vaistai.lt
Užkalkėjusias kraujagysles plės intravaskulinės litotripsijos aparatu

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) pradėtas taikyti naujas saugus ir efektyvus metodas užkalkėjusioms kraujagyslėms plėsti. Įstaiga įsigijo intravaskulinės litotripsijos aparatą, kuris bus pagalbininkas atkuriant kraujotaką užakusiose tiek širdies, tiek periferinėse kraujagyslėse.

Šiltojo sezono grėsmės: ką svarbu žinoti apie erkių sukeliamas ligas?

Vos prasidėjus šiltajam sezonui, erkių pernešamos ligos tampa dideliu pavojumi tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Nors dauguma žmonių erkių aktyvumą sieja su šilčiausiais vasaros mėnesiais, iš tiesų jis prasideda jau pavasarį ir gali tęstis iki vėlyvo rudens ar net ankstyvos žiemos, jeigu tai leidžia oro sąlygos. Šiuo laikotarpiu verta likti itin budriems ir imtis galimų prevencinių priemonių, kad išvengtume rimtų sveikatos problemų, kurias gali sukelti erkių pernešamos ligos.

Lietuviškuose elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti ir Latvijoje, Lenkijoje

Nuo šiandien Lietuvos gyventojai elektroniniuose receptuose išrašytus receptinius vaistinius preparatus gali įsigyti ir užsienyje – pirmiausiai kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje, o visai netrukus ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Registrų centras, bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendino Lietuvos nacionalinio E. sveikatos kontaktų centro informacinės sistemos (LNKC IS) sukūrimo ir įdiegimo projektą. 

Biotino nauda žmogaus organizmui

Biotinas - vienas iš B grupės vitaminų, kuris padeda organizmui maistą paversti energija. Žodis „biotinas“ kilęs iš senovės graikų kalbos žodžio "biotos", kuris reiškia "gyvybė" arba "maistas". B grupės vitaminai, ypač biotinas, padeda palaikyti sveiką odą, plaukus, akis, kepenis ir nervų sistemą. Biotinas taip pat yra labai svarbi maistinė medžiaga nėštumo metu, nes jis svarbus embriono augimui.

Pavasarį saulė pavojingiausia vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad saulė pavasarį nėra labai kaitri, šiuo metų laiku saulės spinduliai vieni pavojingiausių. Taip yra todėl, kad po žiemos oda yra jautresnė, labiau sudirgusi, be to, saulės skleidžiami ultravioletiniai (UV) spinduliai pavasarį yra mažiau sugeriami atmosferoje. Ketinantiems šiuo laikotarpiu ilgiau pabūti lauke specialistai rekomenduoja naudoti nuo saulės poveikio saugančias kosmetines priemones, taip pat galvos apdangalus bei akinius nuo saulės, nes UV spinduliuotė gali būti kenksminga ne tik odai, bet ir akims.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

KTU psichologė: 10 būdų, kaip pagerinti psichologinę sveikatą

Europos rizikos stebėjimo tarnybos ataskaitos duomenimis, net 50-60 proc. visų atvejų, kai žmonės yra nedarbingi, nulemia darbo aplinkoje patiriamas stresas. Antroji pagal svarbą su darbu susijusi sveikatos problema – įtampa, kurią patiria 22 proc. ES darbuotojų. Nesirūpindami savo protine sveikata rizikuojame patirti perdegimą, taip pat didėja rizika susidurti su psichologiniais sutrikimais.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos