Acemis vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija acetilcisteinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu pacientas yra jaunesnis negu 18 metų amžiaus.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Acemis, jeigu yra:
- odos ir gleivinės pokyčių;
- labai retai gauta pranešimų apie sunkių odos reakcijų, tokių, kaip Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas ir Lajelio (Lyell) sindromas, pasireiškimą, laiko atžvilgiu susijusį su acetilcisteino vartojimu. Jeigu atsiranda naujų odos ir gleivinės pokyčių, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją konsultacijos ir nutraukti acetilcisteino vartojimą;
- bronchinė astma;
- skrandžio ar žarnų opų arba jų buvo anksčiau;
- padidėjęs jautrumas histaminui;
- turi būti vengiama ilgesnio gydymo šiems pacientams, kadangi Acemis daro įtaką histamino apykaitai ir gali sukelti netoleravimo požymius (pvz., galvos skausmą, nosies varvėjimą, niežėjimą);
- negalite atkosėti gleivių;
- vartojant vaistą, gali būti juntamas švelnus sieros kvapas. Šis kvapas yra būdingas veikliajai medžiagai acetilcisteinui;
- gydymo acetilcisteinu pradžioje galite pajusti padidėjusį gleivių išskyrimą kvėpavimo takuose.
Vaikams ir paaugliams
Acemis yra draudžiama vartoti jaunesniems kaip 18 metų amžiaus vaikams ir paaugliams dėl didelio veikliosios medžiagos kiekio. Jaunesniems kaip 2 metų vaikams gleives skystinantys vaistai gali užkimšti kvėpavimo takus dėl šio amžiaus vaikų kvėpavimo takų ypatumų ir ribotos galimybės atsikosėti gleives. 2–18 metų vaikams ir paaugliams rekomenduojama vartoti kitų vaistų, kurių sudėtyje yra mažesnis veikliosios medžiagos kiekis.
Kiti vaistai ir Acemis
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
- Atsikosėjimą lengvinantys vaistai
Acemis vartojant kartu su atsikosėjimą lengvinančiomis medžiagomis, dėl sumažėjusio kosulio reflekso gali susikaupti pavojingas sekreto kiekis. Tokiam kombinuotam gydymui reikalinga ypač tiksli diagnozė, todėl prieš vartojant minėtą derinį būtina pasiklausti savo gydytojo.
Eksperimentiniais tyrimais įrodyta, kad acetilcisteinas silpnina antibiotikų (tetraciklinų, aminoglikozidų, penicilinų) poveikį. Saugumo sumetimais, antibiotikai turi būti vartojami atskirai ir po ne trumpesnės kaip 2 valandų pertraukos. Tai netaikoma vaistams, kurių veiklioji medžiaga yra lorakarbefas. Jų galima vartoti su acetilcisteinu tuo pačiu laiku.
Acemis vartojant kartu su aktyvintąja anglimi gali sumažėti Acemis poveikis.
Šis vaistas, taip pat žinomas kaip nitroglicerinas, pasižymi kraujagysles plečiančiu poveikiu. Jūsų gydytojas Jus stebės dėl kraujospūdžio sumažėjimo, kuris gali būti sunkus ir gali sukelti galvos skausmą.
Laboratoriniai tyrimai
Pasakykite savo gydytojui, jog vartojate Acemis, jeigu Jus reikia ištirti dėl kai kurių medžiagų, kadangi vaistas gali paveikti jų nustatymą:
- salicilatų: vaistų, vartojamų skausmui, uždegimui ir reumatui gydyti;
- ketoninių kūnų šlapime.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi acetilcisteino vartojimo nėščioms moterims patirties nepakanka, Jūs turite vartoti Acemis nėštumo metu tik jeigu Jūsų gydytojas mano, jog šis vaistas yra neabejotinai būtinas.
Informacijos apie acetilcisteino išskyrimą į žindyvės pieną nėra, todėl Jūs turite vartoti Acemis žindymo laikotarpiu tiktai jeigu Jūsų gydytojas mano, jog šis vaistas yra neabejotinai būtinas.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Acemis įtaka gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nežinoma.
Acemis sudėtyje yra aspartamo
Kiekvienoje šio vaisto disperguojamoje tabletėje yra 35 mg aspartamo. Aspartamas yra fenilalanino šaltinis. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija, reta genetine liga, kuria sergant fenilaninas kaupiasi organizme, nes organizmas negali jo tinkamai pašalinti.