Binocrit vartoti draudžiama
- jeigu yra alergija epoetinui alfa arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu Jums diagnozuota gryna eritropoezės ląstelių aplazija (kaulų čiulpai negali pakankamai gaminti raudonųjų kraujo ląstelių) po buvusio gydymo bet kokiu raudonųjų kraujo ląstelių gamybą stimuliuojančiu preparatu (įskaitant Binocrit). Žr. 4 skyrių;
- jeigu Jums yra didelis kraujospūdis, kuris nėra tinkamai kontroliuojamas vaistais;
- siekiant stimuliuoti Jūsų raudonųjų kraujo ląstelių gamybą (kad gydytojas galėtų iš Jūsų paimti daugiau kraujo), jeigu Jums negalima perpilti Jūsų pačių kraujo operacijos metu arba po jos;
- jeigu Jums bus atliekama didelės apimties planinė ortopedinė operacija (pvz., klubo arba kelio sąnario operacija) ir Jums:
- yra sunkus širdies sutrikimas;
- yra sunkių venų ir arterijų sutrikimų;
- neseniai buvo širdies infarktas ar insultas;
- negalima vartoti vaistų kraujui skystinti.
Binocrit gali Jums netikti. Pasitarkite su gydytoju. Vartojant Binocrit, kai kuriems žmonėms reikia vartoti vaistų kraujo krešulių rizikai sumažinti. Jei negalite vartoti vaistų, kurie neleidžia susidaryti kraujo krešuliams, Binocrit vartoti negalima.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Binocrit.
Binocrit ir kiti preparatai, skatinantys raudonųjų kraujo ląstelių gamybą, gali padidinti kraujo krešulių susidarymo riziką visiems pacientams. Ši rizika gali būti didesnė, jei yra kitų krešulių susidarymo rizikos veiksnių (pvz., jeigu kraujo krešulys buvo susidaręs anksčiau arba jeigu turite antsvorio, sergate cukriniu diabetu, sergate širdies liga arba ilgai nevaikštote dėl operacijos arba ligos). Pasakykite gydytojui apie bet kurią iš šių būklių. Gydytojas padės Jums nuspręsti, ar Binocrit Jums tinka.
Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jums tinka bent vienas iš toliau pateiktų punktų. Galbūt Jūs ir toliau galėsite vartoti Binocrit, bet prieš tai aptarkite tai su gydytoju.
Jeigu žinote, kad Jus vargina arba vargino:
- aukštas kraujospūdis;
- epilepsijos priepuoliai arba traukuliai;
- kepenų liga;
- kitos kilmės anemija;
- porfirija (retas kraujo sutrikimas).
Jeigu esate pacientas, kuriam yra lėtinis inkstų nepakankamumas ir ypač jeigu tinkamai nereaguojate į Binocrit, gydytojas patikrins Jūsų Binocrit dozę, nes pakartotinai didinant Binocrit dozę, jeigu nereaguojate į gydymą, gali padidėti širdies ar kraujagyslių sutrikimo rizika ir gali padidėti miokardo infarkto, insulto ir mirties rizika.
Jei sergate vėžiu, turite žinoti, kad raudonųjų kraujo ląstelių gamybą stimuliuojantys preparatai (pvz., Binocrit) gali veikti kaip augimo veiksnys, todėl teoriškai gali veikti Jūsų naviko progresavimą.
Atsižvelgiant į Jūsų būklę, gali būti pageidautina atlikti kraujo perpylimą. Aptarkite tai su savo gydytoju.
Jei sergate vėžiu, turite žinoti, kad galvos ir kaklo bei metastazavusiu krūties vėžiu sergantiems pacientams, kuriems taikoma chemoterapija, Binocrit gali būti susijęs su trumpesniu išgyvenamumu ir dažnesniais mirties atvejais.
Taikant gydymą epoetinais, gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas, įskaitant Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą (SDS) ir toksinę epidermio nekrolizę (TEN).
SDS ir (arba) TEN iš pradžių gali pasireikšti liemens srityje atsirandančiu židininiu išbėrimu rausvomis dėmėmis arba apskritais išbėrimo lopais, kurių viduryje dažnai iškyla pūslelė. Taip pat gali atsirasti opelės burnoje, ryklėje, nosyje, ant lyties organų ir akių junginėje (raudonos ir pabrinkusios akys). Prieš atsirandant šiems sunkiems odos išbėrimams, dažnai pasireiškia karščiavimas ir (arba) į gripą panašūs simptomai. Išbėrimas gali progresuoti: išplitusiame plote gali pradėti luptis oda ir išsivystyti gyvybei pavojingos komplikacijos.
Jei Jums pasireiškė sunkus išbėrimas ar kitų iš šių su oda susijusių simptomų, nutraukite Binocrit vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į gydymo įstaigą.
Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant preparatus, kurie stimuliuoja raudonųjų kraujo ląstelių gamybą
Binocrit priklauso preparatų, kurie, kaip ir žmogaus baltymo eritropoetinas, stimuliuoja raudonųjų kraujo ląstelių gamybą, grupei. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas visada tiksliai užregistruos, kokį preparatą vartojate. Jeigu Jums gydymo metu skiriamas kitas šios grupės vaistas (ne Binocrit), prieš pradėdami jį vartoti, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Kiti vaistai ir Binocrit
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.
Jeigu sergate hepatitu C bei vartojate interferoną ir ribaviriną
Turite aptarti tai su gydytoju, nes, vartojant epoetiną alfa kartu su interferonu ir ribavirinu, retais atvejais nustatytas silpnesnis poveikis ir sunkios anemijos formos, t. y. būklės, vadinamos gryna eritropoezės ląstelių aplazija (GELA), pasireiškimas. Binocrit nėra patvirtintas vartoti gydant su hepatitu C susijusią anemiją.
Jei vartojate vaistą, vadinamą ciklosporinu (vartojamą, pvz., po inkstų transplantacijos), gydymo Binocrit metu Jūsų gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimus ciklosporino koncentracijai nustatyti.
Papildomai vartojama geležis ir kiti kraujodarą stimuliuojantys vaistai gali didinti Binocrit veiksmingumą. Gydytojas nuspręs, ar Jums jų reikia.
Jei lankotės ligoninėje, poliklinikoje arba pas šeimos gydytoją, pasakykite, kad vartojate Binocrit.
Tai gali turėti įtakos kitam gydymui arba tyrimų rezultatams.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jums tinka bent vienas iš toliau pateiktų punktų. Galbūt Jūs ir toliau galėsite vartoti Binocrit, bet prieš tai aptarkite tai su gydytoju:
- jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Duomenų apie Binocrit poveikį vaisingumui nėra.
Binocrit sudėtyje yra natrio:
Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.