cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Lietuvos gyventojai palankai vertina galimybę receptinius vaistus įsigyti internetu, tačiau dažniausiai juos perka fizinėse vaistinėse. Dažniau pirkti nuotoliniu būdu juos paskatintų didesnis vaistų asortimentas, greitesnis ir nemokamas pristatymas, galimybė pasikonsultuoti su vaistininku realiu laiku. Tai rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) ir Vilniaus universiteto (VU) inicijuotos apklausos rezultatai, kurie praėjusį mėnesį buvo pristatyti socialiniams partneriams – vaistinių, savivaldybių, sveikatos priežiūros specialistų, farmacijos specialistų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei pirminės sveikatos priežiūros įstaigų atstovams.

Iš 1032 apklausoje dalyvavusių respondentų 66 proc. nurodė, kad žino apie galimybę receptinius vaistus įsigyti internetu, per savo paskyrą E. sveikatos sistemoje. Kaip svarbų privalumą respondentai nurodė galimybę palyginti skirtingų vaistinių siūlomas kainas.

„Apklausa rodo, kad vaistinių tinklas Lietuvoje yra pakankamai platus – du trečdaliai respondentų nurodė, kad artimiausia vaistinė yra nutolusi ne daugiau kaip per vieną kilometrą nuo jų gyvenamosios vietos. Gyventojai, kurie jau išbandė receptinių vaistų nuotolinę prekybą per E. sveikatos sistemą, nurodo, kad tai yra patogus alternatyvus būdas įsigyti vaistų, tačiau pasigenda platesnio vaistų asortimento, greitesnio ir nemokamo pristatymo, galimybės pasikonsultuoti su vaistininku realiu laiku“, – apklausos rezultatus apibendrino VU Medicinos fakulteto asistentė dr. Indrė Trečiokienė.

Pasak dr. I. Trečiokienės, dauguma nuotolinę prekybą receptiniais vaistais išbandžiusių gyventojų žino ir tai, kad tokiu būdu įsigyti vaistus gali ne tik sau, bet ir kitam asmeniui. Tam tereikia kito asmens įgaliojimo, kurį sukurti pacientas gali prisijungęs prie savo paskyros E. sveikatos sistemoje ir atlikęs veiksmus, nurodytus šioje instrukcijoje. Svarbu nepamiršti, kad suteiktą įgaliojimą pacientą atstovaujantis asmuo turi taip pat patvirtinti prisijungęs prie savo E. sveikatos paskyros ("Paciento sritis"/"Man suteikti įgaliojimai"/"Nauji").

Galimybė įsigyti receptinius vaistus nuotoliniu būdu Lietuvoje atsirado 2022 m. Turėdamas el. receptą, pacientas savo E. sveikatos sistemos paskyroje gali matyti skirtingus vaistinių pasiūlymus išrašytam vaistui, gali pasirinkti kainą ir pristatymo būdą. Įsigyti receptinius vaistus E. sveikatos paskyroje šiandien siūlo daugelis didžiųjų vaistinių tinklų, taip pat kai kurios individualios vaistinės, kurių sąrašą galima rasti ČIA.

SAM kviečia pacientus ir jų įgaliotus atstovus aktyviau naudotis nuotoline prekyba, o dar nespėjusius to padaryti – išbandyti šio alternatyvaus receptinių vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių įsigijimo būdo privalumus.

SAM Komunikacijos skyrius

Informacija iš:

SAM komunikacijos skyrius

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Farmacijos naujienos
Skaityti daugiau
masks
Nacionalinio vėžio instituto klinikinė veikla integruojama į VUL Santaros klinikas
masks
PSDF lėšomis bus kompensuojami trys šiuolaikiški onkogenetiniai tyrimai
masks
Slaugytojai konsultuodami galės pratęsti paskirtą gydymą receptiniais vaistais