vaistai.lt
Peties skausmus dėl sausgyslių plyšimo kenčiantiems pacientams – naujas gydymo būdas

Peties rotatorių manžetė – sistema, sudaryta iš raumenų ir sausgyslių, leidžiančių judinti ranką įvairiomis kryptimis. Jos plyšimas – viena dažniausiai pasitaikančių peties patologijų. Mokslinių tyrimų duomenimis, rotatoriaus manžetės sausgyslių plyšimus patiria apie 13 proc. 50–59 m., 20 proc. – 60–69 m. ir virš 30 proc. 70–79 metų amžiaus žmonių. Ši patologija siejama su ženkliu žmogaus gyvenimo kokybės pablogėjimu – peties sąnario judesiai tampa riboti, vargina žemyn į ranką plintantis skausmas, ypač sustiprėjantis naktį ir trukdantis kokybiškam poilsiui.

Rankų higiena svarbi visais metų laikais

Vasarą COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (COVID-19 liga), gripu ir kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergama nepalyginamai mažiau, nes šioms ligoms būdingas sezoniškumas. Tačiau pastarąją savaitę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai registruoja daugiau COVID-19 ligos atvejų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tikėtina, kad didesnis sergamumas šiomis ligomis prasidės rudenį, o sergamumo pakilimas, kaip įprasta, bus fiksuojamas žiemos mėnesiais.

Kūdikių skiepams – efektyvesnė pneumokokinės infekcijos vakcina

Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvoje gimę kūdikiai skiepijami pneumokokinės infekcijos vakcina, apsaugančia nuo daugiau sukėlėjų. Valstybinė ligonių kasa nupirko 15-valentę vakciną, kuri jau pasiekė gydymo įstaigas. Skiepai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl atžalų susilaukusiems tėvams papildomai už juos mokėti nereikia.

Magnio atsargas vasarą turi papildyti bene visi: kodėl jis toks svarbus organizmui?

Daugelis žino, kad mikroelementas magnis yra viena svarbiausių medžiagų organizme, tačiau kaip jis iš tiesų veikia ir kaip jo galime gauti pakankamai? Vaistinių tinklo „Camelia" vaistininkė Ieva Sauserytė pranešime žiniasklaidai paaiškina, kad magnio kiekis organizme daro nemenką įtaką raumenims, energijos palaikymui, mąstymui, jis taip pat svarbus miegui ir net gerai nuotaikai. Anot jos, karštomis vasaros dienomis apie magnio naudą sveikatai reikėtų susimąstyti dažniau – juk tiek aktyvios fizinės veiklos metu, tiek gausiai prakaituojant magnio atsargos išsenka greičiau.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Liepos 25-oji – Pasaulinė skendimo prevencijos diena!

Mirtys paskendus visame pasaulyje sudaro didžiausią dalį mirčių dėl išorinių priežasčių. Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras primena, kad nuo 2021 m. kasmet liepos 25 d. minima Pasaulinė skendimo prevencijos diena. Ši pasaulinė iniciatyva yra proga priminti apie skendimų problemą ir galimybė siūlyti geriausius sprendimus.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos