nesaugius maisto, su maistu besiliečiančius produktus ir pašarus | Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (vmvt.lt)

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos