Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Kas yra Arlevert ir kam jis vartojamas
Arlevert sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos. Viena iš jų yra cinarizinas, o kita – dimenhidrinatas.
Abi medžiagos priklauso skirtingoms vaistų grupėms. Cinarizinas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama kalcio antagonistais. Dimenhidrinatas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama antihistamininiais vaistais.
Abi medžiagos sumažina svaigimo simptomus (svaigulio ar galvos „sukimosi“ pojūtį) ir pykinimą (šleikštulį). Kartu vartojamos šios medžiagos yra daug veiksmingesnės nei kiekviena atskirai.
Arlevert vartojamas įvairios kilmės galvos svaigimui gydyti. Svaigimas gali būti dėl įvairių priežasčių. Arlevert Jums gali padėti atlikti įprastą kasdieninę veiklą, kurią sunku atlikti esant svaigimui.
- Kas žinotina prieš vartojant Arlevert
Arlevert vartoti draudžiama:
- jeigu Jūs esate jaunesnis nei 18 metų amžiaus;
- jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) cinarizinui, dimenhidrinatui arba difenhidraminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje „Pakuotės turinys ir kita informacija“);
- jeigu Jūs esate alergiškas bet kuriems antihistamininiams preparatams (tokiems kaip astemizolis, chlorfeniraminas ir terfenadinas, kurie vartojami nuo alergijos). Šių vaistų Jums vartoti negalima, nebent vartoti juos liepė gydytojas;
- jeigu Jūs sergate uždaro kampo glaukoma (specifine akių liga);
- jeigu Jūs sergate epilepsija;
- jeigu Jūsų smegenyse yra padidėjęs spaudimas (t.y. dėl naviko);
- jeigu Jūs esate priklausomas nuo alkoholio;
- jeigu Jūs sergate prostatos ligomis, dėl kurių būna apsunkintas šlapinimasis;
- jeigu Jūs sergate kepenų arba inkstų nepakankamumu.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Arlevert, jeigu:
- Jūsų kraujospūdis žemas arba aukštas;
- Jums padidėjęs akispūdis;
- Jūs sergate žarnų obstrukcija;
- Jūsų prostata padidėjusi;
- Jūsų skydliaukės aktyvumas padidėjęs;
- Jūs sergate sunkia širdies liga;
- Jūs sergate Parkinsono liga.
Arlevert vartojimas gali pabloginti šias būkles. Arlevert Jums vis dar gali būti tinkamas, tačiau Jūsų gydytojas turi įvertinti šias aplinkybes.
Kiti vaistai ir Arlevert
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Arlevert gali sąveikauti su kitais vaistais, kuriuos Jūs vartojate.
Arlevert Jums gali sukelti nuovargį arba mieguistumą, kai jį vartojate kartu su žemiau išvardytais vaistais:
- barbitūratais (vaistais, dažnai vartojamais nerimui slopinti);
- narkotiniais analgetikais (stipriais vaistais nuo skausmo, tokiais kaip morfinas);
- trankviliantais (vaistų grupe, vartojama depresijai ir nerimui gydyti);
- monoamino oksidazės inhibitoriais (vartojamais depresijai ir nerimui gydyti).
Arlevert gali sustiprinti šių vaistų poveikį:
- triciklių antidepresantų (vartojamų depresijai ir nerimui gydyti);
- atropino (vaisto, kuris atpalaiduoja raumenis ir dažnai naudojamas tiriant akis);
- efedrino (gali būti vartojamas kosuliui gydyti arba esant užgultai nosiai);
- vaistų, kurie naudojami kraujospūdžiui sumažinti.
Prokarbazinas (vaistas, vartojamas kai kurių rūšių vėžiui gydyti) gali sustiprinti Arlevert poveikį.
Aminoglikozidai (antibiotikų grupė) gali pažeisti vidinę ausį. Jeigu vartojate Arlevert, galite nepastebėti, kad ji yra pažeidžiama.
Arlevert negalima vartoti kartu su vaistais, kurie vartojami širdies ritmui koreguoti (antiaritmikais). Arlevert taip pat gali pakeisti Jūsų odos reakciją į alerginius mėginius.
Arlevert vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Arlevert gerkite po valgio. Arlevert gali sukelti nevirškinimo pojūtį, kuris gali būti mažesnis, jei tabletes gersite po valgio. Vartojant Arlevert, negerkite alkoholio, nes dėl jo poveikio galite jaustis pavargę ir mieguisti.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Arlevert gali sukelti mieguistumą. Jeigu minėtas poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
Arlevert sudėtyje yra natrio
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol natrio (23 mg), t. y. jis beveik neturi reikšmės.
- Kaip vartoti Arlevert
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė yra viena tabletė tris kartus per parą po valgio, užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu. Tabletę prarykite visą, nekramtykite jos.
Paprastai Jūs vartosite Arlevert ne ilgiau nei 4 savaites. Gydytojas Jums pasakys, ar reikia Arlevert vartoti ilgiau.
Ką daryti pavartojus per didelę Arlevert dozę
Jeigu atsitiktinai pavartojote per daug tablečių arba, jeigu kelias tabletes išgėrė vaikas, turite nedelsiant kreiptis į gydytoją patarimo.
Jeigu pavartojote per daug Arlevert, Jūs galite jausti didelį nuovargį, svaigimą ir drebulį. Jūsų vyzdžiai gali išsiplėsti ir Jūs galite nepajėgti nusišlapinti. Jums gali džiūti burna, parausti veidas, pagreitėti širdies ritmas, galite karščiuoti, prakaituoti ir Jums gali skaudėti galvą.
Jeigu pavartojote labai daug Arlevert, Jums gali pasireikšti traukuliai, haliucinacijos, aukštas kraujospūdis, drebulys, sujaudinimas, apsunkintas kvėpavimas. Gali ištikti koma.
Pamiršus pavartoti Arlevert
Pamiršus pavartoti Arlevert tabletę, šią tabletę tiesiog praleiskite. Kitą Arlevert tabletę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti Arlevert
Nenustokite vartoti Arlevert tol, kol nepasakys gydytojas. Jeigu nutrauksite gydymą per greitai, Jums vėl gali pasireikšti galvos svaigimo simptomai (svaigulys ir galvos „sukimosi“ pojūtis).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
- Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų): mieguistumas, burnos džiūvimas, galvos skausmas ir pilvo skausmas. Šis poveikis paprastai yra lengvas ir išnyksta per kelias dienas netgi tuo atveju, jeigu toliau vartojate Arlevert.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų): prakaitavimas, odos paraudimas, nevirškinimo pojūtis, pykinimas (šleikštulys), viduriavimas, nervingumas, traukuliai, užmaršumas, ūžesys (spengimas ausyse), parestezija (dilgčiojimas rankose ar pėdose), tremoras (drebėjimas).
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų): sutrikęs regėjimas, alerginės reakcijos (t. y. odos reakcijos), jautrumas šviesai ir apsunkintas šlapinimasis.
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų): baltųjų kraujo ląstelių ir trombocitų skaičius gali būti sumažėjęs, raudonųjų kraujo ląstelių skaičius gali būti labai sumažėjęs, todėl gali pasireikšti silpnumas, atsirasti mėlynės arba pasireikšti infekcijos.
Jeigu infekcijos pasireiškia kartu su karščiavimu ir labai pablogėja bendra būklė, kreipkitės į gydytoją ir pasakykite jam apie tai, kad vartojate šį vaistą.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis), ir kurie gali pasireikšti vartojant šios grupės vaistą:
svorio augimas, vidurių užkietėjimas, krūtinės spaudimas, gelta (odos ar akių baltymo pageltimas, kurį sukelia kepenų ar kraujo ligos), uždaro kampo glaukomos paūmėjimas (akių liga, kurios metu akies viduje padidėja spaudimas), nekontroliuojami judesiai, neįprastas sujaudinimas ir neramumas (ypač vaikams), sunkios odos reakcijos.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama , ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu ) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
- Kaip laikyti Arlevert
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP:“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti gamintojo pakuotėje.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- Pakuotės turinys ir kita informacija
Arlevert sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra cinarizinas (20 mg) ir dimenhidrinatas (40 mg).
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, talkas, hipromeliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas ir kroskarmeliozės natrio druska.
Arlevert išvaizda ir kiekis pakuotėje
Arlevert yra apvalios, abipus išgaubtos, baltos arba gelsvos, 8 mm skersmens tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspausta „A“.
Jos tiekiamos pakuotėse po 48 tabletes. Tabletės yra supakuotos į PVC/PVDC/aliuminio lizdines plokšteles po 24 tabletes.
Registruotojas eksportuojančioje valstybėje ir gamintojas
HENNIG ARZNEIMITTEL GmbH & Co. KG, Liebigstrasse 1-2, 65439 Flörsheim am Main, Vokietija
Lygiagretus importuotojas
UAB „Lex ano“, Naugarduko g. 3, LT-03231 Vilnius, Lietuva
Perpakuotojas
Lietuvos ir Norvegijos UAB „Norfachema“, Vytauto g. 6, LT-55175 Jonava, Lietuva
arba
UAB „ENTAFARMA“, Klonėnų vs. 1, LT-19156 Širvintų r. sav., Lietuva
arba
CEFEA Sp. z o.o. Sp. K., Ul. Działkowa 69, 02-234 Warszawa, Lenkija
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2024-04-12
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.