Naudojimo instrukcija
Produkto aprašymas
„Atrauman Silicone“ yra tvarstis netrauminiam žaizdų gydymui ir organų bei kitų jautrių vietų apsaugai, taikant neigiamo slėgio žaizdų terapiją.
Sudėtis
Tvarsčio pagrindą sudaro iš polietileno tereftalato (PET) pagamintas tinklelis, abiejose pusėse padengtas silikono (polidimetilsiloksano) geliu.
Savybės ir veikimo principas
Tvarstis „Atrauman Silicone“ yra plonas, minkštas ir lengvai prisitaikantis. Jis užtikrina glaudų kontaktą su žaizdos pagrindu ir yra laidus eksudatui. Tvarstį „Atrauman Silicone“ galima karpyti steriliomis žirklėmis, pritaikant pagal žaizdos dydį, formą ir vietą. Silikoninis sluoksnis švelniai priglunda ir gerai prilimpa prie sausų paviršių, o prie drėgnų – ne. Todėl tvarstis nelimpa prie žaizdos ir jo nuėmimas yra neskausmingas. Kadangi prisitaiko prie odos struktūros, jį nuimant odos ląstelės lieka vietoje ir skausmo nejaučiama. Kai tvarstis naudojamas su antriniu tvarsčiu arba su „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistema, keičiant tvarstį žaizda netraumuojama ir nesužalojama. Be to, silikoninis tvarstis saugo organus ir kitas jautrias vietas nuo įaugimo į „VivanoMed Foam“ putų tvarstį, kai taikoma „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistema. Todėl „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistemą galima naudoti tiesiai virš organų ir kitų jautrių vietų.
Tvarstis „Atrauman Silicone“ eksudato neabsorbuoja. Eksudatas per atvirą tinklelinį audinį gali būti absorbuojamas antriniame žaizdos tvarstyje. Turėkite omenyje, kad nuo eksudato kiekio priklauso, kiek dažnai tvarstį reikės keisti ir kaip greitai jis sumirks. Keičiant antrinį tvarstį prašom laikytis nurodymų.
Neigiamo slėgio žaizdų terapija
Kai tvarstis naudojamas su „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistema, jis nukreipia eksudatą į „VivanoMed Foam“ neigiamo slėgio putų tvarstį su atviromis poromis. Keičiant neigiamo slėgio putų tvarstį „VivanoMed Foam“ prašom laikytis jo naudojimo instrukcijos.
Indikacijos
Tvarstis „Atrauman Silicone“ naudojamas:
- visų tipų negilioms, ūmioms bei lėtinėms, mažai ir vidutiniškai eksuduojančioms žaizdoms gydyti;
- kartu su „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistema, ypač tose vietose, kur dėl žaizdos yra atsivėrę organai ar kitos jautrios struktūros;
- kaip apsauginis neeksuduojančių žaizdų ir jautrių odos vietų tvarstis.
Pastabos dėl naudojimo
Tvarstį „Atrauman Silicone“ naudoti su „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistema turėtų tik medicinos specialistai.
Žaizdos paruošimas
- Prieš pirmąkart dedant tvarstį ir kaskart jį keičiant žaizdą būtina gerai nuplauti laikantis gydytojo nurodymų.
- Odą aplink žaizdą nusausinkite.
Silikoninio tvarsčio uždėjimas (1–3 schemos)
- Pasirinkite tokį tvarsčio „Atrauman Silicone“ dydį, kuris uždengs visą žaizdą. Tvarstį galima karpyti steriliomis žirklėmis. Jeigu naudosite daugiau nei vieną tvarstį „Atrauman Silicone“, nepamirškite, kad ten, kur tvarsčiai užeina vienas ant kito, jų poros turi būti atidengtos.
- Išimkite tvarstį „Atrauman Silicone“ su abiem apsauginėmis plėvelėmis iš atplėšiamos pakuotės.
- Tvirtai laikykite už ilgesniosios plėvelės ir pašalinkite trumpesniąją.
- Lipniąją puse uždėkite tvarstį „Atrauman Silicone“ ant žaizdos ir išlyginkite. Tada pašalinkite likusią plėvelę.
Antrinio tvarsčio uždėjimas
- Eksudatui sugerti ant tvarsčio „Atrauman Silicone“ uždėkite sterilų absorbuojantį tvarstį (pavyzdžiui, „Zetuvit plus“) arba, jei taikysite neigiamo slėgio terapiją, – sterilų neigiamo slėgio tvarstį. Jei naudosite „Vivano“ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistemą, prašom laikytis jos naudojimo instrukcijos.
Tvarsčio keitimas
- Jei žaizdos būklė leidžia ir yra klinikinis poreikis, tvarstis „Atrauman Silicone“ ant žaizdos gali būti laikomas kelias dienas. Vis dėlto ne vėliau kaip po trijų dienų reikia patikrinti, ar neįaugo audinys. Tai ypač svarbu, jeigu silikoninis tvarstis su antriniu „VivanoMed Foam“ putų tvarsčiu naudojamas tiesiai ant atsivėrusių organų ar kitų ypač jautrių vietų.
- Keičiant tvarstį „Atrauman Silicone“, jei yra klinikinis poreikis, jį galima palikti ant žaizdos.
- Tvarsčio „Atrauman Silicone“ niekada nenaudokite antrą kartą.
- Jeigu tvarstį „Atrauman Silicone“ naudojate odos transplantams uždengti, tvarstį keiskite ne anksčiau kaip penktą dieną po transplantacijos.
Kontraindikacijos
Tvarsčio „Atrauman Silicone“ nenaudokite, jei pacientas yra alergiškas kuriam nors jo komponentui.
Ypatingos atsargumo priemonės
- Įspėjimai, taikytini gydant nudegimus „tinklinio persodinimo“ būdu ir kosmetiškai gydant veidą, siekiant, kad neliktų žymių. Venkite tvarstį be reikalo spausti. Kosmetinio veido gydymo atveju tvarstį keiskite kas dvi dienas.
- Jei žaizda kraujuoja arba jos eksudatas klampios konsistencijos, reguliariai tikrinkite tvarstį, ar jame neprisikaupė per daug eksudato. Ypač didelio atsargumo laikykitės, jeigu kraujuojančioms žaizdoms taikote neigiamo slėgio žaizdų terapiją.
- Jeigu tvarstis naudojamas kaip apsauginis organų sluoksnis, labai svarbu jį keisti tinkamais intervalais.
- Tvarstis „Atrauman Silicone“ nesaugo audinių nuo išdžiūvimo. Todėl jo naudojimas ant organų ir ypač jautrių vietų turi būti atidžiai apsvarstytas medicininiu požiūriu.
Įspėjimai
Laikykite sausoje vietoje.
Turinys sterilus tol, kol pakuotė nepažeista.
Pakartotinai nesterilizuoti.
Laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Teksto atnaujinimo data: 2014-06