ABRIKOSŲ KAULIUKŲ ALIEJUS
(Oleum Prúnus аrmeniacae)
Išgaunamas šalto presavimo būdu iš paprastųjų abrikosų (Prúnus armeniác), taip pat iš slyvų (Prúnus) ir kaukazinių slyvų (Prúnus cerasiféra) kauliukų (visi iš Amygdalaceae šeimos).
Maitinamasis aliejus, lengvai tepamas, greitai įsigeria, sudaro epiderminį barjerq. Plačiai naudojamas kosmetikoje ir dermatologijoje kaip drėkinamųjų ir maitinamųjų aliejų mišinių bazinis aliejus . Rekomenduojamas vaikų ir jautriai odai.
POVEIKIS: priešuždegiminis, regeneruojamasis, gaivinamasis, jaunina odą; išlygina smulkias raukšleles; stangrina odą, suteikia jai sveiką išvaizdą ir gražią spalvą; atkuria odos elastingumą, ypač celiulito pažeistos ir grublėtos odos, pašalina uždegimą.
NAUDOJIMO ATVEJAI: pavargusi ir suglebusi oda; problemiška oda; jautrios ir vaikų odos priežiūra; kasdieninė mišrios odos priežiūra.
IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Grynas abrikosų kauliukų aliejus arba sumaišytas (santykiu 1: 1) su kitais augaliniais aliejais (migdolų, avokadų, simondsijų, kviečių želmenų) naudojamas veido, rankų, kūno odos priežiūrai, taip pat kaip natūralių eterinių aliejų bei kai kurių vaistinių ir kosmetinių preparatų bazinis aliejus.
MASAŽAS
Grynas abrikosų kauliukų aliejus naudojamas suaugusiųjų ir kūdikių masažui. Kaip bazinis aliejus naudojamas tokiomis dalimis: į 50 ml abrikosų aliejaus 1 - 2 lašai nerolių ar ramunėlių eterinio aliejaus; arba po 1 - 2 lašus bergamočių ir levandų ar pačiulių eterinio aliejaus; arba po 1 lašą levandų ir apelsinų eterinio aliejaus. Tinka veido odos bėrimams, uždegimams pašalinti.
Abrikosų kauliukų aliejus ar jo mišinys su avokadų aliejumi (santykiu 1: 1) ir dar papildytas eteriniais aliejais (į 2 valg. šaukštus bazinio aliejaus įlašinti po 2 - 3 lašus apelsinų, kadagių, rozmarinų ir citrinų arba greipfrutų, mandarinų, pušų ir kadagių) yra puiki priemonė nuo celiulito ir odos grublėjimo.
KAUKĖS IR KOMPRESAI
Galima naudoti gryną abrikosų kauliukų aliejų ir jo mišinius su kitais augaliniais aliejais (migdolų, avokadų, kviečių gemalų).
Ant pažeistų odos vietų 1 - 2 kartus per dieną uždėti servetėles, suvilgytas abrikosų kauliukų aliejumi ar aukščiau minėtu aliejų mišiniu ir laikyti po 15 - 30 min.
Odos dėmėms pašalinti pavargusiai odai atgaivinti, raukšlėms lyginti naudojamas toks mišinys: į 1 valg. šaukštą bazinio aliejaus įlašinama po 1 - 2 lašus santalmedžių arba pačiulių ir ramunėlių eterinių aliejų.
Problemiškos odos kaukės ir kompresai
Į 1 valg. šaukštą abrikosų kauliukų aliejaus arba jo mišinio su kitais augaliniais aliejais įlašinti po 2 lašus citrinų, levandų, mirtų arba arbatmedžių eterinių aliejų.
Kasdieninė drėkinamoji kaukė
Grynas abrikosų kauliukų aliejus; jo mišinys (santykiu 1: 1) su persikų, migdolų, kviečių gemalų aliejumi; 1 valg. šaukštas bazinio aliejaus su 1 - 2 lašais natūralių levandų, santalmedžių ir kanangų eterinių aliejų. Tepti kūno odą po vonios ar dušo. Minkština odą, atgaivina pažeistas odos vietas, naikina odos raudonį ir lupimąsi.
Mišrios veido odos priežiūra
Grynas abrikosų kauliukų aliejus; jo mišinys su persikų aliejumi (santykiu 1: 1); 1 valg. šaukštas bazinio aliejaus su 1 - 2 lašais kanangų, nerolių, citrinų ir mėtų eterinių aliejų. Kasdien tepti švariai nuvalytą odą. Normalizuoja odos riebalų apykaitą, suteikia odai gaivumo, tamprumo, elastingumo ir lygumo.
KONTRAINDIKACIJOS lndividualus abrikosų kauliukų aliejaus netoleravimas.
Svarbu! Tik natūralūs firmos “Aromatika” aliejai atitinka aprašytas savybes ir naudojimo metodus. Ruošdami rekomendacijas, mes atsižvelgėme į aliejinių augalų auginimo zonas, aliejų išgavimo metodus, jų sudėtį. Ši informacija negali būti pilnai pritaikoma naudojant kitų prekybinių firmų aliejus.
LAIKYMO SĄLYGOS
Sandariai užkimštą sausoje, vėsioje tamsioje vietoje ne aukštesnėje kaip +250C temperatūroje. Saugoti nuo tiеsiоginių saulės spindulių. Tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės.
Natūralių firmos “Aromatika” augalinių aliejų seriją sudaro: abrikosų kauliukų, avokadų, alavijų, amarantų, arachisų (žemės riešutų), arganų, baobabų, agurklių, braziliškų riešutų, vynuogių sėklų, granatų sėklų, graikinių riešutų, simondsijų, jonažolių, žaliosios kavos, kakavos, medetkų, kedrų riešutų, kokosų, lazdynų riešutų, linų, makadamijų, mangų, migdolų, šaltalankių, alyvuogių, kešju riešutų, palmių, persikų kauliukų, nakvišų, kviečių gemalų, tikrojo margainio, varnalėšų, ryžių gemalų, ramunėlių, sapote, sezamų, puiklapių (tamanų), moliūgų sėklų, pistacijų, juodųjų kmynų, sviestmedžių, erškėtrožių.