merck-gardasil-top-2025-03.gif

Vakar vakcinacijos klausimus aptarėme Jonavos savivaldybėje – pristatėme skiepijimo situaciją Kauno apskrityje ir Jonavos rajone. Susitikime dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius Vaidotas Gruodys, Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, Kauno departamento atstovai – direktorius Aurimas Raulinaitis, Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos pareigas einanti Rima Gabrielaitė, Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė, Jonavos savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė, savivaldybės sveikatos reikalų koordinatorė Renata Merfeldienė bei asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir Jonavos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovai.  

Labiausiai nerimą kelia mažėjančios skiepijimo nuo tymų skiepijimo apimtys, kurios 2024 m. išliko nepakankamos, o Jonavos savivaldybė yra viena iš Kauno apskrities savivaldybių, kuriose skiepijimo apimtys yra mažiausios – pirmąja MMR vakcinos doze  2024 m. paskiepyta tik 75,5 proc. vaikų, antrąja doze – 79,5 proc. vaikų. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad nuo šių ligų būtų paskiepyta ne mažiau kaip 95 proc. visuomenės, kad galima būtų jaustis saugiai. Dėl nepakankamų vaikų skiepijimo apimčių sergamumas tymais auga: 2024 m. Lietuvoje registruota 30 tymų atvejų, iš jų 11 – Kauno apskrityje.

„Nepakankamos skiepijimo apimtys sudaro palankias sąlygas užkrečiamųjų ligų protrūkiams, todėl turime ieškoti sprendimų. Visų pirma aiškinamės, su kokiomis problemomis savivaldybėse susiduriama, kodėl nepavyksta paskiepyti pakankamai vaikų, kokios priežastys tai lemia. Susitikimuose su savivaldybių atstovais diskutuojame, ieškome atsakymų ir galimų sprendimų kartu,“ – tvirtina NVSC direktorius V. Gruodys.

Susitikime su Jonavos savivaldybės atstovais akcentuota, kad vienas iš lemiamų vaidmenų atitenka gydytojams, kurie tiesiogiai bendrauja su tėvais, priimančiais sprendimus dėl vaikų sveikatos. Daug dėmesio, žinoma, turi būti skiriama ir visuomenės švietimui, mokslu grįstos informacijos sklaidai ir pasitikėjimo vakcinomis didinimui. Tad siekdami didinti vaikų skiepijimo rodiklius turime suremti pečius ir visi dirbti išvien. Dėkojame už konstruktyvų dialogą ir bendradarbiavimą Jonavos rajono savivaldybei.

Informacija iš:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Image: freepik.com

Farmacijos naujienos
Skaityti daugiau
masks
Medikų atlyginimams didinti ir infliacijos poveikiui kompensuoti – papildomos lėšos
masks
NVSC: skiepų nuo erkinio encefalito ir pneumokokinės infekcijos naujovės
masks
Stipriname partnerystę: veikiame kartu dėl sveikesnės ir saugesnės visuomenės