
Onkologinė pagalba Kaune bus labiau pasiekiama
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos ir keturiolika Kauno krašto ligoninių sutarė bendradarbiauti ligonių labui. Šiandien pradedama įgyvendinti projektą, kurio tikslas – pagerinti onkologinės pagalbos prieinamumą Kauno krašto gyventojams. Kartą per mėnesį Kauno klinikų specialistai vyks į sutartis sudariusias ligonines ir konsultuos pacientus, kuriems reikalinga onkologinė pagalba.
Sutartyse numatoma, kad Kauno klinikos teiks ambulatorines tretinio lygio gydytojo onkologo chemoterapeuto, gydytojo onkologo radioterapeuto, abdominalinės chirurgijos gydytojo ir gydytojo dermatovenerologo konsultacijas projekto partnerių patalpose. Šio bandomojo projekto tikslas – užtikrinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tęstinumą pacientams, kuriems įtariamos ar diagnozuotos onkologinės ligos.
Ligoninės atrinks pacientus, kuriems reikalinga šių specialistų konsultacija, ir iš anksto suderins konsultanto darbo grafiką. Taip pat projekto partnerės įsipareigoja siunčiamam konsultacijai pacientui atlikti visus reikiamus laboratorinius, instrumentinius, radiologinius tyrimus ir suteikti kitas būtinas paslaugas. Atvykęs konsultantas pateiks išvadas dėl paciento diagnozės, rekomendacijas dėl tolesnio tyrimų ir gydymo plano. Prireikus – organizuos ištyrimą ir pagalbą Kauno klinikose.
Renginyje dalyvaus LR sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas ir projekto partnerių – Kauno, Marijampolės, Alytaus bei Tauragės apskričių ligoninių – atstovai. Naujasis projektas yra kuriamo Onkologijos klasterio veiklos programos dalis. Onkologijos klasteris padės sumažinti onkologinės pagalbos netolygumus ir pagerinti tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą regionuose.
Milda Dambrauskienė,
LSMU ligoninės Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos vadovė
Image: FreeDigitalPhotos.net