Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusieji
Įprasta dozė yra po vieną lašą į pažeistą akį ar akis du kartus per parą, maždaug kas 12 valandų.
Vaikai iki 12 metų
Rivotra negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų kūdikiams.
Rivotra nerekomenduojama vartoti 2 – 12 metų vaikams.
Rivotra poveikis pacientams, nešiojantiems kontaktinius lęšius, netirtas. Kontaktinius lęšius reikia išimti prieš įlašinant ir vėl įsidėti po 15 minučių po vartojimo.
Rivotra yra sterilus tirpalas, kurio sudėtyje nėra konservantų. Žr. 6 skyrių Rivotra išvaizda ir kiekis pakuotėje.
Prieš įlašinant akių lašų:
- Pirmą kartą vartojant, prieš užlašinant lašą ant akių, reikia visų pirma patikrinti lašinamo tirpalo nutekėjimą iš buteliuko, lėtai nuspaudžiant buteliuką ir lašinant vieną lašą į orą, atokiau nuo akies.
- Kai įsitikinate, kad galite lašinti vieną lašą vienu metu, turite pasirinkti poziciją, kuri Jums būtų patogiausia lašinimui (galite atsisėsti, atsigulti ant nugaros arba stovėti prieš veidrodį).
Vartojimo instrukcija:
- Prieš vartojant šį vaistą, turite atidžiai nusiplauti rankas.
- Jeigu pakuotė ar buteliukas pažeisti, vaisto vartoti negalima.
- Vaisto vartojant pirmąjį kartą, prieš atsukant dangtelį reikia įsitikinti, kad apsauginis žiedas ant dangtelio nėra pažeistas. Jūs turite jausti nežymų pasipriešinimą, kol nuo pažeidimo saugantis žiedas nulūžta (žr. 1 pav.).
- Jei nuo pažeidimo saugantis žiedas atsilaisvino, jį reikia išmesti, nes jis gali patekti į akį ir sužeisti.
- Jums reikia atlošti galvą atgal ir patraukti apatinį voką šiek tiek žemyn taip, kad tarp voko ir akies susiformuotų kišenė (žr. 2 pav.). Vengti kontakto tarp buteliuko galiuko ir akies, vokų ar pirštų.
- Lėtai spaudžiant buteliuką, į maišelį reikia įlašinti vieną lašą (žr. 3 pav.). Švelniai spauskite buteliuką per vidurį tol, kol lašas įlašės ant akies. Gali būti keleto sekundžių uždelsimas tarp nuspaudimo momento ir lašo atsiskyrimo. Nespauskite buteliuko pernelyg stipriai. Jeigu nesate tikras, kaip vartoti vaistą, Jūs turite pasitarti su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju.
- Nuspauskite ašarų lataką apie 1 minutę (paspaudus pirštu nuo akies kampo link nosies) ir užmerkite savo akį (-is) bei laikykite ją / jas užmerktas per visą šį laiką. Tai užtikrina, kad lašas bus sugertas akies ir kad vaisto tūris, nutekėjęs ašarų lataku į nosį, tikriausiai sumažės.
- Pakartokite 5, 6 ir 7 veiksmus su kita akimi, jeigu taip daryti nurodė gydytojas.
- Po vaisto vartojimo ir prieš uždarymą, buteliuką reikia supurtyti staigiu vienkartiniu judesiu žemyn, neliečiant lašintuvo galiuko, tam, kad pašalinti bet kokį skysčio likutį galiuke. Tai būtina, siekiant užtikrinti tikslų vėlesnių lašų dozavimą. Sulašinus vaisto, reikia užsukti dangtelį ant buteliuko (žr. 4 pav.).
Jei lašas nepateko ant Jūsų akies, reikia pabandyti dar kartą.
Pav. 1 Pav. 2 Pav. 3 Pav. 4
Ką daryti pavartojus per didelę Rivotra dozę?
Suaugusieji
Jei suaugęs žmogus įsilašina daugiau lašų nei reikia, pasireiškia simptomai, panašūs į brimonidino sukeliamas nepageidaujamas reakcijas.
Suaugusiesiems, atsitiktinai nurijus Rivotra sumažėjo kraujo spaudimas. Kai kuriems pacientams po to pasireiškė kraujo spaudimo padidėjimas.
Vaikai
Buvo pranešta apie sunkius šalutinius poveikius vaikams, atsitiktinai nurijusiems Rivotra. Pasireiškė tokie poveikiai: mieguistumas, suglebimas, žema kūno temperatūra, blyškumas ir apsunkintas kvėpavimas. Jei tai atsiranda, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Suaugusieji ir vaikai
Jei Rivotra netyčia išgeriama (nuryjama) ar suvartojama per didelė Rivotra dozė, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Rivotra
Jeigu pamiršote įsilašinti dozę, lašinkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite ir toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Rivotra
Kad pasireikštų Rivotra poveikis, vaisto reikia vartoti kasdien.
Nustojus vartoti Rivotra gali padidėti akispūdis, todėl prieš nutraukdami šį gydymą pasitarkite su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.