PYLORI-Screen®
Katalogo Nr. 17084
Namų sąlygomis atliekamas testas, skirtas kraujyje aptikti Helicobacter pylori antikūnuius
BENDROSIOS NUOSTATOS
Labai patogeniškos Helicobacter pylori (HP) bakterijos, kolonizuojančios skrandžio ar žarnyno epitelio paviršių, gali sukelti lėtinį gastritą, dėl kurio ilgainiui gali atsirasti opos ir (arba) vėžys. Pastaruoju metu 90 proc. skrandžio opas turinčių pacientų yra užsikrėtę Helicobacter pylori bakterijomis. Todėl svarbu aptikti bakterijas, kad būtų galima specialiais antibiotikais jas sunaikinti. Pats veiksmingiausias būdas aptikti bakterijas – rasti cirkuliuojančius specifinius jų antikūnus, nes imuninė sistema kilus infekcijai gamina antikūnus.
PYLORI-Screen® yra labai specifiškas, greitas imunodiagnostinis testas, kurį lengva naudoti norint aptikti Helicobacter pylori antikūnus iš piršto paimto kapiliarinio kraujo mėginyje.
PRISTATYMAS
Dėžutėje yra priemonės, kurių reikia testui atlikti:
- 1 užklijuotas aliumininis paketas, kuriame yra: 1 testo plokštelė, 1 plastikinė pipetė ir 1 drėgmę sugeriantis paketas. Apsauginį paketą atplėškite tik tada, kai esate pasirengę atlikti testą. Drėgmę sugeriančio paketo nenaudokite.
- 1 sterilus lancetas kraujo mėginiui paimti.
- 1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra 1 ml skiediklio.
- 1 informacinis pakuotės lapelis.
Reikalingos, bet nepateikiamos medžiagos: skystį sugerianti vata, suvilgyta 70° alkoholio.
NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS
- Šis testas yra skirtas naudoti tik diagnostikai in vitro sąlygomis. Tik išoriniam naudojimui. NENURYTI.
- Prieš atlikdami testą atidžiai perskaitykite instrukcijas. Testo rezultatai yra patikimi tik tuo atveju, jei kruopščiai laikomasi nurodymų. Naudokite tikslius nurodytus kraujo ir skiediklio kiekius, o rezultatus vertinkite per nurodytą laiką.
- Laikykite +4° C – +30° C temperatūroje. Neužšaldykite.
- Nenaudokite pasibaigus tinkamumo naudoti laikui, atspausdintam ant etiketės ir ant apsauginio paketo, arba jei paketas yra pažeistas.
- Nenaudokite PYLORI-Screen® testo plokštelės pakartotinai.
- Laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
- Panaudojus visus komponentus galima išmesti.
PROCEDŪRA
Pasiruoškite testo atlikimo procedūrai. Padėkite testo atlikimo komponentus ant švaraus ir lygaus paviršiaus (pvz. stalas).
Po to pradėkite atlikinėti testą.
- Kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu ir nuskalaukite šiltu vandeniu. Nusausinkite rankas švariu rankšluosčiu.
- Paruoškite testo kasetę ir pipetę. Praplėškite apsauginį maišelį (nuo įpjovos), išimkite testo plokštelę bei pipetę iš apsauginio maišelio ir pasidėkite juos rankomis pasiekiamoje vietoje (jų reikės vėliau). Drėgmę sugeriantį paketą išmeskite.
- Paruoškite lancetą. Pasukite ir išmeskite lanceto pilkąjį galvutę 1&2 neliesdami aktyvavimo mygtuko.
- Smiliaus arba viduriniojo piršto galą nuvalykite alkoholiu suvilgytu tamponu. Piršto galą pamasažuokite, kad suaktyvintumėte kraujotaką.
- Tvirtai prispauskite lanceto galą prie alkoholiu nuvalytos piršto dalies, kad lancetas ir pirštas glaudžiai susiliestų. Nuspauskite aktyvatoriaus mygtuką (3).
- Po naudojimo antgalis automatiškai saugiai įtraukiamas.
- Įdurto piršto galą pamasažuokite, kad susidarytų kraujo lašas (4).
- Nespausdami plastikinės pipetės stormens, prilieskite ją prie kraujo lašo (5). Kraujas per kapiliarą subėgs į pipetę iki ant jos nurodytos žymės. Jei kraujas žymės nepasiekia, galite dar kartą pamasažuoti pirštą, kad ištekėtų daugiau kraujo. Kiek įmanoma venkite oro burbuliukų susidarymo.
- Paspausdami pipetės stormenį į ją surinktą kraują sulašinkite į mėginiui skirtą plokštelės šulinėlį (6).
- Palaukite 30-40 sekundžių, kol kraujas šulinėlyje visiškai susigers. Atsukite mėlyną skiediklio dangtelį (balta dangtelį palikite tvirtai užsukta). Laikykite skiediklio buteliuką vertikaliai ir lėtai įpilkite tiksliai 4 lašus į šulinelį su 2-3 sekundžių intervalu tarp kiekvieno lašelio. (7).
- Testo rezultatą vertinkite po 10 minučių. Rezultato negalima vertinti praėjus daugiau kaip 15 minučių.
REZULTATŲ INTERPRETAVIMAS
Juostelės spalvos intensyvumas rezultatų interpretavimui neturi jokios įtakos.
- Teigiamas rezultatas Langelyje po raidėmis T (testas) ir C (kontrolė) atsiranda dvi spalvotos juostelės. T juostelės spalva gali būti intensyvesnė nei C juostelės. Šis rezultatas reiškia, kad kraujo mėginyje yra Helicobacter pylori antikūnų ir Jums reikia kreiptis į gydytoją.
- Neigiamas rezultatas Langelyje atsiranda tik viena spalvota linija po C (kontrolė) raide. Šis rezultatas reiškia, kad kraujo mėginyje Helicobacter pylori antikūnų neaptikta.
- Nevertinamas rezultatas Laukelyje spalvotos juostelės neatsiranda arba atsiranda po T (testas) raide, o po C raide juostelės nėra. Tokiu atveju testo rezultatų interpretuoti neįmanoma, todėl testas laikomas nevertinamu. Rekomenduojama pakartotinai atlikti testą su kita PYLORIScreen ® testo plokštele.
KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
Kaip veikia PYLORI-Screen®?
Dėl skrandžio epitelyje esančių Helicobacter pylori bakterijų imuninė sistema ima gaminti specifinius antikūnus. Šie cirkuliuojantys antikūnai sugeba atpažinti bakterijas ir prilipti prie jų. PYLORI-Screen® testu kraujyje aptinkami būtent šie specifiniai antikūnai, kurie rodo, kad organizme yra bakterijų. Kada reikėtų atlikti šį testą? PYLORI-Screen® testą reikėtų atlikti tuomet, jei pakartotinai jaučiate skrandžio ar žarnyno skausmą (skrandžio maudimą, rūgšties refliuksą). Testą galima atlikti bet kuriuo paros metu. Ar testo rezultatai gali būti klaidingi? Jeigu kruopščiai laikomasi nurodymų, rezultatai yra tikslūs. Tačiau rezultatai gali būti klaidingi, jeigu prieš atliekant tyrimą PYLORI-Screen® testo plokštelė sušlapo arba į mėginiui skirtą šulinėlį buvo sulašinta nepakankamai kraujo. Dėžutėje pateikiama plastikinė pipetė leidžia užtikrinti tinkamą surenkamo kraujo mėginio tūrį.
Kaip interpretuoti testo rezultatus, jeigu skiriasi juostelių spalvos intensyvumas?
Juostelės spalvos intensyvumas neturi jokios įtakos rezultatų interpretavimui. Juostelės turi būti tolygios ir aiškiai matomos. Testo rezultatas yra teigiamas, nepaisant testo juostelės spalvos intensyvumo.
Kam reikalinga juostelė, atsirandanti po raide C (kontrolė)?
Jei atsiranda ši juostelė, tai rodo, kad testas atliekamas tinkamai. Jei aš vertinsiu rezultatus praėjus daugiau kaip 15 minučių, ar rezultatas bus patikimas? Ne. Testo rezultatą reikia vertinti praėjus 10 minučių po skiediklio sulašinimo. Rezultatas yra patikimas praėjus ne daugiau kaip 15 minučių.
Ką reikia daryti, jei testo rezultatas yra teigiamas?
Jei testo rezultatas yra teigiamas, tai reiškia, kad Jūsų kraujyje yra antikūnų Helicobacter pylori bakterijoms, todėl turite kreiptis į gydytoją ir parodyti testo rezultatus. Tada gydytojas nuspręs, ar reikia atlikti papildomus tyrimus, nes antikūnų Helicobacter pylori gali būti likę po ankstesnės išgydytos infekcijos.
Ką reikia daryti, jei testo rezultatas yra neigiamas?
Jeigu testo rezultatas yra neigiamas, tai reiškia, kad kraujo mėginyje neaptikta antikūnų Helicobacter pylori bakterijoms. Tačiau jei skrandžio skausmas ar refliuksas nepraeina, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Koks yra PYLORI-Screen® testo tikslumas?
PYLORI-Screen® testas yra labai tikslus, jį šios srities specialistai naudoja daugiau kaip 10 metų. Vertinimo ataskaitos atskleidžia, kad mažiausiai 90 proc. atvejų testo rezultatai sutampa su referentiniais metodais atliktų testų rezultatais. Nors testas yra patikimas, klaidingi teigiami ar klaidingi neigiami rezultatai gali būti aptikti.
Gamintojas: VEDA.LAB.
Rue de l’Expansion - ZAT du Londeau - Cerisé BP 181 - 61006 ALENCON Cedex (France)
Oficialus atstovas: MB EUROMEDIKA Sevcenkos str., 16, block 2, Vilnius LT-03111, Lithuania Tel./Fax: +370 5 2151418
PYLORI-Screen Ref. 17084 HPYLMCOT600904 Peržiūrėta 2017/10