vaistai.lt

Pluoštinių kanapių augintojų ir gamintojų dėmesiui: Europos Komisija nustatė didžiausias leidžiamas THC koncentracijas kanapių sėklose ir iš jų pagamintuose produktuose (367/0) 

Pluoštinių kanapių augintojų ir gamintojų dėmesiui: Europos Komisija nustatė didžiausias leidžiamas THC koncentracijas kanapių sėklose ir iš jų pagamintuose produktuoseSparčiai populiarėjant ir plečiantis pluošinių kanapių produktų asortimentui bei siekiant užtikrinti aukštą žmonių sveikatos apsaugos lygį, Europos Komisija 2022 m. rugpjūčio 11 d. Komisijos reglamente (ES) 2022/1393 (toliau – Reglamentas 2022/1393) nustatė didžiausias leidžiamas THC koncentracijas kanapių sėklose ir iš kanapių sėklų pagamintuose maisto produktuose. Šis reglamentas įsigaliojo nuo 2023-01-01.

Kanapių sėklose, maltose kanapių sėklose, kanapių sėklose, iš kurių (iš dalies) pašalinti riebalai ir kanapių sėklų aliejuje nustatytos didžiausios leidžiamos THC koncentracijos pateiktos lentelėje žemiau.

didžiausios leidžiamos THC koncentracijos

THC – kaip ir kur jis atsiranda?  

Tetrahidrokanabinolis (toliau – THC) yra psichoaktyvus kanabinoidas, išgaunamas iš kanapės augalo Cannabis Sativa ir yra į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtraukta medžiaga bei kontroliuojama dėl galimos rizikos žmonių sveikatai. Sėklose THC nėra kaupiamas, tačiau THC patenka ant sėklų iš kitų kanapės augalo dalių jas ruošiant ir perdirbant. Daugiausia THC sukaupia pluoštinės kanapės žiedynas.

Reglamentuojami maisto produktai, teisėtai pateikti rinkai iki 2023 m. sausio 1 d., gali likti rinkoje iki jų minimalaus tinkamumo vartoti termino arba nuorodoje „Tinka vartoti iki ... (data)“ nurodyto termino. Taigi, pluoštinių kanapių sėkloms ir jų produktams, pateiktiems rinkai po 2023 m. sausio 1 d. jau taikomos šiuo reglamentu nustatytos didžiausios leidžiamos THC koncentracijos.

Atkreiptinas dėmesys, kad skirtingai nei kitiems maisto gaminiams iš pluoštinių kanapių (pvz., lapų arbatoms), iš pluoštinių kanapių sėklų pagamintiems maisto gaminiams nereikalaujama atlikti kiekvienos partijos laboratorinius tyrimusTHC kiekiui nustatyti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2022 m. atliko 100 pluoštinių kanapių maisto produktų (sėklų, sėklų aliejaus, arbatos ir kitų iš pluoštinių kanapių sėklų pagamintų maisto produktų) THC kiekio nustatymo laboratorinius tyrimus. Gautus tyrimo rezultatus vertinant pagal Reglamente 2022/1393 nustatytas didžiausias leidžiamas koncentracijas, 56 procentai pluoštinių kanapių sėklų aliejaus ir 20 procentų tirtų pluoštinių kanapių sėklų ar iš jų pagamintų maisto produktų THC kiekiai viršijo nustatytus reglamente. Svarbu paminėti, kad tyrimo metu Reglamentas 2022/1393 dar nebuvo taikomas, todėl tirti mėginiai negali būti vertinami kaip neatitinkantys teisės aktų reikalavimų. Visgi, pluoštinių kanapių sėklų perdirbėjai turėtų labai susirūpinti, kad jų gaminami ir rinkai tiekiami pluoštinių kanapių sėklų maisto gaminiai atititiktų reglamente nustatytas THC koncentracijas.

Tuo tarpu, Lietuvos rinkai tiekiamiems maisto produktams, kurie pagaminti ar kurių sudėtyje yra pluoštinių kanapių, išskyrus iš sėklų pagamintus produktus, taikomi Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatyme nustatyti reikalavimai: pluoštinės kanapės augale THC kiekis neturi viršyti 0,3 procento. Galutiniuose iš pluoštinių kanapių pagamintuose maisto gaminiuose THC kiekis neturi viršyti 0,2 procento. Kai kuriems maisto produktams nustatytos daug griežtesnės leidžiamos THC koncentracijos, kurios bus taikomos nuo 2023-04-01.

Svarbu pabrėžti, kad vadovaujantis naujausia Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo redakcija, ant tiekiamų rinkai pluoštinių kanapių gaminių pakuotės turi būti aiškiai nurodyta galutinė gaminio vartojimo paskirtis ir vartojimo būdas.

Daugiau informacijos apie iš pluoštinių kanapių pagamintus maisto produktus ar produktus, kuriuose yra pluoštinių kanapių galite rasti čia.

Informacija iš:


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos