vaistai.lt

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvauja ES ministrų susitikime (296/0) 

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvauja ES ministrų susitikimeSveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lapkričio 30 d. dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje Briuselyje (Belgija). Susitikimo metu bus aptarti vaistų politikos, psichikos sveikatos, pandemijų prevencijos ir kiti klausimai.

ES sveikatos ministrų taryboje bus apsikeista nuomonėmis dėl Atviros strateginės autonomijos iš sveikatos perspektyvos. Šiame dokumente pateikiamos svarbios iniciatyvos, skirtos stiprinti ES vaistų sektorių. Tai apima Europos vaistų agentūros vaidmens sustiprinimą ir įvairias priemones vaistų  trūkumams mažinti, pvz., ES svarbiausių vaistų sąrašo parengimą ir svarbiausių vaistų aljanso įsteigimą.

Taip pat bus tvirtinamos išvados dėl psichikos sveikatos ir politikos prioritetų nustatymo šioje srityje.

Kitų klausimų dalyje pirmininkaujanti ES Tarybai Ispanija pristatys informaciją apie esamus pasiūlymus dėl Reglamento dėl Europos vaistų agentūrai (EMA) mokėtinų mokesčių rinkliavų, dėl reglamento dėl Europos sveikatos duomenų erdvės, dėl Reglamento dėl iš žmogaus gautų medžiagų, skirtų naudoti žmogui, kokybės ir saugos standartų. Taip pat bus pristatyta ES vaistų teisės aktų rinkinio peržiūra.

Estijos delegacija planuoja pateikti informaciją apie dabartinę patirtį dėl Iniciatyvos „1+ milijonas genomų (1+MG)“ ir 2023–2027 m. 1+MG veiksmų gairių įgyvendinimą. Prancūzijos delegacija pristatys informaciją apie Medicinos priemonių reglamento ir Diagnostikos in vitro medicinos priemonių reglamento įgyvendinimą.

Susitikimo metu Ispanija kartu su Komisija pristatys informaciją apie derybas dėl tarptautinio susitarimo dėl pandemijų prevencijos, parengties joms ir reagavimo į jas ir dėl Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (2005 m.) papildomų pakeitimų.

SAM Komunikacijos skyrius

Informacija iš:

sam.lt 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos