Svarbu pasakyti gydytojui, kad sergate kitomis ligomis ar vartojate kitus vaistus.
Anafranil vartoti draudžiama:
- Jeigu yra alergija klomipraminui, kitam tricikliam antidepresantui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
- Jeigu vartojate kitų antidepresantų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais.
- Jeigu neseniai Jus ištiko širdies priepuolis ar sergate sunkia širdies liga.
- Klomipramino draudžiama vartoti kai yra širdies ritmo ar laidumo sutrikimai.
Jei tinka bent vienas šių punktų, Anafranil tikriausiai Jums netiks.
Jeigu manote, kad galite būti alergiškas, pasitarkite su gydytoju.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės:
- Jeigu galvojate apie savižudybę.
- Jeigu Jums būna epilepsijos priepuolių.
- Jeigu nereguliarus Jūsų pulsas ar yra kitokių širdies sutrikimų.
- Jeigu sergate šizofrenija ar yra kitokių psichikos sutrikimų.
- Jeigu sergate glaukoma (yra padidėjęs akispūdis).
- Jeigu sergate kepenų ar inkstų liga.
- Jeigu yra kraujo sutrikimų.
- Jeigu pasunkėjęs šlapinimasis (pvz., dėl prostatos ligos).
- Jeigu padidėjęs skydliaukės aktyvumas.
- Jeigu vargina vidurių užkietėjimas.
- Jeigu dažnai alpstate.
Tai gydytojas turės omenyje, skirdamas Jums Anafranil ir gydydamas juo.
Jei tinka bent vienas šių punktų, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Anafranil.
Informacija šeimoms ir globėjams
Turite stebėti, ar nepakito depresija sergančio vaiko elgesys, pvz., ar nepasireiškė neįprastas nerimas, nerimastingumas, miego sutrikimai, irzlumas, agresyvumas, padidėjęs sujaudinimas ar kiti neįprasti elgesio pakitimai, ar nepasunkėjo depresija ar neatsirado minčių apie savižudybę. Apie bet kuriuos iš šių simptomų turite pranešti paciento gydytojui, ypač, jeigu jie sunkūs, pasireiškė staiga ar anksčiau nebuvo pasireiškę. Ar neatsirado tokių simptomų, turite vertinti kasdien, ypač gydymo antidepresantais pradžioje ar sumažinus arba padidinus dozę, kadangi pokyčių gali atsirasti staiga.
Tokie simptomai gali būti susiję su padidėjusia minčių apie savižudybę ar bandymo nusižudyti rizika ir rodyti, kad pacientą reikia atidžiai stebėti ir, galbūt, keisti gydymą.
Senyviems pacientams
Senyviems pacientams paprastai reikia mažesnės dozės negu jauniems ar vidutinio amžiaus asmenims. Senyviems asmenims dažniau būna nepageidaujamų reiškinių. Prireikus gydytojas daugiau pasakys apie dozavimą ir Jūsų stebėjimą.
Vaikams
Paaugliai į gydymą Anafranil paprastai reaguoja stipriau nei vidutinio amžiaus ligoniai. Anafranil paaugliams reikia skirti ir dozę didinti atsargiai.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate nėščia ar žindote kūdikį. Nėščiosioms Anafranil vartoti negalima, nebent paskirtų gydytojas.
Gydytojas paaiškins, kokia rizika galima Anafranil vartojant nėštumo metu.
Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate nėščia ar žindote kūdikį. Veikliosios Anafranil medžiagos patenka į motinos pieną. Vaistą vartojančioms moterims žindyti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kai kuriems asmenims Anafranil gali sumažinti budrumą, sukelti mieguistumą ar neryškų matymą. Jei taip atsitiko Jums, nevairuokite, nedirbkite su įrenginiais ar kito dėmesio reikalaujančio darbo. Alkoholiniai gėrimai gali sustiprinti mieguistumą.
Anafranil sudėtyje yra laktozės ir sacharozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Kiti vaistai ir Anafranil
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Prieš pradėdami vartoti Anafranil, pasakykite gydytojui ar vaistininkui apie visus kitus vaistus, kuriuos galite vartoti. Daugelis vaistų gali sąveikauti su Anafranil, todėl gali prireikti koreguoti dozę ar nustoti vartoti kurį nors vaistą. Labai svarbu, kad gydytojas ar vaistininkas žinotų, jog Jūs kasdien geriate alkoholinius gėrimus, jeigu keičiate rūkymo įpročius ar vartojate kurį nors iš šių vaistų:
kraujospūdį ar širdies veiklą veikiančius vaistus, kitus antidepresantus, raminamuosius, trankviliantus, prieštraukulinius vaistus (pvz., barbitūratus), vaistus nuo epilepsijos, vaistus, slopinančius kraujo krešėjimą (antikoaguliantus), vaistus nuo astmos ar alergijos, nuo Parkinsono ligos, vaistus nuo skydliaukės, opaligei ar rėmeniui gydyti vartojamus vaistus (pvz., cimetidiną), terbinafinu vadinamą vaistą nuo grybelių sukeltų odos, plaukų ar nagų infekcinių ligų, dėmesio trūkumui ar padidėjusio aktyvumo sutrikimui gydyti vartojamus vaistus (pvz., metilfenidatą), geriamuosius kontraceptikus, estrogenus, diuretikus (šlapimą varančias tabletes), riebalų kiekį kraujyje mažinančius vaistus, greipfrutus ar jų sultis ir spanguolių sultis.
Vartojant Anafranil kartu su antidepresantais (selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), pvz., fluoksetinu, fluvoksaminu, paroksetinu, sertralinu, serotonino ir noradrenalino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), tricikliais antidepresantais arba vaistais), skiriamais kaip pakaitinis priklausomybės nuo opioidinių vaistų gydymas (buprenorfinu), gali pasireikšti serotonino sindromas – būklės, kuri gali kelti grėsmę gyvybei.
Jeigu Jums pasireiškia tokie simptomai, kaip nevalingas, ritmiškas raumenų, įskaitant raumenis, kurie kontroliuoja akių judesius, susitraukinėjimas, sujaudinimas, haliucinacijos, koma, gausus prakaitavimas, tremoras, pernelyg sustiprėję refleksai, padidėjęs raumenų tonusas, virš 38°C pakilusi kūno temperatūra, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu prieš Anafranil arba po jo norima vartoti fluoksetino, tarp jų vartojimo būtina 2‑3 savaičių pertrauka.
Kitos atsargumo priemonės
Gydytojui svarbu reguliariai vertinti Jūsų būklę, kad galėtų koreguoti dozę ir mažinti šalutinį poveikį. Prieš pradėdamas gydyti ir gydymo metu jis gali paskirti kai kuriuos kraujo tyrimus ir matuoti kraujospūdį, tirti širdies darbą.
Anafranil gali džiovinti burną, dėl ko dažniau genda dantys. Todėl, ilgai vartodami vaistą, turite reguliariai tikrinti dantis.
Jei nešiojate kontaktinius lęšius ir jaučiate akių dirginimą, pasitarkite su gydytoju.
Prieš bet kokią chirurginę operaciją ar danties traukimą pasakykite atsakingam gydytojui ar stomatologui, kad vartojate Anafranil.
Anafranil gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams. Vartodami vaistą, venkite tiesioginių saulės spindulių, dėvėkite apsauginius drabužius ir akinius nuo saulės.