Epivir vartoti negalima
- jeigu yra alergija lamivudinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Jeigu galvojate, kad yra nurodytų aplinkybių, kreipkitės į gydytoją.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Kai kuriems Epivir arba kitokius vaistų nuo ŽIV derinius vartojantiems žmonėms yra didesnė šalutinio poveikio rizika. Turite žinoti, kad kyla papildoma rizika:
- jeigu sirgote kepenų liga, įskaitant hepatitą B arba C (jeigu pasireiškia hepatito B infekcija, nepasitarus su gydytoju Epivir vartojimo nutraukti negalima, nes hepatitas gali atsinaujinti);
- jeigu turite daug antsvorio (ypač, jeigu esate moteris);
- jeigu Jūs arba Jūsų vaikas serga inkstų liga, gali prireikti keisti dozę.
Jeigu yra nurodytų aplinkybių, pasakykite gydytojui. Vartojant šį vaistą, gali tekti papildomai pasitikrinti, įskaitant kraujo tyrimus. Daugiau informacijos žr. 4 skyriuje.
Svarbūs simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį
Kai kuriems žmonėms, vartojantiems vaistų nuo ŽIV infekcijos, pasireiškia kitos būklės, kurios gali būti sunkios. Turite žinoti apie svarbius požymius ir simptomus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį vartojant Epivir.
Perskaitykite visą informaciją skyrelyje ,,Kitas galimas šalutinis poveikis taikant gydymą nuo ŽIV vaistų deriniais“ šio lapelio 4 skyriuje.
Apsaugokite kitus žmones
ŽIV galima užsikrėsti lytinių santykių metu nuo užsikrėtusio žmogaus arba per užkrėstą kraują (pvz., keičiantis panaudotomis injekcinėmis adatomis).
Vartodami šį vaistą, Jūs vis dar galite užkrėsi ŽIV kitus žmones, nors rizika dėl efektyvaus antiretrovirusinio gydymo yra sumažėjusi.
Su savo gydytoju aptarkite, kokių atsargumo priemonių reikia, kad apsaugotumėte kitus žmones nuo užsikrėtimo ŽIV.
Kiti vaistai ir Epivir
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant vaistažolių preparatus ar vaistus, įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nepamirškite pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojant Epivir, pradedate kartu vartoti naujų vaistų.
Kartu su Epivir vartoti negalima šių vaistų:
- vaistų (dažniausiai skysčių), kurių sudėtyje yra sorbitolio ir kitų cukraus alkoholių (pvz.: ksilitolio, manitolio, laktitolio ar maltitolio), jeigu vartojama reguliariai;
- kitų vaistų, kurių sudėtyje yra lamivudino (gydoma ŽIV infekcija ar hepatito B infekcija);
- emtricitabino (gydoma ŽIV infekcija);
- didelių antibiotiko kotrimoksazolo dozių;
- kladribino, kuris vartojamas plaukuotųjų ląstelių leukemijai gydyti.
Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų.
Nėštumas
Jeigu esate nėščia, pastojote arba planuojate pastoti, pasikalbėkite su gydytoju apie gydymo Epivir keliamą riziką ir naudą Jums ir Jūsų kūdikiui.
Epivir ir panašūs vaistai gali daryti šalutinį poveikį vaisiui.
Jei Epivir vartojote nėštumo metu, gydytojas gali prašyti reguliariai atlikti kraujo ir kitokius diagnostinius tyrimus, kad galėtų stebėti vaiko vystymąsi. Vaikams, kurių motinos nėštumo metu vartojo NATI, apsaugos nuo ŽIV nauda yra didesnė už galimą šalutinio poveikio pavojų.
Žindymo laikotarpis
Moterims, kurioms aptiktas ŽIV, žindyti negalima, nes ŽIV infekciją per motinos pieną galima perduoti vaisiui.
Be to, nedidelis Epivir sudėtyje esančių medžiagų kiekis gali išsiskirti į motinos pieną. Jeigu žindote arba ketinate žindyti kūdikį: nedelsdama pasikalbėkite su gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Epivir poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nesitikima.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Epivir medžiagas
Cukriniu diabetu sergantiems pacientams būtina atsižvelgti į tai, kad kiekvienoje vaisto dozėje (150 mg = 15 ml) yra 3 g cukraus.
Epivir sudėtyje yra cukraus (sacharozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Epivir. Cukrus gali kenkti dantims.
Be to, Epivir sudėtyje yra konservantų (parahidroksibenzoatų), kurie gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.
Epivir sudėtyje yra natrio
Šio vaisto 15 ml sudėtyje yra 39 mg natrio. Tai atitinka 1,95 % PSO rekomenduojamos didžiausios natrio paros normos (2 g) suaugusiam žmogui.