Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Brieka 75 mg kietosios kapsulės
Brieka 150 mg kietosios kapsulės
pregabalinas
- Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Brieka ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Brieka
- Kaip vartoti Brieka
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Brieka
- Pakuotės turinys ir kita informacija
- Kas yra Brieka ir kam jis vartojamas
Brieka priklauso vaistų, kurie vartojami suaugusiųjų epilepsijai, neuropatiniam skausmui ir generalizuoto nerimo sutrikimui (GNS) gydyti, grupei.
Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas: Brieka malšinami ilgai besitęsiantys skausmai,
kuriuos sukelia nervų pažeidimai. Neuropatinius skausmus gali sukelti įvairios ligos, pvz., diabetas ar juosiančioji pūslelinė. Skausmas gali būti kaip karščio pojūtis, deginantis, tvinkčiojantis, diegiantis, veriantis, smarkus, spazminis, geliantis, dilgčiojantis, tirpimas, durstymas tarsi smeigtukais ar
adatėlėmis. Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas gali sukelti nuotaikos pakitimus, miego
sutrikimus, nuovargį ir daryti įtaką psichinei bei socialinei veiklai ir bendrajai gyvenimo kokybei.
Epilepsija: Brieka gydomi suaugę pacientai, sergantys įvairių formų epilepsija (daliniai priepuoliai [traukuliai], pereinantys arba nepereinantys į antrinę generalizaciją). Gydytojas Jums paskirs Brieka, jei taikomas gydymas buvo nepakankamai veiksmingas. Brieka turite vartoti kartu su jau vartojamais vaistais. Brieka neskiriamas vienas, o visada kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.
Generalizuoto nerimo sutrikimas: Brieka gydomas generalizuoto nerimo sutrikimas (GNS). GNS simptomai tai ilgą laiką trunkantys sunkiai valdomas didelis susirūpinimas ir nerimas. Dėl GNS pacientas gali būti nerimastingas arba jaustis įsitempęs ar susierzinęs, greitai pavargti (justi nuovargį), jam sunku sukaupti dėmesį arba gali aptemti protas, jis gali būti irzlus, jausti raumenų įsitempimą, gali sutrikti miegas. Ši būklė skiriasi nuo kasdieninio gyvenimo sukelto streso ir įtampos.
- Kas žinotina prieš vartojant Brieka
Brieka vartoti draudžiama:
jeigu yra alergija pregabalinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Brieka.
Kai kuriems Brieka vartojantiems pacientams nustatyta simptomų, rodančių alerginę reakciją. Tokie simptomai yra: veido, lūpų, liežuvio ir gerklės patinimas bei išplitęs odos išbėrimas. Jeigu pasireiškė tokių reakcijų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Vartojant pregabaliną, gauta pranešimų apie sunkius odos bėrimus, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę. Pastebėję bent vieną iš simptomų, susijusių su šiomis 4 skyriuje aprašytomis sunkiomis odos reakcijomis, nebevartokite pregabalino ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Brieka susijęs su svaiguliu ir mieguistumu, dėl kurio senyvi pacientai gali pargriūti ir susižaloti. Todėl vartodami šį vaistą, kol nepriprasite prie jo poveikio, būkite atsargūs.
Brieka gali sukelti miglotą matymą, apakimą ar kitokių regėjimo pokyčių, kurių dauguma būna laikini. Jeigu atsirado regėjimo pokyčių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Kai kuriems pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir priaugusiems svorio, vartojant pregabaliną gali prireikti keisti vaistų nuo cukrinio diabeto dozę.
Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., mieguistumas) gali pasireikšti dažniau, nes nugaros smegenų traumą patyrę pacientai gali vartoti kitų vaistų (pvz., skausmo malšinamųjų ar spazmų slopinamųjų), kurių šalutinis poveikis panašus į pregabalino. Šių vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.
Gauta pranešimų, kad kai kuriems Brieka vartojusiems pacientams pasireiškė širdies nepakankamumas. Dažniausiai tai buvo senyvi pacientai, kurių širdies ir kraujagyslių veikla sutrikusi. Jeigu sirgote širdies liga, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, apie tai pasakykite gydytojui.
Gauta pranešimų, kad kai kuriems Brieka vartojusiems pacientams pasireiškė inkstų nepakankamumas. Jeigu vartojant Brieka, sumažėja šlapimo išsiskyrimas, pasakykite gydytojui, nes nutraukus vaisto vartojimą būklė gali pagerėti.
Kai kurie pacientai, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip Brieka, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę, arba jiems pasireiškė savižudiškas elgesys. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių arba Jums pasireiškė savižudiškas elgesys, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Brieka vartojant kartu su kitais vaistais, kurie gali sukelti vidurių užkietėjimą (pvz., kai kuriais vaistais nuo skausmo), gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimai (pvz., vidurių užkietėjimas, žarnų nepraeinamumas, žarnų paralyžius). Jeigu užkietėja viduriai, apie tai pasakykite gydytojui, ypač, jeigu turite polinkį tokiam sutrikimui.
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasakykite gydytojui, jeigu kada nors piktnaudžiavote alkoholiu, receptiniais vaistais ar narkotikais, arba buvote nuo šių medžiagų priklausomi; tai gali reikšti, kad turite didesnę riziką tapti priklausomi nuo Brieka.
Vartojant Brieka arba netrukus po Brieka vartojimo yra gauta pranešimų apie po nutraukimo pasireiškusius priepuolius (traukulius). Jeigu pasireiškė traukuliai, nedelsdami pasakykite gydytojui.
Vartojant Brieka yra gauta pranešimų, kad kai kuriems pacientams, kuriems buvo ir kitų būklių, pablogėjo smegenų funkcija (pasireiškė encefalopatija). Pasakykite gydytojui, jeigu buvo kokių nors sunkių būklių, įskaitant kepenų ar inkstų ligą.
Gauta pranešimų apie kvėpavimo sutrikimus. Jeigu Jums yra nervų sistemos sutrikimų, kvėpavimo sutrikimų, sutrikusi inkstų funkcija arba esate vyresni kaip 65 metų, gydytojas gali Jums skirti kitokį dozavimo režimą. Jeigu pajutote, kad sunku kvėpuoti arba kvėpavimas pasidarė paviršutinis, kreipkitės į gydytoją.
Priklausomybė
Kai kurie žmonės gali tapti priklausomi nuo Brieka (jiems gali atsirasti poreikis toliau vartoti vaistą). Nustojus vartoti Brieka, jiems gali atsirasti vartojimo nutraukimo reiškinių (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Brieka“ ir „Nustojus vartoti Brieka“). Jei nerimaujate, kad galite tapti priklausomi nuo Brieka, svarbu pasitarti su gydytoju.
Jeigu vartodami Brieka pastebėjote bet kurį iš šių požymių, tai gali būti ženklas, kad tapote priklausomi:
Jums yra poreikis vartoti vaistą ilgiau nei nurodė jį išrašęs gydytojas;
jaučiate, kad Jums reikia vartoti didesnę nei rekomenduojamą vaisto dozę;
vartojate vaistą dėl kitų priežasčių, nei vaistas buvo išrašytas;
pakartotinai nesėkmingai bandėte nutraukti arba kontroliuoti vaisto vartojimą;
nustoję vartoti vaistą jaučiatės blogai, o vėl pavartoję vaisto jaučiatės geriau.
Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, pasitarkite su gydytoju, kad aptartumėte geriausią gydymo būdą, įskaitant tai, kada tikslinga nustoti vartoti vaistą ir kaip tai padaryti saugiai.
Vaikams ir paaugliams
Ar saugu ir veiksminga pregabalinu gydyti vaikus ir paauglius (jaunesnius kaip 18 metų asmenis), nenustatyta, todėl šios grupės pacientams pregabalino vartoti negalima.
Kiti vaistai ir Brieka
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Brieka, kaip ir visi vaistai, gali veikti kitų vaistų poveikį (sąveika su kitais vaistais). Vartojamas kartu su kai kuriais kitais vaistais, turinčiais slopinamąjį poveikį (įskaitant opioidus), Brieka gali sustiprinti šį poveikį ir sukelti kvėpavimo nepakankamumą, komą bei mirtį. Svaigulys, mieguistumas ir sutrikęs dėmesio sukaupimas gali pablogėti kartu su Brieka vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra:
oksikodono (vartojamas skausmui malšinti);
lorazepamo (vartojamas nerimui gydyti);
alkoholio.
Brieka galima vartoti kartu su geriamaisiais kontraceptikais.
Brieka vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Brieka kapsules galima vartoti ir valgant, ir nevalgius.
Vartojant Brieka patariama nevartoti alkoholio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo metu Brieka vartoti negalima, nebent gydytojas nurodė kitaip. Pregabalinas, vartojamas pirmuosius 3 nėštumo mėnesius, negimusiam kūdikiui gali sukelti formavimosi ydas, reikalaujančias medicininio gydymo. Atlikus tyrimą, kurio metu buvo stebimi Šiaurės šalių moterų, vartojusių pregabaliną pirmuosius 3 nėštumo mėnesius, duomenys, paaiškėjo, kad tokių formavimosi ydų turėjo 6 kūdikiai iš 100. Tyrime tai sulyginama su 4 kūdikiais iš 100, gimusiais pregabalinu negydytoms moterims. Pranešta apie veido anomalijas (vilko gomurys, kiškio lūpa), akių, nervų sistemos (įskaitant smegenis), inkstų ir genitalijų formavimosi ydas.
Vaisingos moterys turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Brieka gali sukelti galvos svaigimą, mieguistumą ir pabloginti gebėjimą sukaupti dėmesį. Negalima vairuoti automobilio, valdyti jokių mechanizmų, dirbti pavojingų darbų, kol nesužinosite ar šis vaistas trikdo Jūsų gebėjimą vykdyti šią veiklą.
- Kaip vartoti Brieka
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nevartokite daugiau vaisto nei paskirta.
Gydytojas nustatys tinkamiausią dozę.
Brieka galima vartoti tik per burną.
Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas, epilepsija arba generalizuoto nerimo sutrikimas:
Vartokite tiksliai tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas.
Dozė, kuri buvo nustatyta atsižvelgiant į Jūsų būklę, paprastai yra nuo 150 mg iki 600 mg per parą.
Gydytojas nurodys gerti Brieka du arba tris kartus per parą. Vartojant Brieka du kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, o kitą vakare, kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu metu. Vartojant Brieka tris kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, antrą po pietų, trečią vakare, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.
Jeigu manote, kad Brieka veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu esate senyvas žmogus (vyresnis kaip 65 metų) ir nesergate inkstų ligomis, Brieka vartokite įprastai.
Gydytojas gali keisti dozavimo planą ir (arba) dozę, jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi.
Nurykite visą kapsulę ir užsigerkite vandeniu.
Vartokite Brieka tiek laiko, kiek nurodys gydytojas.
Ką daryti pavartojus per didelę Brieka dozę?
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Turėkite su savimi Brieka kapsulių dėžutę arba buteliuką. Pavartojus per daug Brieka, galite pajusti mieguistumą, sumišimą, susijaudinimą ar neramumą. Taip pat buvo pranešta apie priepuolių (traukulių) ir sąmonės netekimo (komos) atvejus.
Pamiršus pavartoti Brieka
Labai svarbu Brieka kapsules vartoti reguliariai kasdien tuo pačiu metu. Pamiršus pavartoti dozę, išgerkite ją iškart prisiminę, išskyrus tuos atvejus, kai laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pavartokite kitą dozę kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Brieka
Nenutraukite Brieka vartojimo staiga. Jei norite nutraukti Brieka vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju. Jis Jums pasakys, kaip tai padaryti. Jei gydymas yra nutraukiamas, tai reikia daryti palaipsniui mažiausiai per vieną savaitę.
Turite žinoti, kad baigus trumpalaikį ar ilgalaikį gydymą Brieka, galite patirti tam tikrą šalutinį poveikį, taip vadinamą vartojimo nutraukimo poveikį. Šie poveikiai tai sutrikęs miegas, galvos skausmas, pykinimas, nerimo pojūtis, viduriavimas, į gripą panašūs simptomai, traukuliai, nervingumas, depresija, mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę, skausmas, prakaitavimas, svaigulys. Tokių poveikių gali atsirasti dažniau ir jie gali būti sunkesni, jeigu Brieka vartojama ilgą laiką. Jeigu pasireiškia vartojimo nutraukimo poveikis, turite kreiptis į gydytoją.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu Jums patino veidas ar liežuvis arba paraudo, lupasi oda ar ant jos atsirado pūslių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
svaigulys, mieguistumas, galvos skausmas.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
padidėjęs apetitas;
pakili nuotaika, sumišimas, orientacijos sutrikimas, lytinio potraukio sumažėjimas, dirglumas;
dėmesio sukaupimo sutrikimas, grubumas, atminties sutrikimas, atminties praradimas, drebulys, kalbos sutrikimas, dilgčiojimo pojūtis, tirpimo pojūtis, slopinimas, pernelyg didelis mieguistumas, nemiga, nuovargis, bloga savijauta;
miglotas regėjimas, dvejinimasis akyse;
galvos sukimasis, pusiausvyros sutrikimas, griuvimas;
burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, dujų kaupimasis žarnyne, viduriavimas, pykinimas, pilvo išsipūtimas;
erekcijos sutrikimas;
kūno patinimas, įskaitant galūnių patinimą;
apsvaigimo pojūtis, nenormali eisena;
padidėjęs kūno svoris;
raumenų mėšlungis, sąnarių skausmas, nugaros skausmas, galūnių skausmas;
gerklės skausmas.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
apetito nebuvimas, kūno svorio sumažėjimas, cukraus (gliukozės) koncentracijos kraujyje sumažėjimas, cukraus (gliukozės) koncentracijos kraujyje padidėjimas;
savęs suvokimo pakitimas, nerimastingumas, depresija, susijaudinimas, nuotaikų kaita, pasunkėjęs žodžių parinkimas, haliucinacijos, nenormalūs sapnai, panikos priepuolis, apatija, agresija, pakili nuotaika, psichikos sutrikimas, pasunkėjęs mąstymas, lytinio potraukio padidėjimas, lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą patirti orgazmą, ejakuliacijos (sėklos išsiliejimo) vėlavimą;
regėjimo sutrikimas, neįprasti akių judesiai, regėjimo pokyčiai, įskaitant tunelinį matymą, blyksėjimas akyse, trūkčiojantys judesiai, refleksų susilpnėjimas, padidėjęs aktyvumas, svaigulys stojantis, odos jautrumo padidėjimas, skonio pojūčio išnykimas, deginimo pojūtis, drebulys judesio metu, sąmonės pritemimas, sąmonės netekimas, alpimas, jautrumo triukšmui padidėjimas, bloga savijauta;
akių išsausėjimas, akių patinimas, akių skausmas, regėjimo nusilpimas, ašarojimas, akių dirginimas;
širdies plakimo sutrikimai, padažnėjęs širdies ritmas, kraujospūdžio sumažėjimas, kraujospūdžio padidėjimas, pulso pokyčiai, širdies nepakankamumas;
paraudimas, karščio bangos;
pasunkėjęs kvėpavimas, nosies gleivinės išsausėjimas, nosies gleivinės paburkimas;
padidėjęs seilių išskyrimas, rėmuo, stingulys aplink burną;
prakaitavimas, išbėrimas, šaltkrėtis, karščiavimas;
raumenų trūkčiojimas, sąnarių patinimas, raumenų sustingimas, skausmas, įskaitant raumenų skausmą, kaklo skausmas;
krūtų skausmas;
pasunkėjęs ir skausmingas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas;
silpnumas, troškulys, sunkumas krūtinėje;
kraujo ir kepenų tyrimų rodmenų pokyčiai (kreatinino fosfokinazės suaktyvėjimas kraujyje, alanino aminotransferazės suaktyvėjimas, aspartato aminotransferazės suaktyvėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, neutropenija, kreatinino koncentracijos kraujyje padidėjimas, kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas);
padidėjęs jautrumas, veido patinimas, niežulys, dilgėlinė, skystos išskyros iš nosies, kraujavimas iš nosies, kosulys, knarkimas;
skausmingos menstruacijos;
šaltos rankos ir pėdos.
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
nenormalaus kvapo jutimas, besisupantis vaizdas, šviesos stiprumo suvokimo pokytis, regėjimo ryškumas, apakimas;
vyzdžių išsiplėtimas, žvairumas;
šaltas prakaitas, spaudimas gerklėje, liežuvio patinimas;
kasos uždegimas;
rijimo pasunkėjimas;
sulėtėję ar sumažėję kūno judesiai;
negalėjimas tinkamai rašyti;
skysčių kaupimasis pilve;
skysčių kaupimasis plaučiuose;
traukuliai;
elektrokardiogramoje (EKG) rodmenų pokyčiai, kurie rodo širdies ritmo sutrikimus;
raumenų pažaida;
išskyros iš krūtų, nenormalus krūtų augimas, krūtų padidėjimas vyrams;
menstruacijų nebuvimas;
inkstų funkcijos nepakankamumas, šlapimo kiekio sumažėjimas, šlapimo susilaikymas;
baltųjų kraujo kūnelių kiekio kraujyje sumažėjimas;
netinkamas elgesys, savižudiškas elgesys, mintys apie savižudybę;
alerginės reakcijos, kurios gali pasireikšti kvėpavimo pasunkėjimu, akių uždegimu [keratitu] ir sunkiomis odos reakcijomis, kurioms būdinga rausvos neiškilios, į taikinius panašios arba apskritos dėmelės liemens srityje, kurių viduryje neretai susidaro pūslelės, taip pat odos lupimasis, opos burnos, gerklės, nosies, lyties organų ir akių gleivinėje. Prieš atsirandant tokiam sunkiam odos išbėrimui, pacientui gali pasireikšti karščiavimas ir gripą primenantys simptomai (Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė);
gelta (odos ir akių pageltimas);
parkinsonizmas, t.y. į Parkinsono ligą panašūs simptomai, tokie kaip tremoras, bradikinezija (sumažėjęs gebėjimas judėti) ir rigidiškumas (raumenų sąstingis).
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
- kepenų nepakankamumas;
- hepatitas (kepenų uždegimas).
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
priklausomybė nuo Brieka („priklausomybė nuo vaistų“).
Turite žinoti, kad baigus trumpalaikį ar ilgalaikį gydymą Brieka, galite patirti tam tikrą šalutinį poveikį, taip vadinamą vartojimo nutraukimo poveikį (žr. „Nustojus vartoti Brieka“).
Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., mieguistumas) gali pasireikšti dažniau, nes nugaros smegenų traumą patyrę pacientai gali vartoti kitų vaistų (pvz., skausmo malšinamųjų ar spazmų slopinamųjų), kurių šalutinis poveikis panašus į pregabalino. Šių vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.
Nepageidaujama reakcija, apie kurią pranešta poregistraciniu laikotarpiu: kvėpavimo sutrikimas,
paviršinis kvėpavimas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
- Kaip laikyti Brieka
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant kartono dėžutės po „EXP“ ir ant lizdinės plokštelės arba buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- Pakuotės turinys ir kita informacija
Brieka sudėtis
Veiklioji medžiaga yra pregabalinas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 75 mg arba 150 mg pregabalino.
Pagalbinės medžiagos: manitolis, perdirbtas krakmolas (pregelifikuotas krakmolas ir kukurūzų krakmolas), talkas, želatina, titano dioksidas (E 171), juodi spaustuviniai dažai (jų sudėtyje yra šelako, juodojo geležies oksido (E 172), kalio hidroksido). 75 mg kapsulėse taip pat yra raudonojo geležies oksido (E 172).
Brieka išvaizda ir kiekis pakuotėje
75 mg kapsulės. Baltos ir oranžinės spalvos kietosios kapsulės (14,5 mm), ant kurių korpuso užrašyta „PGB 75“.
150 mg kapsulės. Baltos kietosios kapsulės (18 mm), ant kurių korpuso užrašyta ,,PGB 150“.
Brieka 75 mg tiekiamos aštuonių dydžių pakuotėmis, pagamintomis iš PVC ir aliuminio folijos po 14, 21, 30, 56, 60, 84, 90 arba 100 kapsulių.
Brieka 150 mg tiekiama penkių dydžių pakuotėmis, pagamintomis iš PVC ir aliuminio folijos po 14, 30, 56, 60 arba 100 kapsulių.
Taip pat Brieka tiekiama plastikiniuose buteliukuose, kuriuose yra po 100 kapsulių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Teva B.V.
Swensweg 5
2031 GA Haarlem
Nyderlandai
Gamintojas
Balkanpharma-Dupnitsa AD
3 Samokovsko Shosse Str.
Dupnitsa 2600
Bulgarija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
UAB Teva Baltics
Molėtų pl. 5
LT-08409 Vilnius
Tel.: +370 5 266 02 03
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Švedija | Brieka |
Bulgarija | Brieka 75 mg hard capsules, Brieka 150 mg hard capsules, Brieka 300 mg hard capsules |
Estija | Brieka |
Graikija | Brieka |
Islandija | Brieka |
Lietuva | Brieka 75 mg kietosios kapsulės, Brieka 150 mg kietosios kapsulės |
Latvija | Brieka 75 mg cietās kapsulas, Brieka 150 mg cietās kapsulas |
Slovakija | Brieka 75 mg, Brieka 150 mg, Brieka 300 mg |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2024-03-15.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.