Sumatriptan STADA vartoti negalima:
- jeigu yra alergija sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu buvo miokardo infarktas;
- jeigu sergate kokia nors širdies liga;
- jeigu pasireiškia simptomų, kurie gali rodyti esant širdies ligą, pavyzdžiui, trumpalaikis krūtinės skausmas ar spaudimo krūtinėje pojūtis;
- jeigu buvo smegenų insultas ar praeinantis smegenų išemijos priepuolis (PSIP ‑ tai lengvas insultas, kuris trunka trumpiau nei 24 valandas);
- jeigu sutrikusi kraujotaka kojose ir dėl to jaučiate į mėšlungį panašų skausmą einant (vadinamoji periferinių kraujagyslių liga);
- jeigu smarkiai padidėjęs kraujospūdis arba kraujospūdis didelis nepaisant vaistų vartojimo;
- jeigu Jums yra kepenų funkcijos sutrikimas;
- jeigu vartojate arba neseniai vartojote kokių nors vaistų nuo migrenos, kuriuose yra ergotamino arba panašių vaistų, pvz., metizergido maleato, arba bet kurių triptano ar 5-HT1 receptorių agonistų (pavyzdžiui, naratriptano ar zolmitriptano);
- jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų nuo depresijos ar Parkinsono ligos, kurie priklauso vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, grupei (pvz., selegilino arba moklobemido).
Jeigu manote, kad gali būti bet kuri iš išvardytų problemų, arba jeigu abejojate, prieš pradėdami vartoti Sumatriptan STADA kreipkitės į gydytoją.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Prieš skirdamas vartoti Sumatriptan STADA, gydytojas nustatys, ar galvos skausmas tikrai migreninis, ar nėra kitų būklių.
Prieš pradėdami vartoti Sumatriptan STADA, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:
- jeigu žinote, kad yra sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija;
- jeigu Jums diagnozuota epilepsija ar kita liga, kuriai esant sumažėja epilepsijos priepuolių slenkstis;
- jeigu žinote, kad esate alergiški antibiotikams, kurie priklauso sulfonamidų grupei;
- jeigu yra gydomas kraujospūdžio padidėjimas, nes kai kuriais atvejais sumatriptanas didino kraujospūdį;
- jeigu vartojate selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI), įskaitant citalopramą, fluoksetiną, paroksetiną ir sertaliną, arba serotonino noradrenalino reabsorbcijos inhibitorių (SNRI), įskaitant venlafaksiną ir duloksetiną. Vartojant Sumatriptan STADA kartu su šiais vaistais gali pasireikšti serotonino sindromo požymiai (grupė simptomų, įskaitant nerimą, sumišimą, prakaitavimą, haliucinacijas, sustiprėję refleksai, raumenų spazmai, šiurpulys, širdies plakimas ir drebulys). Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pasireiškė toks poveikis;
- jeigu jaučiate skausmą ir (ar) spaudimą krūtinėje ar gerklėje. Paprastai toks poveikis trumpalaikis. Jeigu poveikis ilgalaikis ir kelia nerimą arba pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją;
- jeigu jaučiate nuolatinį galvos skausmą dieną. Jeigu Sumatriptan STADA geriama per dažnai, gali pasunkėti galvos skausmas arba prasidėti nuolatinis galvos skausmas. Tokiais atvejais kreipkitės į gydytoją, nes gali tekti nutraukti gydymą Sumatriptan STADA;
- jeigu gresia rizika susirgti širdies liga (pvz., sergate diabetu, daug rūkote, vartojate nikotino pakeičiamuosius preparatus), tai itin svarbu moterims po menopauzės ir vyresniems nei 40 metų vyrams, turintiems rizikos veiksnių. Tokiais atvejais gydytojas, prieš skirdamas vartoti Sumatriptan STADA, turės ištirti širdies veiklą. Labai retais atvejais, pavartojus Sumatriptan STADA , būta sunkių širdies sutrikimų, net tiems žmonėms, kuriems anksčiau širdies ligos simptomų nebuvo pasireiškę. Jeigu dėl ko nors abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Kiti vaistai ir Sumatriptan STADA
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kai kurie vaistai gali keisti Sumatriptan STADA veiksmingumą, o Sumatriptan STADA gali keisti kitų vaistų veiksmingumą. Kreipkitės į gydytoją, jeigu vartojate:
- kitų vaistų nuo migrenos, pavyzdžiui, ergotamino ar panašių vaistų, tokių kaip metizergido maleato, arba bet kokių triptanų arba 5-HT1 inhibitorių agonistų (pvz., naratriptano arba zolmitriptano). Nevartokite Sumatriptan STADA su šiais vaistais tuo pačiu metu. Nutraukite šių vaistų vartojimą mažiausiai 24 valandas prieš geriant Sumatriptan STADA. Nevartokite šių vaistų mažiausiai 6 valandas po to kai pavartojate Sumatriptan STADA;
- vaistų depresijai gydyti, pavyzdžiui:
- MAO (monoamino oksidazės) inhibitorių;
- SSRI (selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių);
- SNRI (serotonino noradrenalino reabsorbcijos inhibitorių);
- vaistų maniakinio depresinio (bipolinio) sutrikimo gydymui, pavyzdžiui, ličio preparatų.
Sumatriptaną vartojant kartu su vaistažolių preparatais, kuriuose yra jonažolės (Hypericum Perforatum), šalutinio poveikio tikimybė didesnė.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Duomenų apie sumatriptano vartojimą nėštumo metu maža. Įrodymų, kad gali padaugėti apsigimimų, iki šiol nėra. Nėštumo metu sumatriptano rekomenduojama nevartoti, išskyrus atvejus, kai jį skiria vartoti gydytojas.
Žindymo laikotarpis
Sumatriptano išsiskiria į motinos pieną. Poveikį kūdikiui galima sumažinti nežindant jo 12 valandų po sumatriptano vartojimo. Per šį laikotarpį išsiskyrusį pieną išpilkite ir jo neduokite kūdikiui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Migrena ar jos gydymas Sumatriptan STADA gali sukelti mieguistumą. Jeigu jaučiatės mieguistas, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima.
Sumatriptan STADA sudėtyje yra laktozės ir natrio
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto vienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.