„Gyvybės medis“ laureatai
Paskelbti mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimų „Gyvybės medis“ laureataiVakar LDM Taikomosios dailės muziejuje buvo įteikti pirmieji mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimai medicinos ir gamtos mokslų srityse „Gyvybės medis“. Apdovanojimų laureatai paskelbti įvertinus jų darbo pritaikymą medicinos praktikoje ir versle, naudą gerinant visuomenės gyvenimo kokybę bei indėlį garsinant Lietuvą.„Tai nepaprastai vertingas sumanymas, suteikiantis galimybę atskleisti gabiausius mūsų šviesuolius. Ir Stelmužės ąžuolas išaugo iš paprastos gilės, tikėkime, kad šiandien pasodintas „Gyvybės medis“ taip pat augs ilgaamžis ir tvirtas, kiekvieną pavasarį sulapos mūsų tėvynei ir pasauliui reikšmingais darbais,“ – linkėjo Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas. Pasak Ministro pirmininko Gedimino Kirkilo, lietuviai - talentinga tauta, turinti didelį novatorišką kūrybos potencialą, daug dar neįgyvendintų idėjų, kurias reikia auginti. Kiekvienoje „Gyvybės medžio“ apdovanojimų kategorijoje išrinkta po du lygiaverčius laureatus.
Apdovanojimas teikiamas už mokslo veiklą, pritaikytą medicininėje praktikoje.
Laureatai :
- Prof. dr. Rimantas Benetis: apdovanojamas už naujų chirurginių metodų kūrimą bei taikymą, už sudėtingiausias operacijas, kurios gelbsti gyvybes.
- Akad. habil. dr. Benediktas Juodka: apdovanojamas už reikšmingus ląstelės komponentų – nukleorūgščių, baltymų, fermentų tyrimus, unikalių gydymo metodų (tokių kaip fotodinaminė terapija) kūrimą.
Apdovanojimas teikiamas už profesinę veiklą medicinos ir gamtos mokslų srityje.
Laureatai:
- Prof. habil. dr. Zita Aušrelė Kučinskienė: apdovanojama už darbus, nustatant aterosklerozės rizikos veiksnius, genetinius faktorius, ir už tai, kad šie diagnostikos metodai tapo prienami visiems Lietuvos gyventojams.
- Prof. habil. dr. Limas Kupčinskas: apdovanojamas už įvairiapusiškus virškinimo bei kepenų ligų tyrimus, jų diagnostikos ir gydymo metodų sukūrimą.
Apdovanojimas teikiamas už mokslo pritaikymą versle.
Laureatai:
- Prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis, UAB „Sicor Biotech“ / TEVA generalinis direktorius: apdovanojamas už rekombinantinių biofarmacinių preparatų ir jų technologijų sukūrimą. Už pirmąjį Lietuvoje sukurtą onkologinį preparatą, kuris bus platinamas visoje Europoje.
- Prof. habil. dr. Juozas Gecevičius, Mokslinių paslaugų firmos GTV vadovas: už virtualios gamybos, kitų inovatyvių ir ekologiškų technologijų kūrimą.
Apdovanojimas teikiamas už inovacijas, įdiegtas žemės ūkyje
- Doc. dr. Česlovas Bobinas, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto direktorius: apdovanojamas už sodo ir daržo augalų veislių sukūrimą, naujas auginimo technologijas, intensyvius obelų sodus ir kitus inovatyvius sprendimus, leidžiančius sėkmingai konkuruoti Europos rinkose.
- Doc. habil. dr. Vytautas Ruzgas, Lietuvos žemdirbystės instituto direktoriaus pavaduotojas: už išskirtinius pasiekimus sėklininkystėje, kuriant naujas grūdinių kultūrų veisles.
„Šįvakar man skirtas apdovanojimas – tai apdovanojimas daugiau nei šimtui bendrovės „Sicor Biotech“ darbuotojų, kurių idėjos ir įdėtos pastangos nuo šiol tarnaus visai Europai ir jos žmonių sveikatai. Neabejoju, kad mūsų maža šalis turtinga savo talentu, užsispyrimu, kantrybe ir noru kurti. Tikiu, kad Lietuvos, kaip aukštųjų technologijų šalies kelias – visiškai realus,“ – už apdovanojimą dėkojo laureatas prof. habil. dr. V.A.Bumelis. „Tie žmonės, kurie galvoja metus į priekį – sodina ryžius, tie kurie galvoja šimtą metų į priekį – pasodina medį, tiek kurie galvoja tūkstantį metų į priekį – auklėja, mokina žmogų. Ir „Gyvybės medis“, manau, yra puikus simbolis bendros žmogiškosios išminties,“ – atsiimdamas apdovanojimą kiniečių išmintį citavo prof. dr. Rimantas Benetis.Renginio organizatoriai, Lietuvos mokslų akademija, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir LR sveikatos apsaugos ministerija, apdovanojimais siekia atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvos medicinos ir gamtos mokslų pasiekimus bei informuoti, kaip jie prisideda prie šalies gyvenimo kokybės gerinimo. Taip pat šia iniciatyva siekiama paremti Lisabonos strategijos tikslus ir jos įgyvendinimą Lietuvoje skatinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą gamtos ir medicinos mokslų srityse. Renginio metu buvo eksponuojama Lietuvos spaudos fotografų klubo paroda „Mokslas ir verslas – visuomenei“, kurioje buvo pristatyti mokslininkų, mokslą remiančių verslininkų ir gydytojų portretai, vyko pianistės Guodos Gedvilaitės, smuikininko Vilhelmo Čepinskio ir styginių instrumentų ansamblio „Camerata Klaipėda“ koncertas.