Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo ne tik vaistai“ apdovanojimai. Finansinė parama skirta trims projektams, kuriais siekiama prisidėti prie pacientų ir jų šeimos narių emocinės ir psichologinės gerovės bei kurti sveikimui palankias sąlygas.
Projekto nugalėtojais tapo senjorų pokalbių linija „Sidabrinė linija“, neišnešiotais naujagimiais besirūpinanti asociacija „Padedu augti“ ir sensorinį kambarį VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninėje įrengusi organizacija „Lietuvos vaikų viltis“. Šių organizacijų įgyvendinamiems ir tęstiniams projektams farmacijos kompanija „Teva Baltics“ skiria po 5000 Eur.
„Technologijos ir inovacijos šiandien užima svarbią vietą kiekvieno mūsų gyvenime, tačiau svarbu nepamiršti, jog sveikatos priežiūra pirmiausia yra apie žmones – pacientus, kuriais rūpinamės, jų šeimos narius ir bendruomenę, kurią palaikome. Visos paraiškas teikusios organizacijos rodo didelį atsidavimą savo veiklai, išklauso ir užjaučia savo pacientus – tai mus labai įkvepia tęsti savo misiją.
Džiaugiamės, jog pirmą kartą Lietuvoje startavusi programa sulaukė didelio nevyriausybinių ir ne pelno siekiančių organizacijų susidomėjimo. Mums tai yra ženklas, jog tokių projektų poreikis yra išties didelis ir suvieniję jėgas mes galime padėti tiems, kam to šiuo metu labiausiai reikia“, - sako programos „Rūpinamės sveikata – gydo ne tik vaistai“ koordinatorius Lietuvoje Mindaugas Lapienis.
Pasak programos iniciatorių, Lietuvoje pateiktų paraiškų profilis buvo labai skirtingas, tad išrinkti tris finansinę paramą gausiančias organizacijas nebuvo lengva, nes jos visos yra svarbios ir unikalios.
Trečioji Lietuvoje šeimos – naujagimių intensyviosios terapijos palata
Vienas iš paramos gavėjų yra asociacija „Padedu augti“, kuri komisijos vertinimui pateikė projektą „Įkurkime trečią Lietuvoje šeimos – naujagimių intensyviosios terapijos palatą“. Asociacijos vadovė Inga Laukytė-Budrienė pasakoja, jog ši veikla gimė po skaudžios jos pačios asmeninės patirties – prieš 13 metų ji susilaukė dvynių, kurie gimė 26 nėštumo savaitę.
Inga prisimena užplūdusį jausmą, kuomet tik po mėnesio laiko galėjo paimti savo mažylius į rankas. „Šeimos - naujagimių intensyviosios terapijos palatos yra labai svarbios siekiant stiprinti neišnešiotų naujagimių sveikatą. Tokių vaikučių raida labai priklauso nuo to, kaip anksti tėveliai įsitraukia į jų slaugą ir būna kartu su jais, tad kuo anksčiau tėveliai keliauja su savo vaikučiu į bendrą šeimos palatą, įrengtą naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje, tuo greičiau jie stiprėja ir greičiau išvyksta iš ligoninės“, - sako asociacijos „Padedu augti“ įkūrėja.
„Sidabrinės linijos“: tikslas – pasiekti kiekvieną Lietuvos senjorą
Antroji organizacija, kuriai skirta parama – M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. 2016 m. įkurta senjorams skirta „Sidabrinė linija“ veikia visoje Lietuvoje, joje dirba 14 žmonių komanda, su senoliais bendrauja apie 550 savanorių.
Iniciatyvos įkūrėjas Marius Čiuželis pasakoja, jog jų savanoriai nėra psichologai ir galbūt tai ir yra linijos sėkmės paslaptis. „Mūsų savanoriai yra paprasti žmonės ir mes labai skatiname juos būti savimi, vadovautis savo vertybėmis ir bendrauti su senjorais lygiai taip pat, kaip ir bendrautų su artimaisiais. Manau, kad ateityje „Sidabrinės linijos“ paslaugų ratas tikrai plėsis ir mes keliam sau tikslą, kad „Sidabrinę liniją“ kaip savo gyvenimo dalįatrastų bent pusė visų Lietuvos senjorų“, - sako M. Čiuželis.
Sensorinis kambarys Klaipėdos vaikų ligoninėje: saugi erdvė emocijoms ir gydymui
Finansinė parama skirta ir sensorinį integracijos kambarį VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninėje įrengusiai organizacijai „Lietuvos vaikų viltis“. Sensorinis kambarys ne retai būna vienintelis išsigelbėjimas Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriuje dirbantiems specialistams sako vyr. gydytojo pavaduotoja gydymui Diana Vaitkevičiūtė.
„Šis kambarys daugiausiai skirtas mūsų mažiesiems pacientams, kurie turi raidos sutrikimų – tai yra vaikai, kuriems reikia iškrauti emocijas, kad jie galėtų pradėti dirbti su specialistu ir priimti jo pagalbą. Kambaryje groja tyli muzika, yra šviesos, specialus burbulų aparatas, čia galima pažaisti su smėliu ar net pasisupti – visi šie dalykai padeda nusiraminti ir jaustis saugiai naujoje aplinkoje. Panaudojus pojūčius dėmesys yra nukreipiamas nuo stiprių emocijų ir leidžia susikaupti darbui“, - pasakoja VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja gydymui Diana Vaitkevičiūtė.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.
Informacija iš:
Nuotrauka: www.freepik.com