Kaip išsirinkti tinkamiausią pudrą? Kuri jų mažiausiai kenkia odai, neapsunkina jos: biri, kompaktinė, kreminė, skysta? Į šį klausimą atsako medicinos kosmetologė Eglė Stalaučinskytė.
Naudojant pudras svarbu jas tinkamai nuvalyti, nuprausti veidą, tonizuoti ir paruošti odą nakčiai, kad ji ilsėtųsi, kvėpuotų, regeneruotųsi. Kadangi pudros dažnai pasitaiko riebios tekstūros, būtinas ir geras odos šveitimas, kad visus nešvarumus, taip pat ir pudros likučius išimtume iš porų, nes dažnai pasitaiko, kad veidus valome netinkamai. Tada reikalingos ir kitos kosmetinės procedūros.
Makiažo priemonių pilnos kiekvienos parduotuvės lentynos, skiriasi prekiniai ženklai, kainos, pakuotės, tekstūros, taip pat ir sudėtis.
Šlapios pudros (makiažo pagrindas, maskuokliai) tekstūra gali skirtis pagal gamintoją – skysta buteliuke ar kompaktinė šlapia dėžutėje. Priemonių sudėtis panaši: vanduo, riebalai, kosmetikos priedai (tirštikliai, emulgatoriai, stabilizatoriai, kvapai, pigmentai, biologiškai aktyvios medžiagos).
Sausos pudros (mineralinės, birios, kompaktinės birios) pagrindiniai komponentai – talkas, krakmolas, ryžių pudra, taip pat titano dioksidai ar cinko oksidai. Gali būti natūralūs, sintetiniai, augaliniai ir kt. Dažnai gamintojas renkasi kosmetikos komponentus pagal norimą išgauti efektą bei atsižvelgdamas į kainą, kurią nori pateikti savo pirkėjams.
Dažniausiai netoleruojami odos komponentai, kurie gali turėti poras kemšantį, erzinantį ar bėrimus skatinantį poveikį: mineraliniai ir sintetiniai aliejai, lanolinas, parafino aliejus, propileno glikolis, alkoholis ir spiritai, talkas, konservantai (tačiau jie leidžia produktą naudoti ne vieną dieną), cheminiai saulės apsaugos filtrai (jei pudra turi SPF).
Dažna pirkėjo klaida renkantis kosmetikos produktus – būti blogai informuotam apie jo individualią odos būklę. Dažnai žmonės patys nusistato savo problemas, o mes save matome kitaip, nei mus mato žmonės iš šalies. Todėl būna netinkamai parinktas produktas (pvz., riebiai odai pagal tipą parinkta formulė vanduo aliejuje – t.y. kosmetikos priemonė riebios tekstūros, nes pagrindą sudaro riebalai, o tik nedidelė dalis vandens, tai riebiai odai gali skatinti dar didesnį riebalavimąsi). Be abejo, geras kosmetikos pardavėjas turi išmanyti ne tik kaip parduoti produktą, bet ir ką parduoda savo klientui, turi būti informatyvus konsultavimas ir gera kliento apklausa, o to dažnai pasigendame.
Nėra blogos kosmetikos, yra blogai parinkta ar pasirinkta. Kaip kosmetologė – kiekvienai dienai nepatariu naudoti makiažo priemonių, tačiau reikalaujama reprezentatyvi išvaizda bei noras maskuoti trūkumus mus verčia daryti kitaip. Geriau rinktis vadinamuosius BB ar CC kremus, nes dažniausiai jie pasižymi ne tik maskuojamuoju efektu, tačiau veikia kaip drėkinamasis kremas, apsauga nuo saulės. Priklausomai nuo veikliųjų komponentų jie gali turėti antibakterinį, sebumo išsiskyrimą reguliuojantį, priešraukšlinį, stangrinamąjį ar kitą poveikį.
Informacija iš:
Image: FreeDigitalPhotos.net