Harvoni vartoti negalima
- jeigu yra alergija ledipasvirui, sofosbuvirui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos šio lapelio 6 skyriuje).
- Jeigu šiuo metu vartojate kurį nors iš šių vaistų:
- rifampiciną ir rifabutiną (antibiotikus, vartojamus infekcijoms, įskaitant tuberkuliozę, gydyti);
- jonažolės (vaisto, vartojamo depresijai gydyti);
- karbamazepiną, fenobarbitalį ir fenitoiną (vaistus, vartojamus epilepsijai gydyti ir priepuoliams išvengti);
- rozuvastatiną (vaistą, vartojamą dideliam cholesterolio kiekiui gydyti).
Jei bet kuri iš išvardytų sąlygų Jums tinka, Harvoni nevartokite ir nedelsdami pasakykite gydytojui.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Gydytojas žinos, ar Jums tinka bent viena iš toliau nurodytų sąlygų. Jos bus apsvarstytos prieš pradedant gydymą Harvoni.
- kitos kepenų ligos, išskyrus hepatitą C, pvz. :
- jeigu laukiate kepenų transplantanto;
- jeigu esate ar buvote užsikrėtęs hepatito B virusu, nes gydytojas gali norėti atidžiau Jus stebėti;
- inkstų ligos arba jeigu Jums atliekama inkstų dializė, nes Harvoni poveikis pacientams, sergantiems sunkiomis inkstų ligomis, nėra visiškai ištirtas;
- taikomas ŽIV infekcijos gydymas, nes gydytojas gali norėti atidžiau Jus stebėti.
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Harvoni, jeigu:
- šiuo metu vartojate arba pastaruosius kelis mėnesius vartojote vaisto amjodarono nuo širdies ritmo sutrikimo, nes tai gali sukelti gyvybei pavojingą širdies ritmo sulėtėjimą. Jeigu vartojote šio vaisto, gydytojas gali apsvarstyti galimybę skirti kitų vaistų. Jeigu gydymas Harvoni būtinas, gali prireikti papildomai stebėti Jūsų širdies veiklą;
- sergate diabetu. Gali būti, kad pradėjus vartoti Harvoni, reikės atidžiau stebėti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje ir (arba) pakoreguoti Jums taikomą gydymą vaistais nuo diabeto. Pradėjus gydymą tokiais vaistais, kaip Harvoni, kai kuriems diabetu sergantiems pacientams kraujyje sumažėjo cukraus kiekis (hipoglikemija).
Nedelsdami pasakykite savo gydytojui, jeigu šiuo metu vartojate arba per pastaruosius mėnesius vartojote vaistų nuo širdies sutrikimų ir gydymo laikotarpiu Jums pasireikštų:
- lėtas arba nereguliarus širdies plakimas arba širdies ritmo sutrikimai;
- dusulys arba esamo dusulio pablogėjimas;
- krūtinės skausmas;
- galvos sukimasis;
- stiprus, juntamas širdies plakimas;
- į alpimą panaši būsena arba apalpimas.
Kraujo tyrimai
Gydytojas ištirs Jūsų kraują prieš gydymą Harvoni, gydymo metu ir po gydymo. Tai daroma, kad:
- gydytojas galėtų nuspręsti, kokius kitus vaistus ir kiek laiko reikia vartoti kartu su Harvoni.
- gydytojas galėtų patvirtinti, kad Jūsų gydymas buvo veiksmingas ir nebesate užsikrėtęs hepatito C virusu.
Vaikams ir paaugliams
Šio vaisto negalima skirti jaunesniems kaip 3 metų vaikams. Harvoni vartojimas jaunesniems kaip 3 metų vaikams dar neištirtas.
Kiti vaistai ir Harvoni
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Varfarinas ir kiti panašūs vaistai, vadinami vitamino K antagonistais, vartojami kraujui skystinti. Jūsų gydytojui gali reikėti padažninti Jūsų kraujo tyrimus, kad patikrintų, kaip gerai gali krešėti Jūsų kraujas.
Gydantis hepatitą C gali pakisti Jūsų kepenų funkcija ir tai gali turėti poveikį kitiems vaistams (pvz., vaistams, skirtiems imuninei sistemai slopinti, ir kitiems). Gali būti, kad pradėjus gydymą Harvoni gydytojui reikės atidžiai stebėti šių kitų vaistų vartojimą ir pakoreguoti dozę.
Jeigu abejojate dėl kitų vaistų vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kai kurių vaistų negalima vartoti kartu su Harvoni.
- Negalima vartoti kitų vaistų, kurių sudėtyje yra sofosbuviro – vienos iš veikliųjų Harvoni medžiagų.
- Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate bet kurį iš šių vaistų:
- amjodaroną – nuo širdies ritmo sutrikimo;
- tenofoviro dizoproksilio fumaratą ar bet kurį kitą vaistą, kurio sudėtyje yra tenofoviro dizoproksilio fumarato, vartojamą ŽIV infekcijai gydyti;
- digoksiną, vartojamą širdies ligoms gydyti;
- dabigatraną, vartojamą kraujui skystinti;
- statinus, vartojamus dideliam cholesterolio kiekiui gydyti;
- rifapentiną (antibiotiką, vartojamą infekcijoms, įskaitant tuberkuliozę, gydyti);
- okskarbazepiną (vaistą, vartojamą epilepsijai gydyti ir priepuoliams išvengti);
- tipranavirą (vaistą, vartojamą ŽIV infekcijai gydyti).
Vartojant Harvoni kartu su bet kuriuo iš šių vaistų, Jūsų vartojami vaistai gali nebeveikti tinkamai arba gali pasunkėti šalutinis poveikis. Gydytojui gali reikėti Jums skirti kitą vaistą arba pakoreguoti Jūsų vartojamų vaistų dozę.
- Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu vartojate vaistus, vartojamus skrandžio opoms, rėmeniui arba rūgšties refliuksui Tarp šių vaistų yra:
- antacidai (pvz., aliuminio/magnio hidroksidas arba kalcio karbonatas). Juos reikia vartoti likus praėjus mažiausiai 4 valandoms iki arba 4 valandoms po Harvoni vartojimo;
- protonų siurblio inhibitoriai (pvz., omeprazolas, lansoprazolas, rabeprazolas, pantoprazolas ir ezomeprazolas). Juos reikia vartoti vienu metu su Harvoni. Nevartokite protonų siurblio inhibitorių prieš vartodami Harvoni. Gydytojas gali skirti Jums kitą vaistą arba koreguoti Jūsų vartojamo vaisto dozę;
- H2 receptorių antagonistai (pvz., famotidinas, cimetidinas, nizatidinas ar ranitidinas).Gydytojas gali skirti Jums kitą vaistą arba koreguoti Jūsų vartojamo vaisto dozę.
Šie vaistai gali mažinti ledipasviro kiekį kraujyje. Jeigu vartojate bent vieną iš šių vaistų, gydytojas Jums skirs kitą vaistą skrandžio opoms, rėmeniui arba rūgšties refliuksui gydyti arba rekomenduos, kaip ir kada vartoti tą vaistą.
Nėštumas ir kontracepcija
Harvoni poveikis nėštumo metu nežinomas. Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Jei Harvoni vartojamas kartu su ribavirinu, nėštumo reikia vengti. Labai svarbu, kad labai atidžiai perskaitytumėte skyrelį „Nėštumas“ ribavirino pakuotės lapelyje. Ribavirinas gali labai pakenkti negimusiam kūdikiui. Todėl, jei yra bet kokia pastojimo galimybė, turite imtis specialių lytinio gyvenimo atsargumo priemonių.
- Jūs arba Jūsų partneris turite naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo Harvoni kartu su ribavirinu metu ir kurį laiką po gydymo. Labai svarbu, kad labai atidžiai perskaitytumėte skyrelį „Nėštumas“ ribavirino pakuotės lapelyje. Pasitarkite su gydytoju dėl Jums tinkamo veiksmingo kontracepcijos metodo.
- Jeigu Jūs ar Jūsų partnerė tampa nėščia gydymo Harvoni ir ribavirinu metu arba po kelių mėnesių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Žindymo laikotarpis
Negalima žindyti gydymo Harvoni metu. Nežinoma, ar ledipasviras arba sofosbuviras, dvi Harvoni veikliosios medžiagos, išsiskiria į motinos pieną.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jeigu pavartoję Harvoni jaučiate nuovargį, Jums negalima užsiimti dėmesio reikalaujančia veikla, pavyzdžiui, vairuoti ir valdyti mechanizmų.
Harvoni 90 mg/400 mg ir 45 mg/200 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra laktozės
- Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Harvoni 90 mg/400 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo FCF (E110), galinčio sukelti alerginių reakcijų
- Jeigu Jums yra alergija saulėlydžio geltonajam FCF, dar vadinamam „E110“, pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Harvoni sudėtyje yra natrio
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.