Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
pemetreksedas (pemetrexedum)
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Pemetrexed Viatris ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Pemetrexed Viatris
- Kaip vartoti Pemetrexed Viatris
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Pemetrexed Viatris
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Pemetrexed Viatris ir kam jis vartojamas
Pemetrexed Viatris yra vaistas, vartojamas vėžiui gydyti.
Pemetrexed Viatris vartojamas kartu su cisplatina ar kitais vaistais nuo vėžio piktybinei pleuros mezoteliomai, t. y. vėžiui, kuris pakenkia plaučių gleivinę, gydyti ligoniams, kuriems chemoterapija dar nebuvo taikyta.
Pemetrexed Viatris kartu su cisplatina vartojamas ir pradiniam išplitusio plaučių vėžio gydymui.
Pemetrexed Viatris gali būti Jums paskirtas, jeigu sergate išplitusiu plaučių vėžiu, jeigu Jūsų liga reagavo į gydymą arba iš esmės nepakito po pradinės chemoterapijos.
Be to, Pemetrexed Viatris tinka išplitusiam plaučių vėžiui gydyti ligoniams, kurių liga progresavo po kitokios taikytos pradinės chemoterapijos
2. Kas žinotina prieš vartojant Pemetrexed Viatris
Pemetrexed Viatris vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija pemetreksedui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu žindote (gydymo Pemetrexed Viatris metu žindymą būtina nutraukti);
- jeigu neseniai buvote paskiepytas arba būsite skiepijamas geltonosios karštligės vakcina.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba ligoninės vaistininku, prieš pradėdami vartoti Pemetrexed Viatris.
Jeigu Jūsų inkstų funkcija buvo arba yra sutrikusi, pasakykite gydytojui ar ligoninės vaistininkui, kadangi Jums vartoti Pemetrexed Viatris gali būti negalima.
Prieš kiekvieną infuziją Jums bus imama kraujo inkstų bei kepenų funkcijai ir kraujo ląstelių kiekiui nustatyti, kad paaiškėtų, ar galite vartoti Pemetrexed Viatris. Gydytojas gali nuspręsti keisti dozę arba atidėti vartojimą, atsižvelgęs į Jūsų bendrąją būklę, arba tada, kai kraujo ląstelių skaičius per mažas. Jeigu kartu esate gydomas ir cisplatina, vėmimo profilaktikai gydytojas nurodys gerti daug skysčių ir tam tikrus vaistus nuo vėmimo prieš cisplatinos vartojimą ir po to.
Jeigu buvo arba bus taikomas spindulinis gydymas, pasakykite apie tai gydytojui, nes kartu vartojant Pemetrexed Viatris galima ankstyvoji arba vėlyvoji radiacinė reakcija.
Jeigu Jūs neseniai skiepytas, pasakykite apie tai gydytojui, nes pavartojus Pemetrexed Viatris, galima nepalanki reakcija.
Jeigu sergate arba anksčiau sirgote širdies liga, apie tai pasakykite savo gydytojui.
Jeigu Jums apie plaučius susikaupė skysčio, gydytojas gali nutarti pašalinti jį prieš Pemetrexed Viatris vartojimą.
Vaikams ir paaugliams
Šio vaisto negalima vartoti vaikams ar paaugliams, nes nėra šio vaisto vartojimo vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams patirties.
Kiti vaistai ir Pemetrexed Viatris
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kokius nors vaistus nuo skausmo ir uždegimo (patinimo), pavyzdžiui, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), taip pat ir įsigytus be recepto (pvz., ibuprofeną). NVNU poveikio trukmė skiriasi. Atsižvelgdamas į numatytą Pemetrexed Viatris vartojimo datą ir (arba) Jūsų inkstų funkciją, gydytojas nurodys, kokį preparatą ir kada galite vartoti. Jeigu abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko, kurie iš Jūsų vartojamų vaistų yra NVNU.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Nėštumas
Jeigu esate nėščia arba ketinate pastoti, pasakykite apie tai gydytojui. Nėštumo metu Pemetrexed Viatris vartoti reikia vengti. Gydytojas aptars su Jumis nėštumo metu vartojamo vaisto keliamą grėsmę. Pemetrexed Viatris gydomoms moterims būtina naudotis veiksmingu kontracepcijos būdu gydymo metu ir dar 6 mėnesius po paskutinės vaisto dozės.
Žindymo laikotarpis
Jeigu žindote kūdikį, pasakykite apie tai gydytojui.
Gydymo Pemetrexed Viatris metu žindymą būtina nutraukti.
Vaisingumas
Vyrams rekomenduojama nepradėti kūdikio gydymo metu ir ne trumpiau kaip 3 mėnesius po gydymo Pemetrexed Viatris pabaigos, todėl jie turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo Pemetrexed Viatris metu ir paskui dar bent 3 mėnesius. Jeigu norėtumėte pradėti kūdikį gydymo metu arba per 3 mėnesius po gydymo, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku. Pemetrexed Viatris gali paveikti Jūsų gebėjimą susilaukti vaikų. Prieš pradedant gydymą pasitarkite su gydytoju dėl spermos išsaugojimo.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Pemetrexed Viatris gali sukelti nuovargį. Būkite atidūs vairuodami automobilį ir dirbdami su mechanizmais.
Pemetrexed Viatris sudėtyje yra propilenglikolio
Kiekviename šio vaisto 4 ml flakone yra 140 mg propilenglikolio, kas atitinka 35 mg/ml.
Kiekviename šio vaisto 20 ml flakone yra 700 mg propilenglikolio, kas atitinka 35 mg/ml.
Kiekviename šio vaisto 40 ml flakone yra 1400 mg propilenglikolio, kas atitinka 35 mg/ml.
3. Kaip vartoti Pemetrexed Viatris
Pemetrexed Viatris dozė – 500 miligramų kiekvienam kūno paviršiaus kvadratiniam metrui. Norint apskaičiuoti kūno paviršių, reikia nustatyti Jūsų ūgį ir svorį. Gydytojas pagal apskaičiuotą kūno paviršiaus plotą nustatys Jums reikiamą dozę. Ji gali būti keičiama arba gydymas atidedamas priklausomai nuo kraujo ląstelių skaičiaus ir bendrosios būklės. Ligoninės vaistininkas, slaugytojas arba gydytojas prieš vartojimą Pemetrexed Viatris sumaišys su 5 % gliukozės injekciniu tirpalu arba 0,9 % natrio chlorido injekciniu tirpalu.
Pemetrexed Viatris visada Jums infuzuos į vieną iš venų. Infuzijos trukmė – apie 10 minučių.
Pemetrexed Viatris vartojimas kartu su cisplatina
Gydytojas arba ligoninės vaistininkas paruoš pagal kūno svorį ir ūgį apskaičiuotą vaisto dozę. Cisplatina taip pat infuzuojama į veną, praėjus maždaug 30 minučių po Pemetrexed Viatris infuzijos pabaigos. Cisplatinos infuzijos trukmė – apytikriai 2 valandos.
Paprastai infuzijos Jums bus kartojamos kas 3 savaites.
Papildomi vaistai
Kortikosteroidai:
Gydytojas Jums išrašys kortikosteroidų tablečių (atitinkančių 4 miligramus
deksametazono du kartus per parą), kurių turėsite vartoti dieną prieš Pemetrexed Viatris infuziją, jos dieną ir vieną dieną po jos. Kortikosteroidai vartojami tam, kad sumažėtų vaistų nuo vėžio sukeliamų odos reakcijų dažnis ir sunkumas.
Vitaminų papildai:
Gydytojas paskirs Jums gydymo Pemetrexed Viatris laikotarpiu gerti vieną kartą per dieną folio rūgšties (vitamino) arba multivitaminų, kurių sudėtyje yra folio rūgšties (350-1 000 mikrogramų). Per septynias dienas prieš pirmąją Pemetrexed Viatris dozę reikia suvartoti ne mažiau kaip 5 folio rūgšties dozes. Po paskutinės Pemetrexed Viatris dozės folio rūgšties vartojimą reikia tęsti dar 21 dieną. Be to, Jums sušvirkš vitamino B12 (1 000 mikrogramų) per savaitę prieš Pemetrexed Viatris dozę ir po to maždaug kas 9 savaites (t.y. kas 3 Pemetrexed Viatris gydymo kursus). Vitaminą B12 ir folio rūgštį reikia vartoti tam, kad susilpnėtų vaistų nuo vėžio sukeliamas toksinis poveikis.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nedelsdami turite kreiptis į gydytoją šiais atvejais:
- Jeigu karščiuojate arba susirgote infekcine liga (atitinkamai, dažnas ar labai dažnas poveikis): temperatūra – 38 ºC ar daugiau, prakaituojate, yra kitų infekcijos simptomų (kadangi baltųjų kraujo ląstelių kiekis Jūsų kraujyje gali būti mažesnis už normalų; tai labai dažnas poveikis). Infekcinė liga (sepsis) gali būti sunki ir sąlygoti mirtį;
- Jeigu juntate skausmą krūtinėje (dažnas poveikis) arba dažną širdies plakimą (nedažnas poveikis);
- Jeigu pradėjo skaudėti burną, ji paraudo, patino arba atsirado opų (labai dažnas poveikis);
- Jeigu kilo alerginė reakcija: išbėrė odą (labai dažnas poveikis), ją degina ar peršti (dažnas poveikis) arba karščiuojate (dažnas poveikis). Retais atvejais odos reakcijos gali būti sunkios ir sąlygoti mirtį.
- Jeigu atsirado sunkus išbėrimas, niežulys ar pūslėtumas (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė), kreipkitės į savo gydytoją;
- Jeigu juntate nuovargį, alpstate, staiga pradedate dusti arba esate išblyškęs (nes hemoglobino koncentracija gali būti mažesnė už normalią; tai labai dažnas poveikis);
- Jeigu nesiliauja kraujavimas iš dantenų, nosies, burnos ar kitų vietų, šlapimas rausvas arba šviesiai rožinis, netikėtai išryškėja kraujosruvų (mėlynių) (kadangi Jūsų trombocitų kiekis gali būti mažesnis už normalų, kas nutinka dažnai);
- Jeigu staiga pasireiškia dusulys, stiprus krūtinės skausmas arba kosulys su kraujingais skrepliais (nedažnas poveikis) (tai gali rodyti, kad plaučių kraujagyslėse atsirado kraujo krešulių).
Galimas šalutinis Pemetrexed Viatris poveikis:
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Infekcija
Gerklės skausmas (faringitas)
Mažas neutrofilų granulocitų (baltųjų kraujo ląstelių rūšis) kiekis
Mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis
Maža hemoglobino koncentracija
Burnos skausmas, paraudimas, patinimas ar išopėjimas
Apetito praradimas
Vėmimas
Viduriavimas
Pykinimas
Odos išbėrimas
Pleiskanojanti oda
Nenormalūs kraujo tyrimo rodmenys, rodantys inkstų funkcijos susilpnėjimą
Nuovargis
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Kraujo infekcija
Karščiavimas, pasireiškiantis kartu su neutrofilų granulocitų (baltųjų kraujo ląstelių rūšis) kiekio sumažėjimu
Mažas trombocitų kiekis
Alerginė reakcija
Organizmo skysčių netekimas
Skonio pojūčio pokytis
Motorinių nervų pažaida, dėl kurios pasireiškia raumenų silpnumas ir atrofija (sunykimas), labiausiai rankose ir kojose
Jutiminių nervų pažaida, dėl kurios gali išnykti jutimai, pasireikšti deginantis skausmas ir netvirta eisena
Galvos svaigimas
Junginės (membranos, dengiančios akių vokus ir akies baltymą) uždegimas ir patinimas
Akių sausmė
Ašarojimas
Junginės (membranos, dengiančios akių vokus ir akies baltymą) ir ragenos (skaidraus sluoksnio, dengiančio išorinį rainelės ir vyzdžio paviršių) sausmė
Akių vokų patinimas
Akių sutrikimas, pasireiškiantis sausumu, ašarojimu, dirginimu ir (arba) skausmu
Širdies nepakankamumas (būklė, kuri turi įtakos Jūsų širdies raumens pajėgumui pumpuoti kraują)
Neritmiška širdies veikla
Nevirškinimas
Vidurių užkietėjimas
Pilvo skausmas
Kepenų veiklos sutrikimas: kepenyse pagamintų cheminių medžiagų koncentracijų padidėjimas kraujyje
Padidėjusi odos pigmentacija
Odos niežėjimas
Kūno išbėrimas, kurio kiekvienas elementas primena taikinį
Plaukų slinkimas
Dilgėlinė
Nebeveikiantys inkstai
Susilpnėjusi inkstų veikla
Karščiavimas
Skausmas
Skysčių perteklius organizmo audiniuose, sukeliantis patinimą
Krūtinės skausmas
Virškinimo trakto gleivinės uždegimas ir išopėjimas
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių bei trombocitų kiekio sumažėjimas
Insultas
Insulto tipas, kai užsikemša galvos smegenų arterija
Kraujavimas į kaukolės ertmę
Krūtinės angina (krūtinės skausmas, kuris pasireiškia dėl sumažėjusio širdies aprūpinimo krauju)
Širdies smūgis
Vainikinių arterijų susiaurėjimas arba užsikimšimas
Pagreitėjęs širdies plakimas
Nepakankamas kraujo patekimas į galūnes
Vienos plaučių arterijos užsikimšimas
Plaučių gleivinės uždegimas ir randėjimas, pasireiškiantys kvėpavimo sutrikimu
Ryškiai raudono kraujo pasirodymas išangėje
Kraujavimas iš virškinimo trakto
Žarnos plyšimas
Stemplės gleivinės uždegimas
Storosios žarnos gleivinės uždegimas, galintis pasireikšti kartu su kraujavimu iš žarnyno ar tiesiosios žarnos (pasireiškęs tik vartojant kartu su cisplatina)
Spindulinio gydymo sukeltas stemplės gleivinės uždegimas, patinimas, paraudimas ir erozija
Spindulinio gydymo sukeltas plaučių uždegimas
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)
Raudonųjų kraujo ląstelių irimas
Anafilaksinis šokas (sunki alerginė reakcija)
Kepenų uždegiminė būklė
Odos paraudimas
Odos išbėrimas, kuris pasireiškia visoje anksčiau apšvitintoje srityje
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų)
Odos ir minkštųjų audinių infekcijos
Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas (sunki odos ir gleivinės reakcija, kuri gali kelti pavojų gyvybei)
Toksinė epidermio nekrolizė (sunki odos reakcija, kuri gali kelti pavojų gyvybei)
Autoimuninis sutrikimas, dėl kurio atsiranda kojų, rankų ir pilvo odos išbėrimai ir formuojasi pūslės
Odos uždegimas, kuriam būdingas skysčio prisipildžiusių pūslių susiformavimas
Odos trapumas, pūslelės ir erozijos, odos randai
Paraudimas, skausmas ir patinimas (daugiausia apatinių galūnių)
Odos uždegimas ir riebalų sankaupos po oda (pseudoceliulitas)
Odos uždegimas (dermatitas)
Oda tampa uždegiminė, niežtinti, raudona, įtrūkusi ir šiurkšti
Intensyviai niežtinčios dėmės
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Cukrinio diabeto forma, kuri visų pirmiausia pasireiškia dėl inkstų patologijos
Inkstų veiklos sutrikimas, susijęs su inkstų epitelio ląstelių, formuojančių inkstų kanalėlius, žūtimi
Jums gali atsirasti bet kuris minėtas simptomas ar sutrikimas. Kuo greičiau turite pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė bet kuris iš išvardyto šalutinio poveikio.
Jeigu nerimaujate dėl kurio nors šalutinio poveikio, pasakykite apie tai gydytojui.
Odos uždegimas, daugiausiai apatinių galūnių patinimas, skausmas ir paraudimas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Pemetrexed Viatris
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant etiketės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Negalima užšaldyti.
Praskiesti tirpalai: vaistą reikia vartoti nedelsiant. Pagal instrukcijas praskiesto pemetreksedo tirpalo cheminės ir fizinės savybės nekinta 24 valandas šaldytuve. Laikyti nuo šviesos apsaugotoje vietoje.
Šis vaistas skirtas tik vienkartiniam vartojimui, nesuvartotą tirpalą būtina sunaikinti laikantis vietinių reikalavimų.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Pemetrexed Viatris sudėtis
Veiklioji medžiaga yra pemetreksedas.
Viename 4 ml koncentrato flakone yra 100 mg pemetreksedo (pemetreksedo diarginino pavidalu).
Viename 20 ml koncentrato flakone yra 500 mg pemetreksedo (pemetreksedo diarginino pavidalu).
Viename 40 ml koncentrato flakone yra 1000 mg pemetreksedo (pemetreksedo diarginino pavidalu).
Tirpale yra 25 mg/ml pemetreksedo. Prieš vartojimą sveikatos priežiūros specialistas tirpalą turi praskiesti.
Pagalbinės medžiagos yra L-argininas, L-cisteinas, propilenglikolis, citrinų rūgštis ir injekcinis vanduo.
Pemetrexed Viatris išvaizda ir kiekis pakuotėje
Pemetrexed Viatris yra skaidrus, bespalvis arba nuo gelsvos iki rudos, rudai geltonos arba žalsvai geltonos spalvos tirpalas. Tiekiamas stiklo flakonuose. Kiekvienoje pakuotėje yra:
1 x 4 ml flakonas (100 mg/4 ml)
1 x 20 ml flakonas (500 mg/20 ml)
1 x 40 ml flakonas (1000 mg/40 ml)
Flakonai uždaromi guminiu kamščiu (bromobutilo), dangteliu ir nuplėšiamu gaubteliu.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Viatris Limited
Damastown Industrial Park
Mulhuddart
Dublin 15
DUBLIN
Airija
Gamintojas
Synthon BV
Microweg 22
6545 CM Nijmegen
Nyderlandai
arba
Synthon Hispania S.L.
C/Castelló no1, Polígono Las Salinas, Sant Boi de Llobregat
Barcelona 08830
Ispanija
arba
Synthon s.r.o.
Brnenska 32/c.p. 597
678 01 Blansko
Čekija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
UAB Viatris
Tel.: +370 520 51288
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje) registruotas tokiais pavadinimais:
Airija:
|
Pemetrexed Mylan 25 mg/ml
|
Belgija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml concentraat voor oplossing voor infusie
|
Danija
|
Pemetrexed Viatris
|
Estija:
|
Pemetrexed Viatris
|
Graikija:
|
Pemetrexed Mylan 25 mg/ml
|
Islandija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml Innrennslisþykkni, lausn
|
Ispanija:
|
Pemetrexed Mylan 25 mg/ml
|
Italija:
|
Pemetrexed Mylan
|
Jungtinė Karalystė:
(Šiaurės Airija)
|
Pemetrexed Mylan 25 mg/ml, concentrate for solution for infusion
|
Latvija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml Koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai
|
Lietuva:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
|
Nyderlandai:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml, concentraat voor oplossing voor infusie
|
Norvegija
|
Pemetrexed Viatris
|
|
|
Prancūzija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml, solution à diluer pour perfusion
|
Rumunija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml concentrat pentru soluţie perfuzabilă
|
Suomija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml Infuusiokonsentraatti, liuosta varten
|
Švedija:
|
Pemetrexed Viatris 25 mg/ml
|
Vokietija:
|
Pemetrexed Mylan 25 mg/ml Konzentrat zur Hertellung einer Infusionslösung
|
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-09-30.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:
Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo atliekų tvarkymo instrukcija
1. Aseptinėmis sąlygomis praskiesti pemetreksedą infuzijai į veną.
2. Apskaičiuoti, kokios Pemetrexed Viatris dozės ir kiek flakonų reikia. Kiekviename flakone yra pemetreksedo perviršis, kad būtų lengviau gauti etiketėje nurodytą kiekį. Kiekviename flakone yra pemetreksedo tirpalo, kurio koncentracija 25 mg/ml.
3. Reikiamas pemetreksedo tirpalo tūris turi būti praskiedžiamas iki 100 ml su 5 % gliukozės injekciniu tirpalu arba 0,9 % natrio chlorido injekciniu tirpalu be konservantų ir suleistas į veną kaip intraveninė infuzija per 10 minučių.
4. Pemetreksedo infuziniam tirpalui, paruoštam taip, kaip nurodyta anksčiau, infuzuoti tinka polivinilchlorido ir poliolefino infuzinės sistemos ir infuziniai maišeliai. Pemetreksedas yra nesuderinamas su skiedikliais, savo sudėtyje turinčiais kalcio, tokiais kaip Ringerio laktato injekcinis tirpalas ir Ringerio injekcinis tirpalas.
Pemetrexed Viatris sudėtyje yra pagalbinės medžiagos L-arginino. L-argininas nedera su cisplatina, nes sukelia cisplatinos suirimą. Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais. Suleidus Pemetrexed Viatris reikia praplauti intraveninę sistemą.
5. Parenteriniu būdu vartojamus vaistinius preparatus prieš vartojimą būtina apžiūrėti, ar juose nėra dalelių ir ar jų spalva nepakitusi. Nevartoti, jei yra dalelių.
6. Pemetreksedo tirpalai yra skirti tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų citotoksiniams preparatams.
Atsargumo priemonės ruošiant ir infuzuojant tirpalą. Kaip ir kitus vaistinius preparatus nuo vėžio, galinčius sukelti toksinį poveikį, pemetreksedo infuzinį tirpalą reikia infuzuoti ir ruošti atsargiai. Rekomenduojama mūvėti pirštines. Jeigu pemetreksedo tirpalo patenka ant odos, ją reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti vandeniu ir muilu. Jeigu pemetreksedo tirpalo patenka ant gleivinės, ją reikia kruopščiai nuplauti vandens srove. Pemetreksedas nesukelia pūslių. Šalia kraujagyslės patekusiam pemetreksedui specifinio priešnuodžio nėra. Buvo pranešta apie kelis pemetreksedo ekstravazacijos atvejus, kurių tyrėjas nevertino kaip sunkių. Ekstravazaciją reikia gydyti įprastinėmis lokaliomis priemonėmis, kaip ir kitų pūslių nesukeliančių vaistinių preparatų atveju.