Advantan vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu sergate tuberkulioze, sifiliu arba virusine infekcine liga, pvz., pūsleline arba vėjaraupiais;
- jei yra uždegimo apimtų odos vietų, kurios būna raudonos ar rausvos spalvos (rožinė [raudonieji spuogai]), odos opų, uždegiminė riebalų liaukų liga (paprastieji spuogai) arba odos ligos, kurioms būdinga suplonėjusi oda (atrofinės odos ligos);
- jei yra odos reakcija po vakcinacijos, pvz., kai po vakcinacijos oda būna paraudusi arba apimta uždegimo;
- sergant specifiniu viršutinės lūpos ir smakro odos uždegimu (apyburnio dermatitu);
- esant bakterijų arba grybelių sukeltai odos infekcinei ligai.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Advantan.
Jeigu užtepus vaisto atsiranda dirginimo simptomų ar alerginė odos reakcija, jo vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.
Specialių atsargumo priemonių reikia, jei gydytojas nustatė, kad Jums kartu yra odos infekcija (bakterinė arba grybelinė). Tuomet Jums reikia papildomai vartoti vaistus nuo šios infekcijos; priešingu atveju infekcija gali pablogėti.
Vaistai nuo uždegimo (kortikosteroidai), pvz., Advantan veiklioji medžiaga metilprednizolono aceponatas, stipriai veikia organizmą. Advantan nerekomenduojama tepti didelių odos plotų arba vartoti ilgai, nes tuomet žymiai padidėja šalutinio poveikio rizika.
Kad sumažėtų šalutinio poveikio rizika:
- reikia vartoti kuo mažesnį vaisto kiekį,
- vaisto vartoti tik tol, kol tikrai būtina odos būklei palengvinti,
- reikia saugotis, kad Advantan nepatektų į akis, burną, gilias atviras žaizdas ir ant gleivinės (pvz., išeinamosios angos arba lyties organų srityje),
- Advantan negalima tepti po orui ir vandeniui nepralaidžiomis medžiagomis, įskaitant prastai orą praleidžiančius tvarsčius, drabužius arba vystyklus, nebent taip paskyrė gydytojas.
Jei Advantan vartojamas nuo kitokių ligų negu paskirta, tai gali maskuoti ligos simptomus ir trukdyti nustatyti teisingą diagnozę.
Jeigu pradėtumėte matyti lyg per miglą arba Jums pasireikštų kiti regėjimo sutrikimai, kreipkitės į savo gydytoją.
Jeigu Advantan vartojamas analinės angos arba genitalijų srityje, kai kurios vaisto sudedamosios dalys gali pažeisti latekso priemones, tokias kaip prezervatyvai ar diafragmos. Todėl šios priemonės gali prarasti kontraceptinį veiksmingumą arba nuo lytiškai plintančių ligų, pavyzdžiui, ŽIV infekcijos, apsaugantį veiksmingumą. Jeigu Jums reikalinga papildoma informacija, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vaikams
Kad būtų kuo mažesnė šalutinio poveikio rizika, vaikams reikia vartoti kuo mažesnį šio vaisto kiekį. Advantan negalima tepti po orui ir vandeniui nepralaidžiomis medžiagomis, pvz., vystyklais, nebent taip paskyrė gydytojas.
Jaunesniems kaip 3 metų vaikams Advantan vartoti nerekomenduojama.
Kiti vaistai ir Advantan
Advantan ir kitų vaistų sąveikos iki šiol nepastebėta.
Vis dėlto, jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš pradėdama vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jei esate nėščia arba žindote, kad išvengtumėte rizikos kūdikiui, neturėtumėte vartoti Advantan, nebent Jūsų gydytojas patarė kitaip.
Jei gydytojas rekomendavo vartoti Advantan žindymo laikotarpiu, šiuo vaistu netepkite krūtų. Stenkitės, kad Jūsų kūdikis nesiliestų prie gydomų odos plotų.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Advantan gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
Advantan kremo sudėtyje yra benzilo alkoholio
100 g Advantan kremo yra 1 g benzilo alkoholio. Benzilo alkoholis gali sukelti alerginių reakcijų ir (arba) lengvą vietinį sudirginimą.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Advantan medžiagas
Dvi Advantan kremo sudėtyje esančios pagalbinės medžiagos (cetostearilo alkoholis ir butilhidroksitoluenas (E321)) gali sukelti lokalias odos reakcijas (pvz., kontaktinį dermatitą). Butilhidroksitoluenas gali taip pat sukelti akių ir gleivinių sudirginimą.