vaistai.lt

10 klausimų apie dirbtinį įdegį  (2627/0) 

10 klausimų apie dirbtinį įdegįTikriausiai teko girdėti, kad kai kurie vyrai pernelyg soliariumų nubronzintas merginas juokais vadina „vazonėlio spalvos panelėmis“. Ar dirbtinai ruda oda vidury baltos žiemos gražu? Tai jau skonio reikalas. Tačiau šiame straipsnyje šio klausimo negvildensime. Šįkart tiesiog drauge paieškokime atsakymų į aktualiausius klausimus, susijusius su dirbtiniu įdegiu.

1. Ar tiesa, kad degintis soliariume nesveika?
Šiuo klausimu pasaulio dermatologai vis dar nesutaria. Vieni kategoriškai sako, kad degintis soliariume nesveika, nes tai skatina odos pigmentaciją, kraujagyslių pokyčius ir, svarbiausia, didina melanomos (piktybinio odos naviko) riziką. Kiti dermatologai ne tokie griežti. Atsižvelgdami į naujausius mokslininkų tyrimus, jie teigia, kad degintis soliariume nekenkia. Vis dėlto dermatologai įspėja, kad dirbtine saule derėtų lepintis labai atsakingai. Pirma, susiruošus į soliariumą, reikia įvertinti odos tipą ir pagal jį pasirinkti deginimosi laiką. Antra, su dermatologu reikėtų pasitarti, ar prieš dirbtinės saulės vonias teptis specialiu apsauginiu kremu ar geriau apsieiti be jo. Trečia, apsilankius nežinomoje soliariumo studijoje, būtina išsiaiškinti deginimosi įrenginio charakteristiką: kokio stiprumo jo lempos, kada jos keistos ir t. t. 
 
2. Kodėl savaiminio įdegio preparatai geriau už soliariumą?
Todėl, kad jie veikia tik viršutinį odos sluoksnį. Savaiminio įdegio kosmetika nesausina odos, netgi papildomai ją drėkina.
Savaiminio įdegio priemone panorėjusi galite parusvinti tik tam tikrą kūno dalį (veidą, iškirptę ar kt.), po dienos kitos įdegį paryškinti, t. y. šiuo preparatu pasitepti dar kartą. Negalima nepaminėti, kad, po ranka turėdama vadinamąjį saulės kremą, įdegsite neišeidama iš namų ir sutaupysite laiko.
 
3. Ar skiriasi dirbtinis įdegis nuo natūralaus?
Jeigu savaiminio įdegio preparatu tepsitės saikingai, prieš kas trečią ar ketvirtą procedūrą nepamirškite nušveisti odos specialiu šveitikliu, skirtumą įžvelgti bus labai sunku. Tiesa, galvoje reikia turėti tai, kad dažnas saulės kremas suteikia odai rusvai oranžinį atspalvį, kurio, kaitindamasi soliariume ar prieš saulę, ir labai norėdama neįgausite. Be abejo, natūralus įdegis išlieka ilgiau nei dirbtinis.  
 
4. Kokį savaiminio įdegio preparatą rinktis?
Veido ir kūno odai rusvinti patartina rinktis skirtingus preparatus. Tačiau nieko bloga nenutiks, jei kartą kitą veidą parusvinsite kūno kremu.

Jeigu šaltuoju metų laiku apsispręsite parusvinti tik veidą ir iškirptės sritį, šiam reikalui rinkitės specialias vienkartines servetėles. Labai sausai kūno odai rusvinti geriausiai tiks riebesnis savaiminio įdegio kremas, o riebiai – skystas tokio poveikio losjonas.
Labai patogu ir lengva naudoti savaiminio įdegio purškalą. Jis gerai ir tolygiai įsigeria, nepalieka ant odos nemalonaus riebumo pojūčio. 
 
5. Kuo skiriasi įprastas savaiminio įdegio kremas ir laipsnišką įdegį suteikiantis kūno pienelis?
Ištepus kūną įprastu savaiminio įdegio kremu, oda sodrų rusvą atspalvį įgauna maždaug po 2–3 valandų, jis išlieka dvi ar net tris dienas. Tada rekomenduojama procedūrą kartoti.

Laipsnišką įdegio efektą suteikiantis kūno pienelis su savaiminio įdegio dalelėmis odą veikia labai švelniai, paprastai švelnų rusvą atspalvį ji įgauna tik kelis sykius pasitepus kūną. Beje, priešingai nei įprastą savaiminio įdegio preparatą, tokį pienelį galima naudoti kasdien. Jis veiksmingai drėkina odą.
 
6. Ar galima pašalinti netolygų įdegį, atsiradusį nuo savaiminio įdegio kremo?
Pamačiusi, kad kūną savaiminio įdegio kremu nurusvinote netolygiai, nepulkite į paniką. Palįskite po šiltu dušu ir kelias minutes trinkite kūną šiurkštesne kempine, suvilgyta specialiu šveitikliu ar grūdėtąja dušo žele. Persiliejusi šiltu vandeniu, nušluostykite kūną šiurkštesniu rankšluosčiu ir bent pusvalandį pabūkite. Tada mėginkite „įdegti“ iš naujo.
 
7. Kuo ypatingas purškiamasis įdegis?     
Tai vienas naujausių dirbtinio įdegio būdų, siūlomų moderniausiose soliariumų studijose. Per procedūrą specialistė kūną tolygiai nupurškia specialiu losjonu, kuris, sureagavęs su odos melaninu, suteikia odai intensyvų rusvą atspalvį. Tokio įdegio efektas paprastai išlieka iki dešimties dienų, paskui procedūrą galima kartoti. Nereikia baimintis, kad ji pakenks sveikatai (Australijos mokslininkai ištyrė, kad minėtas preparatas veikia tik viršutinį odos sluoksnį). Purškiamasis įdegis yra tinkama procedūra net ir labai jautriai odai.

Purškiamąjį įdegį galima pasirinkti tiek visam kūnui (kaina – nuo 50 iki 80 litų), tiek atskiroms jo dalims rusvinti.
 
8. Ar soliariume įdegusi oda atsparesnė saulės spinduliams?
Mokslininkai neįrodė to, bet pastebėta, kad baltą odą saulė skausmingai nusvilina daug dažniau nei švelniai įrudusią.
 
9. Kuo skiriasi vertikalusis ir horizontalusis soliariumai?
Pasak specialistų, deginantis vertikaliajame soliariume, kūnas įdega tolygiau. Toks soliariumas turi ir kitų pranašumų: jame galima degintis dviese, judėti, o kilus norui, net ir šokti pagal skambančią muziką. Be to, taip degintis yra higieniškiau.
 
10. Kokie dirbtinio įdegio būdai nekelia abejonių dėl saugumo sveikatai?
Kreminė, bronzinė biri ar kompaktinė pudra yra geresnis pasirinkimas siekiant dailaus veido įdegio nei soliariumas ar savaiminio įdegio preparatai. Vis dėlto negalima pamiršti, kad ir tokia kosmetika turi ne vieną sintetinį komponentą, kurių poveikis odai mokslininkų kol kas dar neištirtas. Taigi rinktis jums: ar sveika ir natūraliai šviesi ar nenatūraliai rusva oda.

P. S. Ir atsargiai – nuo soliariumų kartais išsivysto priklausomybė.

 

Informacija iš:

Ji24.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos