vaistai.lt

Pemetrexed Mylan 25mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 20ml N1

Pemetrexed Viatris vartojamas kartu su cisplatina ar kitais vaistais nuo vėžio piktybinei pleuros mezoteliomai, t. y. vėžiui, kuris pakenkia plaučių gleivinę, gydyti ligoniams, kuriems chemoterapija dar nebuvo taikyta.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 1371.98
su receptu
 
Gamintojas :  Mylan Healthcare
Veiklioji :  Pemetrexedum
ATC kodas :  L01BA04
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Antinavikiniai vaistai -> Folinės rūgšties analogai -> Pemetrexed

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Pemetrexed Mylan 25mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 20ml N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui

pemetreksedas (pemetrexedum)

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Pemetrexed Viatris ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Pemetrexed Viatris
 3. Kaip vartoti Pemetrexed Viatris
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Pemetrexed Viatris
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.  Kas yra Pemetrexed Viatris ir kam jis vartojamas

 

Pemetrexed Viatris yra vaistas, vartojamas vėžiui gydyti.

 

Pemetrexed Viatris vartojamas kartu su cisplatina ar kitais vaistais nuo vėžio piktybinei pleuros mezoteliomai, t. y. vėžiui, kuris pakenkia plaučių gleivinę, gydyti ligoniams, kuriems chemoterapija dar nebuvo taikyta.

 

Pemetrexed Viatris kartu su cisplatina vartojamas ir pradiniam išplitusio plaučių vėžio gydymui.

 

Pemetrexed Viatris gali būti Jums paskirtas, jeigu sergate išplitusiu plaučių vėžiu, jeigu Jūsų liga reagavo į gydymą arba iš esmės nepakito po pradinės chemoterapijos.

 

Be to, Pemetrexed Viatris tinka išplitusiam plaučių vėžiui gydyti ligoniams, kurių liga progresavo po kitokios taikytos pradinės chemoterapijos

 

 

2.  Kas žinotina prieš vartojant Pemetrexed Viatris

 

Pemetrexed Viatris vartoti draudžiama:

 • jeigu yra alergija pemetreksedui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu žindote (gydymo Pemetrexed Viatris metu žindymą būtina nutraukti);
 • jeigu neseniai buvote paskiepytas arba būsite skiepijamas geltonosios karštligės vakcina.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba ligoninės vaistininku, prieš pradėdami vartoti Pemetrexed Viatris.

 

Jeigu Jūsų inkstų funkcija buvo arba yra sutrikusi, pasakykite gydytojui ar ligoninės vaistininkui, kadangi Jums vartoti Pemetrexed Viatris gali būti negalima.

Prieš kiekvieną infuziją Jums bus imama kraujo inkstų bei kepenų funkcijai ir kraujo ląstelių kiekiui nustatyti, kad paaiškėtų, ar galite vartoti Pemetrexed Viatris. Gydytojas gali nuspręsti keisti dozę arba atidėti vartojimą, atsižvelgęs į Jūsų bendrąją būklę, arba tada, kai kraujo ląstelių skaičius per mažas. Jeigu kartu esate gydomas ir cisplatina, vėmimo profilaktikai gydytojas nurodys gerti daug skysčių ir tam tikrus vaistus nuo vėmimo prieš cisplatinos vartojimą ir po to.

 

Jeigu buvo arba bus taikomas spindulinis gydymas, pasakykite apie tai gydytojui, nes kartu vartojant Pemetrexed Viatris galima ankstyvoji arba vėlyvoji radiacinė reakcija.

 

Jeigu Jūs neseniai skiepytas, pasakykite apie tai gydytojui, nes pavartojus Pemetrexed Viatris, galima nepalanki reakcija.

 

Jeigu sergate arba anksčiau sirgote širdies liga, apie tai pasakykite savo gydytojui.

 

Jeigu Jums apie plaučius susikaupė skysčio, gydytojas gali nutarti pašalinti jį prieš Pemetrexed Viatris vartojimą.

 

Vaikams ir paaugliams

Šio vaisto negalima vartoti vaikams ar paaugliams, nes nėra šio vaisto vartojimo vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams patirties.

 

Kiti vaistai ir Pemetrexed Viatris

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kokius nors vaistus nuo skausmo ir uždegimo (patinimo), pavyzdžiui, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), taip pat ir įsigytus be recepto (pvz., ibuprofeną). NVNU poveikio trukmė skiriasi. Atsižvelgdamas į numatytą Pemetrexed Viatris vartojimo datą ir (arba) Jūsų inkstų funkciją, gydytojas nurodys, kokį preparatą ir kada galite vartoti. Jeigu abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko, kurie iš Jūsų vartojamų vaistų yra NVNU.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Jeigu esate nėščia arba ketinate pastoti, pasakykite apie tai gydytojui. Nėštumo metu Pemetrexed Viatris vartoti reikia vengti. Gydytojas aptars su Jumis nėštumo metu vartojamo vaisto keliamą grėsmę. Pemetrexed Viatris gydomoms moterims būtina naudotis veiksmingu kontracepcijos būdu gydymo metu ir dar 6 mėnesius po paskutinės vaisto dozės.

 

Žindymo laikotarpis

Jeigu žindote kūdikį, pasakykite apie tai gydytojui.

Gydymo Pemetrexed Viatris metu žindymą būtina nutraukti.

 

Vaisingumas

Vyrams rekomenduojama nepradėti kūdikio gydymo metu ir ne trumpiau kaip 3 mėnesius po gydymo Pemetrexed Viatris pabaigos, todėl jie turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo Pemetrexed Viatris metu ir paskui dar bent 3 mėnesius. Jeigu norėtumėte pradėti kūdikį gydymo metu arba per 3 mėnesius po gydymo, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku. Pemetrexed Viatris gali paveikti Jūsų gebėjimą susilaukti vaikų. Prieš pradedant gydymą pasitarkite su gydytoju dėl spermos išsaugojimo.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pemetrexed Viatris gali sukelti nuovargį. Būkite atidūs vairuodami automobilį ir dirbdami su mechanizmais.

 

Pemetrexed Viatris sudėtyje yra propilenglikolio

Kiekviename šio vaisto 4 ml flakone yra 140 mg propilenglikolio, kas atitinka 35 mg/ml.

Kiekviename šio vaisto 20 ml flakone yra 700 mg propilenglikolio, kas atitinka 35 mg/ml.

Kiekviename šio vaisto 40 ml flakone yra 1400 mg propilenglikolio, kas atitinka 35 mg/ml.

 

 

3.  Kaip vartoti Pemetrexed Viatris

 

Pemetrexed Viatris dozė – 500 miligramų kiekvienam kūno paviršiaus kvadratiniam metrui. Norint apskaičiuoti kūno paviršių, reikia nustatyti Jūsų ūgį ir svorį. Gydytojas pagal apskaičiuotą kūno paviršiaus plotą nustatys Jums reikiamą dozę. Ji gali būti keičiama arba gydymas atidedamas priklausomai nuo kraujo ląstelių skaičiaus ir bendrosios būklės. Ligoninės vaistininkas, slaugytojas arba gydytojas prieš vartojimą Pemetrexed Viatris sumaišys su 5 % gliukozės injekciniu tirpalu arba 0,9 % natrio chlorido injekciniu tirpalu.

 

Pemetrexed Viatris visada Jums infuzuos į vieną iš venų. Infuzijos trukmė – apie 10 minučių.

 

Pemetrexed Viatris vartojimas kartu su cisplatina

Gydytojas arba ligoninės vaistininkas paruoš pagal kūno svorį ir ūgį apskaičiuotą vaisto dozę. Cisplatina taip pat infuzuojama į veną, praėjus maždaug 30 minučių po Pemetrexed Viatris infuzijos pabaigos. Cisplatinos infuzijos trukmė – apytikriai 2 valandos.

 

Paprastai infuzijos Jums bus kartojamos kas 3 savaites.

 

Papildomi vaistai

Kortikosteroidai:

Gydytojas Jums išrašys kortikosteroidų tablečių (atitinkančių 4 miligramus

deksametazono du kartus per parą), kurių turėsite vartoti dieną prieš Pemetrexed Viatris infuziją, jos dieną ir vieną dieną po jos. Kortikosteroidai vartojami tam, kad sumažėtų vaistų nuo vėžio sukeliamų odos reakcijų dažnis ir sunkumas.

 

Vitaminų papildai:

Gydytojas paskirs Jums gydymo Pemetrexed Viatris laikotarpiu gerti vieną kartą per dieną folio rūgšties (vitamino) arba multivitaminų, kurių sudėtyje yra folio rūgšties (350-1 000 mikrogramų). Per septynias dienas prieš pirmąją Pemetrexed Viatris dozę reikia suvartoti ne mažiau kaip 5 folio rūgšties dozes. Po paskutinės Pemetrexed Viatris dozės folio rūgšties vartojimą reikia tęsti dar 21 dieną. Be to, Jums sušvirkš vitamino B12 (1 000 mikrogramų) per savaitę prieš Pemetrexed Viatris dozę ir po to maždaug kas 9 savaites (t.y. kas 3 Pemetrexed Viatris gydymo kursus). Vitaminą B12 ir folio rūgštį reikia vartoti tam, kad susilpnėtų vaistų nuo vėžio sukeliamas toksinis poveikis.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.  Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami turite kreiptis į gydytoją šiais atvejais:

 • Jeigu karščiuojate arba susirgote infekcine liga (atitinkamai, dažnas ar labai dažnas poveikis): temperatūra – 38 ºC ar daugiau, prakaituojate, yra kitų infekcijos simptomų (kadangi baltųjų kraujo ląstelių kiekis Jūsų kraujyje gali būti mažesnis už normalų; tai labai dažnas poveikis). Infekcinė liga (sepsis) gali būti sunki ir sąlygoti mirtį;
 • Jeigu juntate skausmą krūtinėje (dažnas poveikis) arba dažną širdies plakimą (nedažnas poveikis);
 • Jeigu pradėjo skaudėti burną, ji paraudo, patino arba atsirado opų (labai dažnas poveikis);
 • Jeigu kilo alerginė reakcija: išbėrė odą (labai dažnas poveikis), ją degina ar peršti (dažnas poveikis) arba karščiuojate (dažnas poveikis). Retais atvejais odos reakcijos gali būti sunkios ir sąlygoti mirtį.
 • Jeigu atsirado sunkus išbėrimas, niežulys ar pūslėtumas (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė), kreipkitės į savo gydytoją;
 • Jeigu juntate nuovargį, alpstate, staiga pradedate dusti arba esate išblyškęs (nes hemoglobino koncentracija gali būti mažesnė už normalią; tai labai dažnas poveikis);
 • Jeigu nesiliauja kraujavimas iš dantenų, nosies, burnos ar kitų vietų, šlapimas rausvas arba šviesiai rožinis, netikėtai išryškėja kraujosruvų (mėlynių) (kadangi Jūsų trombocitų kiekis gali būti mažesnis už normalų, kas nutinka dažnai);
 • Jeigu staiga pasireiškia dusulys, stiprus krūtinės skausmas arba kosulys su kraujingais skrepliais (nedažnas poveikis) (tai gali rodyti, kad plaučių kraujagyslėse atsirado kraujo krešulių).

 

Galimas šalutinis Pemetrexed Viatris poveikis:

 

Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)

Infekcija

Gerklės skausmas (faringitas)

Mažas neutrofilų granulocitų (baltųjų kraujo ląstelių rūšis) kiekis

Mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis

Maža hemoglobino koncentracija

Burnos skausmas, paraudimas, patinimas ar išopėjimas

Apetito praradimas

Vėmimas

Viduriavimas

Pykinimas

Odos išbėrimas

Pleiskanojanti oda

Nenormalūs kraujo tyrimo rodmenys, rodantys inkstų funkcijos susilpnėjimą

Nuovargis

 

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)

Kraujo infekcija

Karščiavimas, pasireiškiantis kartu su neutrofilų granulocitų (baltųjų kraujo ląstelių rūšis) kiekio sumažėjimu

Mažas trombocitų kiekis

Alerginė reakcija

Organizmo skysčių netekimas

Skonio pojūčio pokytis

Motorinių nervų pažaida, dėl kurios pasireiškia raumenų silpnumas ir atrofija (sunykimas), labiausiai rankose ir kojose

Jutiminių nervų pažaida, dėl kurios gali išnykti jutimai, pasireikšti deginantis skausmas ir netvirta eisena

Galvos svaigimas

Junginės (membranos, dengiančios akių vokus ir akies baltymą) uždegimas ir patinimas

Akių sausmė

Ašarojimas

Junginės (membranos, dengiančios akių vokus ir akies baltymą) ir ragenos (skaidraus sluoksnio, dengiančio išorinį rainelės ir vyzdžio paviršių) sausmė

Akių vokų patinimas

Akių sutrikimas, pasireiškiantis sausumu, ašarojimu, dirginimu ir (arba) skausmu

Širdies nepakankamumas (būklė, kuri turi įtakos Jūsų širdies raumens pajėgumui pumpuoti kraują)

Neritmiška širdies veikla

Nevirškinimas

Vidurių užkietėjimas

Pilvo skausmas

Kepenų veiklos sutrikimas: kepenyse pagamintų cheminių medžiagų koncentracijų padidėjimas kraujyje

Padidėjusi odos pigmentacija

Odos niežėjimas

Kūno išbėrimas, kurio kiekvienas elementas primena taikinį

Plaukų slinkimas

Dilgėlinė

Nebeveikiantys inkstai

Susilpnėjusi inkstų veikla

Karščiavimas

Skausmas

Skysčių perteklius organizmo audiniuose, sukeliantis patinimą

Krūtinės skausmas

Virškinimo trakto gleivinės uždegimas ir išopėjimas

 

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)

Raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių bei trombocitų kiekio sumažėjimas

Insultas

Insulto tipas, kai užsikemša galvos smegenų arterija

Kraujavimas į kaukolės ertmę

Krūtinės angina (krūtinės skausmas, kuris pasireiškia dėl sumažėjusio širdies aprūpinimo krauju)

Širdies smūgis

Vainikinių arterijų susiaurėjimas arba užsikimšimas

Pagreitėjęs širdies plakimas

Nepakankamas kraujo patekimas į galūnes

Vienos plaučių arterijos užsikimšimas

Plaučių gleivinės uždegimas ir randėjimas, pasireiškiantys kvėpavimo sutrikimu

Ryškiai raudono kraujo pasirodymas išangėje

Kraujavimas iš virškinimo trakto

Žarnos plyšimas

Stemplės gleivinės uždegimas

Storosios žarnos gleivinės uždegimas, galintis pasireikšti kartu su kraujavimu iš žarnyno ar tiesiosios žarnos (pasireiškęs tik vartojant kartu su cisplatina)

Spindulinio gydymo sukeltas stemplės gleivinės uždegimas, patinimas, paraudimas ir erozija

Spindulinio gydymo sukeltas plaučių uždegimas

 

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)

Raudonųjų kraujo ląstelių irimas

Anafilaksinis šokas (sunki alerginė reakcija)

Kepenų uždegiminė būklė

Odos paraudimas

Odos išbėrimas, kuris pasireiškia visoje anksčiau apšvitintoje srityje

 

Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų)

Odos ir minkštųjų audinių infekcijos

Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas (sunki odos ir gleivinės reakcija, kuri gali kelti pavojų gyvybei)

Toksinė epidermio nekrolizė (sunki odos reakcija, kuri gali kelti pavojų gyvybei)

Autoimuninis sutrikimas, dėl kurio atsiranda kojų, rankų ir pilvo odos išbėrimai ir formuojasi pūslės

Odos uždegimas, kuriam būdingas skysčio prisipildžiusių pūslių susiformavimas

Odos trapumas, pūslelės ir erozijos, odos randai

Paraudimas, skausmas ir patinimas (daugiausia apatinių galūnių)

Odos uždegimas ir riebalų sankaupos po oda (pseudoceliulitas)

Odos uždegimas (dermatitas)

Oda tampa uždegiminė, niežtinti, raudona, įtrūkusi ir šiurkšti

Intensyviai niežtinčios dėmės

 

Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Cukrinio diabeto forma, kuri visų pirmiausia pasireiškia dėl inkstų patologijos

Inkstų veiklos sutrikimas, susijęs su inkstų epitelio ląstelių, formuojančių inkstų kanalėlius, žūtimi

Jums gali atsirasti bet kuris minėtas simptomas ar sutrikimas. Kuo greičiau turite pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė bet kuris iš išvardyto šalutinio poveikio.

 

Jeigu nerimaujate dėl kurio nors šalutinio poveikio, pasakykite apie tai gydytojui.

Odos uždegimas, daugiausiai apatinių galūnių patinimas, skausmas ir paraudimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.  Kaip laikyti Pemetrexed Viatris

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant etiketės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Negalima užšaldyti.

 

Praskiesti tirpalai: vaistą reikia vartoti nedelsiant. Pagal instrukcijas praskiesto pemetreksedo tirpalo cheminės ir fizinės savybės nekinta 24 valandas šaldytuve. Laikyti nuo šviesos apsaugotoje vietoje.

 

Šis vaistas skirtas tik vienkartiniam vartojimui, nesuvartotą tirpalą būtina sunaikinti laikantis vietinių reikalavimų.

 

 

6.  Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Pemetrexed Viatris sudėtis

Veiklioji medžiaga yra pemetreksedas.

 

Viename 4 ml koncentrato flakone yra 100 mg pemetreksedo (pemetreksedo diarginino pavidalu).

Viename 20 ml koncentrato flakone yra 500 mg pemetreksedo (pemetreksedo diarginino pavidalu).

Viename 40 ml koncentrato flakone yra 1000 mg pemetreksedo (pemetreksedo diarginino pavidalu).

 

Tirpale yra 25 mg/ml pemetreksedo. Prieš vartojimą sveikatos priežiūros specialistas tirpalą turi praskiesti.

Pagalbinės medžiagos yra L-argininas, L-cisteinas, propilenglikolis, citrinų rūgštis ir injekcinis vanduo.

 

Pemetrexed Viatris išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pemetrexed Viatris yra skaidrus, bespalvis arba nuo gelsvos iki rudos, rudai geltonos arba žalsvai geltonos spalvos tirpalas. Tiekiamas stiklo flakonuose. Kiekvienoje pakuotėje yra:

1 x 4 ml flakonas (100 mg/4 ml)

1 x 20 ml flakonas (500 mg/20 ml)

1 x 40 ml flakonas (1000 mg/40 ml)

Flakonai uždaromi guminiu kamščiu (bromobutilo), dangteliu ir nuplėšiamu gaubteliu.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Viatris Limited

Damastown Industrial Park

Mulhuddart

Dublin 15

DUBLIN

Airija

 

Gamintojas

Synthon BV

Microweg 22

6545 CM Nijmegen

Nyderlandai

 

arba

 

Synthon Hispania S.L.

C/Castelló no1, Polígono Las Salinas, Sant Boi de Llobregat

Barcelona 08830

Ispanija

 

arba

 

Synthon s.r.o.

Brnenska 32/c.p. 597

678 01 Blansko

Čekija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB Viatris

Tel.: +370 520 51288

 

Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje) registruotas tokiais pavadinimais:

Airija:

Pemetrexed Mylan 25 mg/ml

Belgija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml concentraat voor oplossing voor infusie

Danija

Pemetrexed Viatris

Estija:

Pemetrexed Viatris

Graikija:

Pemetrexed Mylan 25 mg/ml

Islandija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml Innrennslisþykkni, lausn

Ispanija:

Pemetrexed Mylan 25 mg/ml

Italija:

Pemetrexed Mylan

Jungtinė Karalystė:

(Šiaurės Airija)

Pemetrexed Mylan 25 mg/ml, concentrate for solution for infusion

 

Latvija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml Koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai

Lietuva:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui

Nyderlandai:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml, concentraat voor oplossing voor infusie

Norvegija

Pemetrexed Viatris

 

 

Prancūzija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml, solution à diluer pour perfusion

Rumunija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml concentrat pentru soluţie perfuzabilă

Suomija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml Infuusiokonsentraatti, liuosta varten

Švedija:

Pemetrexed Viatris 25 mg/ml

Vokietija:

Pemetrexed Mylan 25 mg/ml Konzentrat zur Hertellung einer Infusionslösung

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-09-30.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

 

Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo atliekų tvarkymo instrukcija

 

1.  Aseptinėmis sąlygomis praskiesti pemetreksedą infuzijai į veną.

 

2.  Apskaičiuoti, kokios Pemetrexed Viatris dozės ir kiek flakonų reikia. Kiekviename flakone yra pemetreksedo perviršis, kad būtų lengviau gauti etiketėje nurodytą kiekį. Kiekviename flakone yra pemetreksedo tirpalo, kurio koncentracija 25 mg/ml.

 

3.  Reikiamas pemetreksedo tirpalo tūris turi būti praskiedžiamas iki 100 ml su 5 % gliukozės injekciniu tirpalu arba 0,9 % natrio chlorido injekciniu tirpalu be konservantų ir suleistas į veną kaip intraveninė infuzija per 10 minučių.

 

4.  Pemetreksedo infuziniam tirpalui, paruoštam taip, kaip nurodyta anksčiau, infuzuoti tinka polivinilchlorido ir poliolefino infuzinės sistemos ir infuziniai maišeliai. Pemetreksedas yra nesuderinamas su skiedikliais, savo sudėtyje turinčiais kalcio, tokiais kaip Ringerio laktato injekcinis tirpalas ir Ringerio injekcinis tirpalas.

 

Pemetrexed Viatris sudėtyje yra pagalbinės medžiagos L-arginino. L-argininas nedera su cisplatina, nes sukelia cisplatinos suirimą. Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais. Suleidus Pemetrexed Viatris reikia praplauti intraveninę sistemą.

 

5.  Parenteriniu būdu vartojamus vaistinius preparatus prieš vartojimą būtina apžiūrėti, ar juose nėra dalelių ir ar jų spalva nepakitusi. Nevartoti, jei yra dalelių.

 

6.  Pemetreksedo tirpalai yra skirti tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų citotoksiniams preparatams.

 

Atsargumo priemonės ruošiant ir infuzuojant tirpalą. Kaip ir kitus vaistinius preparatus nuo vėžio, galinčius sukelti toksinį poveikį, pemetreksedo infuzinį tirpalą reikia infuzuoti ir ruošti atsargiai. Rekomenduojama mūvėti pirštines. Jeigu pemetreksedo tirpalo patenka ant odos, ją reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti vandeniu ir muilu. Jeigu pemetreksedo tirpalo patenka ant gleivinės, ją reikia kruopščiai nuplauti vandens srove. Pemetreksedas nesukelia pūslių. Šalia kraujagyslės patekusiam pemetreksedui specifinio priešnuodžio nėra. Buvo pranešta apie kelis pemetreksedo ekstravazacijos atvejus, kurių tyrėjas nevertino kaip sunkių. Ekstravazaciją reikia gydyti įprastinėmis lokaliomis priemonėmis, kaip ir kitų pūslių nesukeliančių vaistinių preparatų atveju.

 

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Pemetrexed Mylan 25mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 20ml N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


* Rodoma minimalaus vieneto kaina

Pavadinimas [gamintojas]
Kaina be
kompensuojamojo
recepto


 injekciniai infuziniam pemetrexedum vaistai rūgšties antinavikiniai tirpalui healthcare imunomoduliatoriai analogai folinės pemetrexed papr koncentratas mylan

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos