IMOVAX (Td) adult, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
IMOVAX (Td) adult patekus į rinką praneštos tokios nepageidaujamos reakcijos.
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Limfmazgių patinimas.
Sunkios alerginės reakcijos: išbėrimas, veido patinimas, staigus veido ir kaklo patinimas (angioneurozinė edema, kvinkės edema) ar visą organizmą apimančios reakcijos – staigus ir sunkus negalavimas su kraujo spaudimo sumažėjimu, širdies ritmo padidėjimu ir kvėpavimo sutrikimu (anakfilaksine reakcija).
Alerginės reakcijos: niežulys, kurie gali išplisti po visą kūną, išplitęs niežulys, dilgėlinė.
Odos paraudimas (eritema), patinimas (edema).
Galvos skausmas, negalavimas.
Kraujo spaudimo sumažėjimas (hipotenzija).
Raumenų ir sąnarių skausmas.
Reakcijos injekcijos vietoje tokios kaip skausmas, išbėrimas, paraudimas, sukietėjimas ar patinimas dažniausiai atsiranda per 48 val. ir išlieka vieną ar dvi dienas. Šios reakcijos kartais gali būti poodiniais mazgeliais ir išskirtiniais atvejais neinfekciniu abscesu (aseptinis abscesas).
Trumpalaikis karščiavimas, negalavimas.
Galimos nepageidaujamos reakcijos
(Nepageidaujamos reakcijos buvo praneštos vartojant kitas vakcinas, kurios turi vieną ar daugiau antigenų esančių IMOVAX (Td) adult sudėtyje, bet tiesiogiai nesusijusios su IMOVAX (Td) adult).
- Guillain-Bare sindromas (sutrikęs jautrumas, paralyžius) ir žasto nervo uždegimas (brachialinis neuritas) pasireiškiantis paralyžiumi, išplitusiu skausmu rankoje ar pečiuose, buvo pastebėti pavartojus vakciną, kurios sudėtyje yra stabligės anatoksinas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.