Kalinor vartoti negalima:
- jeigu yra alergija kalio citratui, kalio-vandenilio karbonatui, citrinų rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu sergate ligoms, kurioms dažnai būdingas didesnis nei normalus kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija), įskaitant ir tuos atvejus, kai yra:
- dehidracija (kai organizme stinga vandens, o ši stoka yra vandens ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimo pasekmė),
- išskiriamosios inkstų funkcijos nepakankamumas (susilpnėjęs medžiagų išsiskyrimas per inkstus),
- Adisono liga („bronzinė liga“, antinksčių žievės funkcijos nepakankamumas),
- paveldimoji epizodinė adinamija (Gamstorpo sindromas, reta paveldima liga, kuriai būdingi priepuoliniai paralyžiai, kai kraujyje padaugėja kalio).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Kalinor.
Prieš pradedant vartoti vaisto, reikia ištirti mineralinių medžiagų, taip pat rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (elektrolitų ir rūgščių-šarmų balansą), širdies ritmą ir (ypač vyresniems pacientams) inkstų funkciją. Visus šiuos rodiklius iš pradžių būtina kontroliuoti dažniau, vėliau – rečiau.
Kalinor reikia vartoti ypač atsargiai šiais atvejais:
- jeigu sergama pjautuvine mažakraujyste (hemoglobino gamybos sutrikimu, kuris pasitaiko beveik vien tik juodosios rasės žmonėms);
- kai pacientas tuo pat metu gydomas:
- vaistais, veikiančiais panašiai kaip ir atropinas (šunvyšnės ekstraktas) (anticholinerginiais vaistais),
- kalį sulaikančiais diuretikais,
- antinksčių žievės hormonų veikimą nutraukiančiais vaistais (aldosterono antagonistais),
- tam tikrais kraujospūdį mažinančiais vaistais (AKF-inhibitoriais),
- inkstus pažeisti galinčiais vaistais, pavyzdžiui, skausmą malšinančiais ir reumatinėms ligoms gydyti vartojamais vaistais (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, heparinu ir kt.).
Dėl sąveikos su pastaraisiais vaistais, staigaus kraujo parūgštėjimo (acidozės), ūmiai sutrikusios inkstų veiklos ar dėl kokios nors kitos priežasties, kalio kiekis kraujyje gali atsitiktinai staiga padidėti ir tapti didesnis nei normalus (gali išryškėti hiperkalemija). Gydytojas, paskyręs kalio preparatų, gali reguliariai sekti kalio koncentraciją kraujyje, ypač, jei sergate širdies ir (arba) inkstų ligomis.
Vartokite atsargiai, jei sergate širdies ligomis, ypač laidumo sutrikimais.
Vartokite atsargiai, jei jūsų inkstų funkcija sutrikusi.
Atsargiai vartokite, jei sergate ar sirgote pepsine opa.
Dėl kalio kiekio kraujyje padidėjimo pavojaus atsargiai vartoti pacientams, kuriems pasireiškė audinių ląstelių didelės destrukcijos epizodai (pvz., esant nudegimams, audinių suspaudimo sindromui), esant kraujavimui iš virškinimo trakto, vidurių užkietėjimui.
Kiti vaistai ir Kalinor
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kokie kiti vaistai turi įtakos Kalinor veikimui ir kurių kitų vaistų veikimui turi įtakos Kalinor?
Padidėjus kalio kiekiui kraujyje, silpnėja širdį veikiančių glikozidų veikimas, tuo tarpu sumažėjus kalio kiekiui (esant negydomai kalio stokai) stiprėja širdies ritmą trikdantis (vadinamasis aritmogeninis) širdį veikiančių glikozidų poveikis. Kalio išskyrimą pro inkstus slopina antinksčių žievės hormonų veikimą stabdančios medžiagos (aldosterono antagonistai), kalį organizme sulaikantys, šlapimą varantys vaistai (diuretikai), kai kurie kraujospūdį mažinantys vaistai (pvz., AKF inhibitoriai, angiotenzino II receptorių antagonistai, beta‑adrenoreceptorių blokatoriai) bei tam tikri skausmą malšinantys ir reumatinėms ligoms gydyti vartojami vaistai (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ir periferinio veikimo analgetikai), vaistai, moduliuojantys Jūsų imuninę sistemą (takrolimuzas, ciklosporinas).
Nepamirškite, kad šie duomenys galioja ir tuomet, kai šių vaistų dabar nevartojate, bet jų neseniai vartojote.
Atsargiai vartokite kartu su anticholinerginiais vaistais, nes gali sulėtėti virškinimo trakto motorika.
Kalinor vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Nėra tikimybės, kad Kalinor kaip nors sąveikautų su alkoholiu, tabaku, valgiuose ar gėrimuose esančiomis medžiagomis.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Apie neigiamą vaisto poveikį nėštumo ir žindymo laikotarpiu duomenų nėra.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojamas Kalinor netrikdo Jūsų gebėjimo vairuoti transporto priemonę, Jūsų reakcijos ar bendro gebėjimo dirbti, aptarnaujant mechanizmus.
Kalinor sudėtyje yra gliukozės ir sacharozės
Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Gali kenkti dantims.